Skarb dziesięciu awatar. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 7
(okładka twarda)
Wydawnictwo: | Egmont Polska Sp. z o.o. |
Liczba stron: | 224 |
Serie: | Kaczogród |
Opis
„Skarb dziesięciu awatar. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom7” to kolejny tom przygód Sknerusa McKwacza, Donalda, Hyzia, Dyzia i Zysia, czyli najsłynniejszych kaczek świata z disnejowskiego Kaczogrodu.
Kolekcja Kaczogród składa się z dziesięciu tomów i jest pierwszym kompletnym, chronologicznie wydanym zbiorem kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Urodzony w 1951 roku Rosa uznawany jest za najlepszego od czasów Banksa rysownika historyjek o Kaczorach, ale i jednego z najlepszych rysowników komiksowych na świecie. Jest między innymi autorem epickich opowieści z cyklu „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, za które otrzymał Nagrodę Eisnera w 1995 roku. Jego charakterystyczna kreska to między innymi ogromna ilość detali, takich jak kanciki przy dziobach, zmarszczki czy układ piór bohaterów. Detale i rozgrywające się na drugim planie historyjki zwiększają atrakcyjność całej opowieści o Sknerusie McKwaczu przedstawiających losy najbogatszego kaczora świata, który wykluł się w Szkocji, a potem wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i w różnych zakątkach świata pomnażał swój majątek. Teraz jest najbogatszym kaczorem na świecie - obdarzonym dodatkowo dziwną rodzinką: fajtłapa Donald i jego siostrzeńcy co chwila pakują się w kłopoty, z których trzeba ich ratować, a Sknerus często wpada w nie razem z nimi.
"Skarb dziesięciu awatar. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 7” to kilka opowieści o Sknerusie i jego epokowych przygodach. Pierwsza z nich opowiada o słynnym skarbie Szambali, którego nie odnalazł nawet wielki Aleksander Wielki. Jednak Sknerus McKwacz jest gotów podjąć to wyzwanie! Droga do legendarnych bogactw wydaje się stać otworem... Ale w pobliżu czai się zdeprawowany maharadża, który zrobi wszystko, byle tylko powstrzymać Sknerusa. Historia "Odwróceni" to z kolei opowieść o tym, jak Magika de Czar zmienia kierunek siły ciążenia działającej na Sknerusa i Donalda. A później Sknerus spotka Granita Forsanta, gdy będą rywalizować o miano ostatniego władcy Eldorado i związane z nim profity! Nie sposób się nudzić!
Za polskie tłumaczenia komiksów z serii odpowiedzialny jest Jacek Drewnowski. Twarda oprawa tomu i znakomita jakość wydania sprawiają, że każdy - młody i dorosły - fan Kaczorów zapragnie mieć na półce tom "Skarb dziesięciu awatar" i będzie z niecierpliwością czekał na kolejne tomy przygód Sknerusa i ekipy.
- Tom 1 - Syn Słońca. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 1
- Tom 2 - Powrót na Równinę Okropności. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 2
- Tom 3 - Pod kopułą. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 3
- Tom 4 - Ostatni z klanu. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4
- Tom 5 - Najbogatszy kaczor świata. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 5
- Tom 6 - Rozpuszczalnik uniwersalny Don Rosa. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 6
- Tom 7 - Skarb dziesięciu awatar. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 7
- Tom 8 - Ucieczka z Zakazanej Doliny. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 8
- Tom 9 - Powrót trzech caballeros. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 9
- Tom 10 - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Druga tajemnica starego zamczyska. Tom 10
Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu | 2978978 |
Tytuł | Skarb dziesięciu awatar. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 7 |
Autor | Don Rosa |
Wydawnictwo | Egmont Polska Sp. z o.o. |
Język wydania | polski |
Język oryginału | angielski |
Liczba stron | 224 |
Data premiery | 2021-04-14 |
Rok wydania | 2021 |
Wymiary produktu [mm] | 260 x 170 |
Okładka | okładka twarda |
Waga Produktu [kg] | 0.8 |
Cena detaliczna | 69,99 zł |
Nasza cena | 48,49 zł |
Serie: | Kaczogród |
Recenzje
Seria „Wujek Sknerus i Kaczor Donald” niezbeczenie zbliża się do końca (przed nami już tylko trzy tomy…). Wciąż jednak nie traci nic ze swej jakości i z każdą kolejną częścią dostarcza nam niesamowitej rozrywki dla całej rodziny na wysokim poziomie. W tym albumie na dodatek czeka na nas nieco większa niż w ostatnich dawka komiksów, których dotąd na polskim rynku nie było, co ucieszy w szczególności tych, którzy od lat zaczytują się dziełami Dona Rosy i od dawna wyczekiwali czegoś jeszcze im nieznanego.
Co tym razem czeka na nasze Kaczory? Oczywiście jeszcze tego więcej, co zawsze. W tytułowej opowieści wyruszą na poszukiwanie przygód do Indii. Trafią też do czasów arturiańskich, a my cofniemy się w czasie do okresu młodości Sknerusa, gdy był w Pizzen Bluff, po raz kolejny uzupełniając historię z „Życia i czasów Sknerusa McKwacza”. Poza tym Sknerus – a wraz z nim Don Rosa i czytelnicy – będzie świętował pięćdziesięciolecie swojego powstania. A na tych, którzy nie mieli okazji czytać niegdyś opowieści pt. „Pokręceni”, to znakomite starcie z Magiką zostaje wznowione na stronach tego albumu.
Jak widać tradycyjnie część materiału z tego tomu doskonale jest już znana polskim czytelnikom, część jednak to zupełnie nowe rzeczy. Lata 90. XX wieku to bowiem ten okres w twórczości Dona Rosy, którego wydawcy nad Wisłą nie zgłębili aż tak dobrze, jak zgłębić by można, a co za tym idzie w najbliższym czasie nie zabraknie świeżych dla nas, a dla ogółu kultowych i ważnych opowieści z klaczkami w roli głównej. I jest się z czego cieszyć, bo Rosa to dla mnie – i nie tylko – najlepszy z disnejowskich twórców komiksowych, który prześcignął nawet swojego mistrza i legendę, Carla Barksa.
Wracaj jednak do tego tomu, to jak zawsze, czeka tu na nas wiele przygód, akcji, humoru i ponadczasowych mądrości. Każdy komiks – nawet jednostronnicówka, co u Rosy jest niezwykłą rzadkością, jako że autor ten woli długie historie – to swoista perełka, nad wyraz dojrzała i konsekwentna, dbająca o ciągłość fabularną i prawdopodobieństwo, nawet gdy autor opowiada o rzeczach wprost nieprawdopodobnych.
Do tego wszystko to jest wyśmienicie i niezwykle realistycznie, jak na kaczki narysowane, uzupełnione o dodatki i świetnie wydane. Kto kocha dobre komiksy dla całej rodziny, takie które nie obrażają inteligencji dorosłego czytelnika i potrafią zachwycić nawet tych obeznanych z opowieściami graficznymi od dekad, koniecznie powinniście poznać ten tom, jak i całą serię. Lekturę możecie zacząć w dowolnym momencie, bo znajomość poprzednich historii nie jest wymagana, ale zaręczam, na jednym tomie nie przestaniecie. I dlatego właśnie tak gorąco polecam „Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda” Waszej uwadze.
Dostawa








Polecane Kategorie
Bestsellery
- Oblicza epok 1.2. Język polski. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony
- Ten drugi. Książę Harry
- Ponad słowami 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Część 2
- Skarb. Rodzina Monet. Tom 1
- Repetytorium język angielski LO ZP i ZR + eBook
- Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony