Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
 • Zrozumieć przeszłość

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Zrozumieć przeszłość

    (5 produktów)

   Zrozumieć przeszłość

   Seria „Zrozumieć przeszłość 1” to kompletny zestaw materiałów przeznaczonych do nauki historii w szkołach średnich zgodnych z podstawą programową po reformie edukacji z 2019 roku. Składają się na niego dedykowane każdej klasie podręczniki, karty pracy ucznia, maturalne karty pracy oraz obejmujący całość materiału atlas historyczny. W zależności od profilu nauczania uczniowie mają do dyspozycji wersję podstawową lub rozszerzoną.

   Autorzy serii „Zrozumieć przeszłość” dużą wagę przyłożyli do tego, by nauka historii stała się dla młodzieży ciekawą przygodą, prowadzoną barwnie przez minione epoki. Służy temu zarówno przystępny język, jak i nowoczesna szata graficzna. Teksty podzielone zostały na mniejsze fragmenty tak, by łatwiej było wyróżnić najistotniejsze informacje. Szereg zdjęć, wyróżnień, schematów czy ikonografik ułatwia zrozumienie tematów i zależności historycznych. Chronologiczne ujęcie materiału pomaga w nauce analizy i wyciągania wniosków. Zamieszone w podręcznikach różne źródła historyczne – fragmenty starych dokumentów, reprodukcje dzieł sztuki - pokazują młodzieży, jak w prawidłowy sposób je odczytywać i następnie interpretować. W równie atrakcyjny sposób został opracowany dedykowany serii „Zrozumieć przeszłość” Atlas historyczny. Składają się na niego mapy przekrojowe i tematyczne związane z poszczególnymi epokami. Nie brakuje również planów miast i najważniejszych bitew. Wiele map zostało wzbogaconych o tabele z danymi statystycznymi, pozwalającymi na ich szerszą analizę.

   W utrwalaniu materiału pomocne okażą się podsumowania, osie czasu, tablice chronologiczne znajdujące się w kończących rozdziały sekcjach Wiesz-Umiesz-Zdasz. W zależności od profilu, uczeń ma możliwość sprawdzania swojej wiedzy przy pomocy zawierających różnorodne zadania Kart pracy ucznia, czy też Maturalnych Kart Pracy. Te ostatnie już od pierwszej klasy szkoły średniej sprawdzą się jako doskonałe narzędzie do systematycznych przygotowań do matury. Dzięki nim uczniowie będą doskonalić umiejętności związane z konstruowaniem wniosków w oparciu o podane źródła historyczne, mapy czy inne dane. Pracując na różnego typu zadaniach mają możliwość zapoznania się z strategiami rozwiązań autentycznych zagadnień maturalnych.

   Ładowanie...