Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Seria butikowa

 (3 produktów)

Syrena i Pani Hancock. Seria butikowa

(okładka miękka)

27,79 37,91 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Pieśń o Achillesie

(okładka twarda)

5/5
42,19 44,90 zł −6%
Wysyłka 2 dni robocze

Milczący zamek. Seria butikowa

(okładka zintegrowana)

26,39 35,90 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Seria butikowa

"Seria Butikowa" Wydawnictwa Albatros to seria wysmakowanych, wysublimowanych książek pisanych przez kobiety o kobietach i dla kobiet.

Seria powstała z chęci przedstawienia wspaniałych, nowych książek z całego świata polskim czytelniczkom. Eleganckie okładki (zarówno wydań broszurowych, jak i tych w twardych oprawach) przyciągają wzrok i skłaniają do zatopienia się w lekturze. "Seria butikowa" kierowana jest do wrażliwych na piękno literatury czytelniczek i czytelników, którzy chcą obcować z najlepszymi książkami, a jednocześnie cieszyć się widokiem estetycznie wydanych tomów.

Wydawnictwo Albatros zostało założone w 1994 roku i stawia sobie za cel wydawanie najsławniejszych autorów, najgłośniejszych książek i największych światowych bestsellerów. "Seria Butikowa" to wspaniałe pozycje czytelnicze, obok których nie można przejść obojętnie.

W serii ukazały się dotychczas:

- Kirke - autorstwa Madeline Miller - epicka opowieść oparta na motywach mitologicznych. W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem, nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka... Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.

- Była sobie rzeka - Diane Setterfield - stali bywalcy starej gospody nad zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w cud. A może to magiczna sztuczka? Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania: kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Urzekająca pełna zagadek powieść, przesycona wiktoriańskim folklorem, tajemniczością i romantyzmem.

- Trzynasta opowieść - Diane Setterfield - niegdyś Angelfield była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny, dziś to jedynie zgliszcza i ruina, o której mało kto pamięta. Ruiny te skrywają jednak mroczną tajemnicę. Czy młoda Margaret Lea zdoła odkryć przerażający sekret, łączący domostwo ze słynną autorką bestsellerowych powieści? Będzie musiała też zmierzyć się z własnym, bolesnym sekretem. Opowieść o tragicznych losach rodziny, miłości przeplatającej się z nienawiścią, stracie i rozpaczy, której nie uleczył czas.

- Syrena i Pani Hancock - Imogen Hermes Gowar - pewnego wrześniowego wieczoru w 1785 roku do kupca Jonaha Hancocka zapukał jeden z kapitanów - wyłowił z odmętów syrenę! Kiedy plotka roznosi się po okolicznych dokach, kawiarniach i lupanarach, wszyscy chcą zobaczyć syrenę pana Hancocka. A on bardzo chce na tym cudzie zarobić. Wysmakowana książka do leniwego czytania, historia podana z humorem i lekkością, opisująca osiemnastowieczny Londyn i jego mieszkańców.

Ładowanie...