Xi
 • Perfekt

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Perfekt

    (19 produktów)

   Perfekt

   PERFEKT wydawnictwa Pearson to kurs do nauki języka niemieckiego dla uczniów liceów i techników po reformie edukacji. Składa się z czterech części od poziomu A1 aż po A2+/B1. Przeznaczony jest zarówno dla uczniów, którzy kontynuują naukę języka niemieckiego po szkole podstawowej, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym językiem. Każda z części zawiera podręcznik i zeszyt ćwiczeń.

   Podręczniki podzielone są na osiem rozdziałów o różnej tematyce. Poruszane zagadnienia i związane z nimi słownictwo dotyczą spraw i sytuacji pojawiających się w życiu codziennym. Duży nacisk położony został na rozwój kompetencji związanych z swobodnym i skutecznym porozumiewaniem się w języku obcym. Rozdziały kończą się podsumowaniami, które zawierają trzy sekcje. W części Grammatik perfekt uczniowie znajdą tabele z najważniejszymi informacjami związanymi z omawianą w danej części podręcznika gramatyką. Utrwaleniu nowych słówek i zwrotów służą z kolei sekcje Wort für Wort oraz Deutsch im Gespräch. Naukę języka uzupełniają lekcje Landeskunde dotyczące życia i kultury krajów niemieckojęzycznych.

   Każdy z rozdziałów w podręcznikach serii Perfekt wzbogacony został o część audio. Są to powiązane tematycznie z daną częścią autentyczne wywiady, dzięki którym uczniowie mają możliwość osłuchania się z „żywym” językiem niemieckim i różnymi jego wymowami. Wywiady uzupełniają zadania w ćwiczeniach, tak by równolegle poszerzać kluczowe kompetencje ucznia.

   Pracy z podręcznikiem towarzyszą zeszyty ćwiczeń, których zadaniem jest utrwalenie zdobytej w trakcje lekcji wiedzy. Znajdują się w nich sekcje powtórzeniowe w formie podobnej do egzaminów maturalnych, a także zadania pozwalające na bieżącą ocenę umiejętności. Zeszyty ćwiczeń służą także poszerzaniu wiedzy zarówno z gramatyki języka niemieckiego, jak i słownictwa, czy też wyrażania się poprzez różne formy wypowiedzi.

   Zarówno podręczniki, jak i ćwiczenia występują również w opcji z kodami dostępu do swoich interaktywnych odpowiedników.

   Ładowanie...