Xi
 • To jest chemia

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   To jest chemia

    (16 produktów)

   To jest chemia. Karty pracy ucznia dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy

   (okładka miękka)

   To jest chemia

   15,29 
   Wysyłka 3 dni robocze

   To jest chemia

   To jest Chemia wydawnictwa Nowa Era to seria podręczników dla szkół ponadpodstawowych, zgodnych z nową podstawą programową z 2019 roku. Kompleksowo przygotowuje do matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym

   Każdy rozdział zaczyna się od przypomnienia „To było w szkole podstawowej”, tak by uczniowie mieli możliwość odświeżenia zdobytych wcześniej wiadomości. W każdym można też znaleźć podpowiedź „Jest na to sposób”, która przedstawia metody ułatwiające opanowanie nowych umiejętności bądź zapamiętanie omówionych pojęć. Szczegółowo opisane eksperymenty pozwalają na naukę samodzielnego formułowania wniosków, opisów obserwacji. Sekcje Krok po kroku oraz Plan rozwiązywania dokładnie pokazują różnego rodzaju procesy chemiczne i zadania obliczeniowe ułatwiając tym samych ich zrozumienie oraz prezentując metodologię pracy z nimi. Rozdziały kończą się podsumowaniem, które stanowi powtórkę przed sprawdzianem. Podsumowania te zostały przygotowane w dwóch wersjach – pytań i odpowiedzi oraz Sprawdź, czy potrafisz.

   Karty Pracy Ucznia z kartami laboratoryjnymi oraz Maturalne Karty Pracy pozwalają na bieżące utrwalanie omawianej na lekcjach wiedzy. Dają możliwość samodzielnej pracy i doskonalenia zdobytych umiejętności, zwłaszcza z zakresu analizy i prezentacji wyników doświadczeń. Karty zawierają kody dostępu do zamieszczonych na portalu docwiczenia.pl filmów prezentujących doświadczenia obowiązkowe dla danej partii materiału. Zawarte w zeszytach Karty laboratoryjne ułatwiają naukę tak projektowania doświadczeń, jak i opisów i analizy ich wyników. Dodatkowo poszczególne partie materiału kończą się zestawem zadań przekrojowych zawartych w Kartach powtórzeniowych, które ułatwią nie tylko powtórkę wiedzy ale i przygotowanie się ucznia do sprawdzianu. Uczniowie zapoznają się z typami zadań i formą egzaminu maturalnego rozwiązując zadania, które w latach ubiegłych pojawiały się na arkuszach maturalnych CKE.

   Uzupełnieniem podręcznika jest Zbiór zadań „To jest chemia” przeznaczony dla klas z rozszerzonym profilem nauczania chemii zarówno dla liceów, jak i techników. Pomaga w systematycznym utrwalaniu materiału i przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Zawiera ponad 2000 zadań z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej zgrupowanych w tematy zgodne z kolejnością, z jaką pojawiają się w podręcznikach z serii To jest chemia. Poziom trudności jest skalowany – od zadań łatwych, aż po bardzo trudne. Uczniowie znajdą zarówno zadania obliczeniowe, jak te wymagające umiejętności przeprowadzenia doświadczeń. Równolegle mają możliwość powtórzyć sobie najistotniejsze zagadnienia związane z teorią. W zbiorze zadań znajdują się również wymagania egzaminacyjne poparte oryginalnymi zadaniami z arkuszy maturalnych CKE.

   „To jest chemia. Zbiór zadań.” stanowi kompleksową pomoc dla wszystkich uczniów, którzy planują zdawanie nowej, trudniejszej matury z chemii.

   Ładowanie...