Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jak wytresować smoka

 (6 produktów)

Jak wytresować smoka. Tom 1

(okładka miękka)

25,39 34,90 zł −27%
Wysyłka 2 dni robocze

Jak zostać piratem. Jak wytresować smoka. Tom 2

(okładka miękka)

24,79 34,90 zł −29%
Wysyłka 2 dni robocze

Jak złamać smoczą klątwę. Jak wytresować smoka

(okładka miękka)

24,79 34,90 zł −29%
Wysyłka 2 dni robocze

Jak odwrócić smoka ogonem. Jak wytresować smoka

(okładka miękka)

24,79 34,90 zł −29%
Wysyłka 2 dni robocze

Jak mówić po smoczemu. Jak wytresować smoka

(okładka miękka)

24,79 34,90 zł −29%
Wysyłka 2 dni robocze

Drapieżne smoki dla początkujących. Jak wytresować smoka. Tom 6

(okładka miękka)

24,79 34,90 zł −29%
Wysyłka 2 dni robocze

Jak wytresować smoka

"Jak wytresować smoka" to cykl powieści, napisanych przez Cressidy Cowell, brytyjską pisarkę, twórczynię literatury dla dzieci i młodzieży i ilustratorkę.

Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci, dla przyjaciół Czkawka, odstaje od swojego wikińskiego plemienia. Jest wątły i słaby, nie radzi sobie z wyzwaniami typowymi dla wikingów - a jednym z nich jest tresura smoków.

Jednak wszystko ma swoje dobre i złe strony - ponieważ Czkawka nie był w stanie poradzić sobie z tresurą na modłę innych wikingów, spróbował po swojemu: oswaja maleńkiego, nieposłusznego Ogrodowca Pospolitego zwanego Oseskiem i odkrywa, że zamiast przemocy i agresji, można smoki oswajać za pomocą szacunku i empatii. Zaczyna rozmawiać ze smokami po smokońsku i uczyć się o tym gatunku, który zdaje się mu bardzo fascynującym. Czkawka, zamiast uprawiać zapasy, rzuty młotem do celu i podobne temu rozrywki wikińskie, sporządza notatki na temat smoków.

W przyszłości na pewno mu się to przyda, bo pisane mu jest uczestniczenie w wielkich przygodach i wspaniałych zdarzeniach, w których będą ważyły się na szalach wspólne istnienie ludzi i smoków, będzie stawiał czoła potężnym wrogom i odnajdował fantastyczne artefakty. A wszystko to wraz ze swoim oswojonym smokiem i wiernymi przyjaciółmi.

Nowe wydanie serii "Jak wytresować smoka" jest dziełem Wydawnictwa Znak. Przyciągające wzrok okładki oszałamiają feerią kolorów, a ilustracje wewnątrz książek (autorstwa Cressidy Cowell) stanowią świetne uzupełnienie treści historii.

W serii ukazały się dotąd:

- "Jak wytresować smoka?" - Czkawka będzie musiał wymyślić, jak poskromić smoka po swojemu, ocalić honor, no i ujść z życiem.

- "Jak zostać piratem?" - Przeklęty będzie, kto naruszy spokój szczątków Srogobrodego Upiora, największego pirata, jaki kiedykolwiek siał terror na Wyspach Wewnętrznych. A przecież Czkawka jest mistrzem naruszania spokoju... Zatem czas na pojedynki na miecze, spotkanie z krwiożerczym czaszkowcem, poszukiwanie skarbu Srogobrodego i odkrycie, co znajduje się w trumnie.

- "Jak mówić po smoczemu?" - Na drodze Czkawki, oprócz straszliwych smoków i innych potworów, stają paskudni Rzymianie, knujący jakąś zagmatwaną intrygę. Nasz wątły wiking i jego smok po raz kolejny muszą ocalić osadę.

- "Jak złamać smoczą klątwę?" - Jedynym antidotum na żmijakowicę jest kartofel, mityczne warzywo. Żeby je zdobyć, Czkawka i Kamikazia muszą się zmierzyć z Norbertem Szajbusem i przerażającym Zębaczem Zagładnikiem. Czy wrócą z wyprawy żywi i zdążą uratować przyjaciela?

- "Jak odwrócić smoka ogonem?" - Czkawka wyrusza na Wyprawę, aby powstrzymać katastrofę, razem z nim wyruszają Śledzik oraz Okropny Mądrala. Na wyspie czekają na nich olbrzymie smoki, plująca lawą góra i stary wróg Czkawki, który nie może doczekać się zemsty.

- "Drapieżne smoki dla początkujących" - Szkaradny Bibliotekarz strzeże dostępu do podręcznika o tresowaniu smoków - jak wykraść go dla ojca Czkawki? Młody wiking i jego przyjaciele po raz kolejny na tropie niesamowitej (i niebezpiecznej) przygody!

Ładowanie...