Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Lucyfer

 (5 produktów)

Dziki gon. Lucyfer. Tom 3

(okładka twarda)

Lucyfer

47,19 69,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Lucyfer. Tom 3

Lucyfer

100,99 149,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Lucyfer. Tom 2

Lucyfer

100,99 149,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Kompleta. Lucyfer. Tom 11

(okładka miękka)

Lucyfer

61,59 79,99 zł −23%
Wysyłka 3 dni robocze

Dzieci i potwory. Lucyfer. Tom 2

(okładka miękka)

Lucyfer

38,69 49,00 zł −21%
Wysyłka 3 dni robocze

Lucyfer

Podobno każdy ma taki los na jaki zasłużył. Nawet sam diabeł! Lucyfer nie zamierza jednak dać sobą manipulować. Porzuca piekielne królestwo i powraca w wielkim stylu na Ziemię. Postanawia osiedlić się we współczesnym Los Angeles, gdzie rozpoczyna nowy rozdział swojego istnienia. W Mieście Aniołów prowadzi elitarny klub o nazwie "Lux". Wśród śmiertelników wyróżnia się ponadprzeciętnym urokiem osobistym oraz niebywałymi zdolnościami. Bez trudu manipuluje ludźmi, wykorzystując ich do realizacji własnych celów. Oddając się ziemskim rozrywkom, planuje zemstę na ojcu, którego oskarża o pozbawienie go na długi czas wolnej woli.

Scenariusz do albumów komiksowych z serii "Lucyfer" napisał brytyjski pisarz Mike Carey. Wykorzystał drugoplanową postać stworzoną przez Neila Gaimana w "Sandmanie" i uczynił ją głównym bohaterem własnej opowieści. Za szatę graficzną serii odpowiedzialni są między innymi: Scott Hampton, Chris Weston oraz Peter Gross. Zgodnie z autorskim pomysłem Gaimana Lucyfer Morningstar wyglądem przypomina Davida Bowie z lat osiemdziesiątych. Akcja komiksu niejednokrotnie nawiązuje do zeszytów "The Sandman".

Oryginalnie cykl ukazywał się w imprincie Vertigo amerykańskiego wydawnictwa DC Comics w latach 1999-2006. W tym czasie powstało 75 zeszytów, zebranych w 11 zbiorczych tomów. "Lucyfer" na polskim rynku wydawniczym pojawił się za sprawą Wydawnictwa Egmont Polska. Do najchętniej kupowanych tytułów serii zaliczają się :

"Lucyfer" - zbiorcze wydanie w eleganckiej, twardej oprawie pierwszych zeszytów kultowej serii: "The Sandman presents Lucifer" 1-3 oraz "Lucifer" 1-20

"Dzieci i potwory" - drugi tom historii o upadłym aniele, który, sprzeciwiwszy się kolejny raz Stwórcy, doprowadza do wybuchu rewolucji w Niebie. Chaos w świecie istot nadprzyrodzonych pomaga Lucyferowi odbudować swoją utraconą potęgę.

"Kompleta" - finał sagi opisuje ostateczne starcie Lucyfera z ojcem, które ma rozstrzygnąć raz na zawsze ich spór o wolną wolę Gwiazdy Zarannej; gratką dla fanów komiksu jest posłowie w którym Mike Carey opowiada o swojej pracy nad albumami

W oparciu o komiksy powstał cieszący się olbrzymią popularnością serial "Lucyfer", w którym w postać głównego bohatera wcielił się Tom Ellis. Ekranizacja bardzo luźno nawiązuje do oryginalnej fabuły.

Ładowanie...