Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trolle z Troy

 (4 produktów)

Trolle z Troy T.5

(okładka twarda)

4/5
64,10 99,99 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Trolle z Troy. Tom 4

(okładka twarda)

4/5
67,29 99,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Trolle z Troy. Tom 2

4/5
67,29 99,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Trolle z Troy. Tom 1

67,29 99,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Trolle z Troy

Trolle, zamieszkujące mityczną krainę Troy, mają duże poczucie humoru i dystans do siebie. Pozytywnie nastawione do świata lubią słodkie nicnierobienie i bez wyrzutów sumienia oddają się typowo trollowym przyjemnościom. Uwielbiając dobrą kuchnię, chętnie eksperymentują ze smakami. Mówi się nawet, że ich największym przysmakiem są potrawy z ludzi i smoków...

Być może to właśnie specyficzna dieta sprawia, że ludzie od zarania dziejów nienawidzą włochatych stworów i najchętniej zniszczyliby cały gatunek. Z drugiej strony magowie nieustannie dążą do zniewolenia olbrzymów, bo dysponują zaklęciem, które daje im władzę nad trollami. Z premedytacją chcą wykorzystywać zaczarowanych bohaterów do własnych celów.

W walkę przeciw trollom szczególnie angażuje się czcigodny mędrzec Risto Furiatu z Eckmul. Udało mu się nawet stworzyć Drużynę Zagłady Trolli, której członkowie nie cofną się przed niczym, byle tylko pokonać odwiecznego wroga. Ogromne stworzenia muszą stawić czoła nieprzyjaciołom i walczyć o przetrwanie swojej rasy.

Seria komiksowa "Trolle z Troy" nawiązuje do lubianych przez czytelników albumów fantasy o przygodach legendarnego herosa z Troy. Francuski scenarzysta Christophe Arleston tym razem zaprosił do współpracy Jeana-Louisa Mouriera. Wspólnie stworzyli nowych, niebanalnych bohaterów i osobną historię, umieszczając ją w znanym odbiorcom uniwersum. Opowiadane wydarzenia rozgrywają się około 200 lat przed narodzinami Lanfeusta.

Cykl ukazuje się na polskim rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Egmont. Z uwagi na mroczną i krwawą fabułę zeszyty przeznaczone są dla dorosłych czytelników.

W skład serii wchodzą cztery albumy zbiorcze:

Bezwzględny eckmulski mędrzec, postanowiwszy podporządkować sobie trolle, organizuje najazd na wioskę włochatych stworzeń. Silnemu Tetramowi udaje się uciec przed pogromem. Razem z przybraną córką wyrusza na niebezpieczną wyprawę na koniec świata w poszukiwaniu pomocy dla swojego gatunku.

Risto Furiatu pała niewytłumaczalną nienawiścią do plemienia trolli. Upodlenie włochatych stworów staje się jego życiowym celem. Wymyśla skomplikowane czary, dzięki którym opęta znienawidzone olbrzymy. Zatrudnia naukowców, szpiegów, a nawet bezwzględnych mścicieli. Mieszkańcom Falompu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Mieszkańcy cesarstwa Darshan czczą boga o imieniu Niemythy. Zgodnie z legendą wyznawcy mogą go sprowadzić na ziemię odprawiając pradawny rytuał, do którego potrzebują magicznej szaty wykonanej ze skórek młodych rudych trolli. Władca Darshan postanawia porwać małe stwory z wioski Tetrama.

Tetram i Waha udają się do ludzkiego miasta, aby uratować młode trolliki uwięzione w sierocińcu. W czasie podróży spotykają króla Kunana Barbarzyńcę. Odkrywają również tajemnicę pochodzenia Wahy.

Ładowanie...