Xi

Standard Bitcoina

„Standard Bitcoina” ekonomisty Saifedeana Ammousa wprowadza czytelnik w świat tytułowej waluty i sieci, w której zdaniem autora drzemie olbrzymi, rewolucyjny wręcz potencjał. To jak dotychczas najlepiej sprzedające się studium nowego odłamu ekonomii. Książka jest pionierska jeśli chodzi o wyjaśnienie propozycji wartości Bitcoina jako najtrudniejszego pieniądza, jaki kiedykolwiek odkryto, i jedynejCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Freedom Publishing
 • Data premiery: 2020-11-14
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 412
 • Wymiary: 210 x 148

„Standard Bitcoina” ekonomisty Saifedeana Ammousa wprowadza czytelnik w świat tytułowej waluty i sieci, w której zdaniem autora drzemie olbrzymi, rewolucyjny wręcz potencjał. To jak dotychczas najlepiej sprzedające się studium nowego odłamu ekonomii. Książka jest pionierska jeśli chodzi o wyjaśnienie propozycji wartości Bitcoina jako najtrudniejszego pieniądza, jaki kiedykolwiek odkryto, i jedynej działającej alternatywy dla krajowych banków centralnych w zakresie płatności międzynarodowych.

 

Saifedean Ammous posiada tytuł doktora Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Columbia – jego praca doktorska dotyczyła ekonomiki biopaliw i alternatywnych źródeł energii. Posiada również tytuł magistra zarządzania rozwojem na London School of Economics, ukończył American University w Beirut. Od kilku lat zajmuje się studiowaniem ekonomii bitcoina. Jego książka to efekt tych badań nad wyrafinowaną technologią, której obsługa wymaga zrozumienia złożonych technologii i narzędzi, z uwzględnieniem aspektów zarówno finansowych, jak i technicznych.

 

„Standard Bitcoina” to kompleksowy, a jednocześnie przystępny i pasjonujący przewodnik po fenomenie tego nowego, cyfrowego pieniądza. Nikt nie spodziewał się, że technologia opracowana przez anonimowego programistę Satoshiego Nakamoto okaże się przełomowa i stanowić będzie szansę na rozwiązanie problemu, z którym ludzkość zmaga się od początków handlu – czyli zbywalności, solidności i suwerenności pieniądza. Saifedean Ammous analizuje historyczny kontekst powstania Bitcoina, właściwości ekonomiczne, które umożliwiły mu tak szybki rozwój, oraz jego prawdopodobne implikacje gospodarcze, polityczne i społeczne.

 

„Standard Bitocina” jest podstawowym, rzetelnym źródłem wiedzy na temat rozwoju internetowej zdecentralizowanej, apolitycznej i wolnorynkowej alternatywy dla krajowych bankowych centralnych. Okazuje się bowiem, że jest również odpowiedzią na bolączkę współczesnych społeczeństw, czyli ciągły spadek siły nabywczej pieniądza manipulowanego przez rządy.

 

Autor zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez historię technologii pełniących funkcję pieniądza – od prymitywnych systemów handlu wapieniami i muszlami po metale, monety, standard złota i współczesny dług rządowy. Ammous doskonale rozumie zarówno możliwości technologiczne, jak i historyczne realia ewolucji monetarnej. „Stanard Bitcoina” to fascynujące studium rozwoju tytułowej waluty i rzetelna analiza jej przyszłych możliwości.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2956794
Tytuł
Standard Bitcoina
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
412
Data premiery
2020-11-14
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
210 x 148
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.48
Długość
210
Głębokość
148
Wysokość
148
Nasza cena
32,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
14 recenzji
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Mariusz M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-09-16
  Bardzo dobra książka, Dobrze tłumaczy czym jest BTC.
 • Bartosz K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-24
  Bardzo wartosciowa lektura która powinna być podstawowa pozycją w życiu każdego młodego człowieka.
 • Karolina S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-24
  Wiele razy słyszałam o tych całych bitcoinach, nawet mój chłopak mocno wciągnął się w temat, ale ja nic nie wiedziałam, pomyślałam więc że ta książka będzie doskonałym źródłem wiedzy. Autor szeroko wszystko opisuje i co najważniejsze, pisze w sposób ciekawy. Dużo przykładów, anegdotek, historii. Fajny styl literacki sprawia, ze czyta się lekko i przyjemnie, polecam.
 • Helena S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-23
  Dotychczas moja cała wiedza na temat bitcoinów pochodziła jedynie z Internetu, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że tam jest tyle nieścisłości, że chciałem sięgnąć po bardziej rzetelne, merytoryczne źródło wiedzy. No i ta książka sprawdziła się w tym celu idealnie. Ciekawa, angażująca, trudno się oderwać. Jak już człowiek zasiądzie do czytania to tak jakby zasiadł do dobrego kryminały, nie sposób przestać nim nie doczytasz do końca. Polecam.
 • Wiesława S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-15
  Kupiłam tą książkę za sprawą tych wszystkich pozytywnych opinii jakie krążą w sieci. Ciekawa interesująca, momentami autor naprawdę wciąga tak że nie sposób się od niej oderwać. Nie ma co się dziwić, ze ta pozycja cieszy się ta dużym powiedzeniem. Ja także dołączam do grona zadowolonych czytelników i daję maksymalną ocenę.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


2956794
Ładowanie...