Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Christos Nicholas Gage

   (4 produktów)

  Czerwony Alarm. Amazing Spider Man Globalna sieć. Tom 9

  Dan Slott, Christos Nicholas Gage, Mike Hawthorne

  (okładka miękka)

  27,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Upadek Imperium. Amazing Spider Man. Globalna sieć. Tom 7

  Dan Slott, Christos Nicholas Gage, Stuart Immonen

  (okładka miękka)

  34,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Anihilacja. Podbój. Tom 1

  (okładka twarda)

  61,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Christos Nicholas Gage

  Christos N. Gage przyszedł na światr w 1977 roku. Jest amerykańskim scenarzystą filmowym i autorem komiksowym, znanym między innymi z pracy nad serialami "Daredevil" i "Hawaii Five-0". W branży komiksowej zasłynął jako współtwórca "Angel & Faith", "Avengers Academy", "The Amazing Spider-Man" i "The Superior Spider-Man", "Spider-Geddon", napisał również książki nawiązujące do fabuły znanych komiksów, w tym "Civil War” i "World War Hulk".

  Uczęszczał na Uniwersytet Browna, gdzie studiował historię cywilizacji amerykańskiej. Tytuł magistra scenopisarstwa uzyskał natomiast w Konserwatorium AFI (American Film Institute).

  Gage zdobył popularność w branży komiksowej, w grudniu 2004 roku dzięki miniserialowi DC Comics "Deadshot". Jednym z jego najwcześniejszych dzieł dla drugiego giganta branży - Marvel Comics był natomiast miniserial "Union Jack" współtworzony z Mikem Perkinsem. W 2014 roku Gage i Dan Slott napisali wspólnie dwa opowiadania w antologizowanym pierwszym numerze wznowionego "Amazing Spider-Mana", a ich współpraca nad ostatnim wątkiem "Superior Spider-Mana" zajęła 3. miejsce w rankingu New York Timesa. Był także współautorem serii "Spider-Verse" z 2014 roku, napisał także sequel "Spider-Geddon" w 2018 roku.

  W 2016 roku, wraz ze swoją żoną Ruth, Gage przyczynił się do powstania wyróżnionej nagrodą Eisnera antologii "Love Is Love" (komiks), aby pomóc ofiarom strzelaniny w nocnym klubie Pulse i ich rodzinom.

  Jest także autorem dwóch serii komiksów, które powstały po sukcesie filmu "Iniemamocni 2", a które zostały opublikowane w 2019 roku przez Dark Horse Comics.

  Ładowanie...