Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Madeline Miller

   (9 produktów)

  Kirke

  (okładka twarda)

  38,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Pieśń o Achillesie

  (okładka miękka)

  33,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Pieśń o Achillesie (wydanie limitowane)

  (okładka twarda)

  55,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Kirke (wydanie limitowane)

  (okładka twarda)

  55,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Galatea

  (okładka twarda)

  26,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Galatea wer. angielska

  (okładka twarda)

  45,19 
  Wysyłka 2 dni robocze

  The Song of Achilles wer. angielska

  (okładka miękka)

  61,89 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Circe

  (okładka miękka)

  46,19 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Madeline Miller

  Madeline Miller urodziła się w 1978 roku w Bostonie, dorastała w Nowym Jorku i Filadelfii. Zdobyła wykształcenie klasyczne na Brown University, gdzie uzyskała tytuł licencjata i magistra. Studiowała również w Komitecie Myśli Społecznej Uniwersytetu w Chicago oraz na wydziale dramaturgii w Yale, gdzie skupiała się na przekładach i adaptacji klastycznych sztuk na formy współczesne. Oprócz pisania książek, Madeline Miller uczy języków klasycznych – greki i łaciny.

  Swoją pierwszą powieść, "Pieśń o Achillesie" pisała przez ponad 10 lat. Zawarta w książce historia opowiada o miłości między Achillesem a Patroclusem. Książka, wydana w 2012 roku, została uhonorowana Nagrodą Orange w 2012 roku za fikcję i znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa, autorka została również nominowana do tytułu Stonewall Writer of the Year 2012. W Polsce powieść ukazała się w 2021 roku nakładem wydawnictwa Albatros.

  Druga powieść autorki, "Kirke", błyskawicznie zdobyła pierwsze miejsce wśród bestsellerów New York Times. Książka opowiada o Kirke, córce boga słońca, Heliosa, próbującej odnaleźć się w świecie śmiertelników. Gdy odkrywa w sobie czarnoksięską moc, zostaje wygnana. Jej ścieżki krzyżują się ze znanymi nam z mitologii greckiej Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą czy Odyseuszem. Książka zdobyła nagrodę The Red Tentacle Award, nagrodę Alex Award Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotek (książki dla dorosłych szczególnie interesujące dla nastoletnich czytelników) oraz nagrodę Elle Big Book w 2018 roku, a obecnie trwają prace nad adaptacją w formie serialu.

  Powieści Miller zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia pięć języków.

  Ładowanie...