Xi

Wstępny wywiad diagnostyczny

"Wstępny wywiad diagnostyczny" to rzetelny podręcznik który wszechstronnie, z odwołaniem do rozmaitych kontekstów, opisuje proces skutecznego prowadzenia wywiadu z dorosłym pacjentem w celu postawienia diagnozy.James Morrison, korzystając ze swoich doświadczeń w pracy z ponad 15 tysiącami pacjentów psychiatrycznych, krok po kroku wyjaśnia, jak zbierać informacje na temat objawów pacjenta, jego życCzytaj więcej

"Wstępny wywiad diagnostyczny" to rzetelny podręcznik który wszechstronnie, z odwołaniem do rozmaitych kontekstów, opisuje proces skutecznego prowadzenia wywiadu z dorosłym pacjentem w celu postawienia diagnozy.

James Morrison, korzystając ze swoich doświadczeń w pracy z ponad 15 tysiącami pacjentów psychiatrycznych, krok po kroku wyjaśnia, jak zbierać informacje na temat objawów pacjenta, jego życia osobistego i chorób w rodzinie, jak oceniać jego stan psychiczny, czynniki ryzyka oraz inne istotne kwestie. Pierwsze spotkanie lekarza z chorym psychicznie pacjentem może nastąpić podczas krótkiego badania przesiewowego, ambulatoryjnego badania diagnostycznego, pobytu na oddziale ratunkowym lub konsultacji w sprawie farmakoterapii czy psychoterapii, dlatego ważne jest, by zbudować zaufanie i relację terapeutyczną.

We "Wstępnym wywiadzie diagnostycznym" przedstawione są też najlepsze metody formułowania pytań diagnostycznych. Jest ona napisana przystępnym, gawędziarskim stylem, zawiera wiele przydatnych przykładów i opisów przypadków.

Książka przeprowadza prowadzącego wywiad przez kolejne etapy rozmowy – począwszy od zapoznania z pacjentem i pierwszych słów, przez dotarcie do najważniejszego problemu pacjenta, budowanie dobrej relacji z pacjentem, historię obecnej choroby, pytanie o uczucia, życie osobiste, społeczne po badanie stanu psychicznego pacjenta i odpowiednie zakończenie rozmowy.

Autor podaje najważniejsze zasady diagnozy różnicowej i tworzenia planu leczenia. Pisze o tym, jak informować o wynikach wywiadu pacjenta i jego rodzinę oraz jak ująć te wyniki w formie raportu. Aneksy obejmują szczegółowy, częściowo ustrukturalizowany wywiad, narzędzia pozwalające na dokonanie jego oceny, transkrypcję przykładowego wywiadu, raport pisemny oraz opracowanie przypadku.

Doktor Robert Leahy mówi o tej książce, że jest ona "lekturą obowiązkowa dla każdego specjalisty bez względu na długość stażu pracy". Doktor Alana Iglewicz dodaje, że "dzięki licznym refleksjom zawartym w tej książce moi obecni oraz przyszli pacjenci będą otoczeni lepszą, troskliwszą opieką".

Dr James Morrison pracuje na uniwersytecie w Portland. Zdobył ogromne doświadczenie w pracy w sektorze publicznym i prywatnym. Jego książki dotyczące psychiatrii i diagnozy mają charakter praktyczny i cieszą się ogromnym uznaniem. Dzięki nim zawiłości oceny klinicznej i diagnozowania stały się jasne dla wielu psychiatrów i studentów medycyny.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
550417
Tytuł
Wstępny wywiad diagnostyczny
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
416
Data premiery
2016-01-21
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
232 x 154
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.63
Długość
250
Głębokość
176
Wysokość
154
Nasza cena
69,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Ania N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-19
  Pozycja Wstępny wywiad diagnostyczny  stanowi książkę obowiązkowo dla każdego psychiatry. Dobrze napisana, bez lania wody, przystępnym językiem. Czy są jakieś minusy? Ja ich nie dostrzegam. Polecam bez dwóch zdań. Zresztą wystarczy tylko spojrzeć na te wszystkie dobre opinie.
 • Marzena J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-14
  Wstępny wywiad diagnostyczny  to must have dla każdego studenta psychiatrii, dla każdego psychologa również. Rzeczowo napisana, bez zbędnej paplaniny, konkretnie i na temat. Skromna szata graficzna i dobra cena, Tyle w temacie. Gorąco polecam.
 • Marcel B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-16
  Polecam! Profesjonalnie, zrozumiale, czytelnie opisane działania związane z wywiadem diagnostycznym zaczynając od studentów po praktyków.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


550417
Ładowanie...