Standard Bitcoina (Saifedean Ammous) - tantis.pl
Xi

Standard Bitcoina

Saifedean Ammous

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Fijorr Publishing
Liczba stron: 412

SUPER CENA

Cena detaliczna: 56,00 zł

36,39 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 30,43 zł

Opis

„Standard Bitcoina” ekonomisty Saifedeana Ammousa wprowadza czytelnik w świat tytułowej waluty i sieci, w której zdaniem autora drzemie olbrzymi, rewolucyjny wręcz potencjał. To jak dotychczas najlepiej sprzedające się studium nowego odłamu ekonomii. Książka jest pionierska jeśli chodzi o wyjaśnienie propozycji wartości Bitcoina jako najtrudniejszego pieniądza, jaki kiedykolwiek odkryto, i jedynej działającej alternatywy dla krajowych banków centralnych w zakresie płatności międzynarodowych.

 

Saifedean Ammous posiada tytuł doktora Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Columbia – jego praca doktorska dotyczyła ekonomiki biopaliw i alternatywnych źródeł energii. Posiada również tytuł magistra zarządzania rozwojem na London School of Economics, ukończył American University w Beirut. Od kilku lat zajmuje się studiowaniem ekonomii bitcoina. Jego książka to efekt tych badań nad wyrafinowaną technologią, której obsługa wymaga zrozumienia złożonych technologii i narzędzi, z uwzględnieniem aspektów zarówno finansowych, jak i technicznych.

 

„Standard Bitcoina” to kompleksowy, a jednocześnie przystępny i pasjonujący przewodnik po fenomenie tego nowego, cyfrowego pieniądza. Nikt nie spodziewał się, że technologia opracowana przez anonimowego programistę Satoshiego Nakamoto okaże się przełomowa i stanowić będzie szansę na rozwiązanie problemu, z którym ludzkość zmaga się od początków handlu – czyli zbywalności, solidności i suwerenności pieniądza. Saifedean Ammous analizuje historyczny kontekst powstania Bitcoina, właściwości ekonomiczne, które umożliwiły mu tak szybki rozwój, oraz jego prawdopodobne implikacje gospodarcze, polityczne i społeczne.

 

„Standard Bitocina” jest podstawowym, rzetelnym źródłem wiedzy na temat rozwoju internetowej zdecentralizowanej, apolitycznej i wolnorynkowej alternatywy dla krajowych bankowych centralnych. Okazuje się bowiem, że jest również odpowiedzią na bolączkę współczesnych społeczeństw, czyli ciągły spadek siły nabywczej pieniądza manipulowanego przez rządy.

 

Autor zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez historię technologii pełniących funkcję pieniądza – od prymitywnych systemów handlu wapieniami i muszlami po metale, monety, standard złota i współczesny dług rządowy. Ammous doskonale rozumie zarówno możliwości technologiczne, jak i historyczne realia ewolucji monetarnej. „Stanard Bitcoina” to fascynujące studium rozwoju tytułowej waluty i rzetelna analiza jej przyszłych możliwości.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2956794
Tytuł Standard Bitcoina
Autor Saifedean Ammous
Wydawnictwo Fijorr Publishing
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 412
Data premiery 2020-11-14
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 210 x 148
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.48
Cena detaliczna 56,00 zł
Nasza cena 36,39 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Bartosz K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 24-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo wartosciowa lektura która powinna być podstawowa pozycją w życiu każdego młodego człowieka.

Karolina S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Wiele razy słyszałam o tych całych bitcoinach, nawet mój chłopak mocno wciągnął się w temat, ale ja nic nie wiedziałam, pomyślałam więc że ta książka będzie doskonałym źródłem wiedzy. Autor szeroko wszystko opisuje i co najważniejsze, pisze w sposób ciekawy. Dużo przykładów, anegdotek, historii. Fajny styl literacki sprawia, ze czyta się lekko i przyjemnie, polecam.

Helena S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Dotychczas moja cała wiedza na temat bitcoinów pochodziła jedynie z Internetu, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że tam jest tyle nieścisłości, że chciałem sięgnąć po bardziej rzetelne, merytoryczne źródło wiedzy. No i ta książka sprawdziła się w tym celu idealnie. Ciekawa, angażująca, trudno się oderwać. Jak już człowiek zasiądzie do czytania to tak jakby zasiadł do dobrego kryminały, nie sposób przestać nim nie doczytasz do końca. Polecam.

Wiesława S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłam tą książkę za sprawą tych wszystkich pozytywnych opinii jakie krążą w sieci. Ciekawa interesująca, momentami autor naprawdę wciąga tak że nie sposób się od niej oderwać. Nie ma co się dziwić, ze ta pozycja cieszy się ta dużym powiedzeniem. Ja także dołączam do grona zadowolonych czytelników i daję maksymalną ocenę.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...