Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ryan Kelly

 (2 produktów)

Lucyfer. Tom 2

5/5
104,50 149,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Star Wars Legendy. Z ruin Alderaana

(okładka miękka)

34,84 49,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Ryan Kelly

Ryan Kelly (ur. 1976 r. w Saint Paul, Minnesota, USA) jest amerykańskim ilustratorem i artystą komiksowym, znanym przede wszystkim z serii "Lucyfer" czy "Star Wars Legendy".

Kelly odebrał wyższe wykształcenie w Minneapolis College of Art and Design, gdzie uczył się rysunku pod okiem innego znanego twórcy komiksów - Petera Grossa. Nauczyciel stał się później jego kolegą po fachu: obaj artyści pracowali wspólnie w studiu DC Comics, współtworząc m.in. albumy z serii "Lucyfer" i "The Books of Magic" w ramach imprintu Vertigo. Kelly również podjął pracę dydaktyczną - dziś sam jest członkiem kadry pedagogicznej MCAD, gdzie prowadzi zajęcia dla najmłodszych roczników studentów.

W dorobku autorskim Kelly'ego znajdują się także komiksy wydane poza DC Comics; artysta kolorował m.in. album "American Virgin", jest również współautorem szkiców "AiT/PlanetLar's Giant Robot Warriors". Zilustrował ponadto pełną serię komiksową "Local", wydaną w niezależnym studiu Oni Press.

Kelly realizuje się także w innych dziedzinach sztuki. Jest wśród nich malarstwo - artysta prezentował swoje dzieła na różnorodnych wystawach w Minnesocie. W zawodowym portfolio Kelly'ego znajdują się wreszcie ilustracje prasowe, wykonane m.in. dla magazynów "Time" i "The Rolling Stone".

Ładowanie...