Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Sztuka wyrazu

 (10 produktów)

Pakiet: Sztuka wyrazu. Podręcznik. Klasa 3. Część 1-2. Język polski

(okładka miękka)

Sztuka wyrazu

77,28 79,00 zł −2%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet: Język polski 2. Sztuka wyrazu. Podręcznik. Część 1-2. Zakres podstawowy i rozszerzony

(okładka miękka)

Sztuka wyrazu

77,58 79,00 zł −2%
Wysyłka 24 godziny

Sztuka wyrazu

Seria Sztuka Wyrazu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, to nowoczesne podręczniki do nauki języka polskiego w szkołach średnich. Opracowane zostały zgodnie z nową, obowiązującą od 2019 roku podstawą programową. Obejmują zarówno zakres podstawowy, jak i rozszerzony.

Podręczniki serii Sztuka Wyrazu są dowodem, że nauka ojczystego języka nie musi, a nawet nie powinna być nudna. Zostały opracowane w nowoczesny i przejrzysty sposób. Każda z części oparta jest na podobnym układzie, dzięki czemu uczniom łatwiej odnaleźć potrzebne informacje. Wprowadzeniem do każdej z epok są tablice chronologiczne, pokazujące najważniejsze postacie, wydarzenia, utwory i dzieła sztuki danego okresu. W kolejnej części epoki rozbierane są na tak zwane „czynniki pierwsze” - wytłumaczone zostało pochodzenie ich nazw, przedstawiono główne założenia przyświecające ideom każdej z nich. Dokładnie wytłumaczony został też kontekst historyczno-polityczno-społeczny, tak by ułatwić uczniom zrozumienie przekazu konkretnych utworów. Przy opisie epok nie mogło również zabraknąć prezentacji najważniejszych postaci, twórców i myślicieli, którzy wywarli istotny wpływ na jej dorobek artystyczno-naukowy. W tej części młodzież znajdzie też głównych filozofów danego okresu wraz z krótkim opisem ich głównych tez i założeń.

Po takim wprowadzeniu przychodzi czas na pracę z konkretnymi dziełami literackimi. Wstępem do nich są krótkie teksty nawiązujące do okoliczności ich powstania i poruszanej problematyki. Część lektur umieszczona została w całości, cześć we fragmentach. W tych przypadkach fragmenty zostały tak dobrane przez autorów podręczników, by jak najdokładniej pokazać styl utworu i poruszane w nim zagadnienia. Tekstom literackim towarzyszy szereg zadań związanych zarówno z analizą tekstów, jak i ich rozumieniem. Aby ułatwić szukanie analogii i nawiązań, w podręczniku uczniowie znajdą również współczesne teksty odnoszące się do poruszanych w lekturach motywów.

Podsumowaniem każdej epoki jest komiks, prezentujący hasłowo najważniejsze informacje, które uczeń powinien zapamiętać. Osobno wydzielone zostały również lekcje dotyczące nauki o języku.

Praca z serią Sztuka wyrazu, pozwoli młodzieży doskonale przygotować się do matury, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

W skład serii wchodzą:

Sztuka wyrazu 1 część 1 – starożytność, średniowiecze

Sztuka wyrazu 1 część 2 – renesans, barok, oświecenie

Sztuka wyrazu 2 część 1 - romantyzmu

Sztuka wyrazu 2 część 2 – pozytywizm.

Ładowanie...