Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ja, inkwizytor

 (10 produktów)

Wieże do nieba. Ja, inkwizytor. Tom 6

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Sługa Boży. Ja, inkwizytor. Tom 1

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Dotyk zła. Ja, inkwizytor. Tom 7

(okładka miękka)

5/5
29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Kościany galeon. Ja, inkwizytor. Tom 10

(okładka miękka)

32,89 44,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Głód i pragnienie. Ja, inkwizytor. Tom 9

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Przeklęte kobiety. Ja, inkwizytor. Tom 14

(okładka miękka)

32,19 43,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Przeklęte kobiety. Ja, inkwizytor. Tom 14

(okładka twarda)

39,19 52,90 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Młot na czarownice. Ja, inkwizytor. Tom 2

(okładka miękka)

29,29 39,90 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Przeklęte krainy. Ja, inkwizytor. Tom 13. Audiobook

(okładka etui kartonowe)

28,49 39,90 zł −29%
Wysyłka 3 dni robocze

Głód i pragnienie. Ja, inkwizytor. Tom 9

(okładka twarda)

37,09 49,90 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Ja, inkwizytor

Mordimer Madderin to Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu. Sam siebie uważa za człowieka gorliwej wiary i gorącego serca oraz Sługę Bożego, Młot na czarownice i Miecz w rękach Aniołów. Jest inteligentny, ostrożny, sprytny, wytrzymały - lecz skromny. Nie stroni od przyziemnych uciech i trunków, ale nie uprawia hazardu, który zabroniony jest przez jego anioła stróża.

Mordimer to postać wykreowana przez Jacka Piekarę, polskiego pisarza fantastyki, dziennikarza i redaktora, na potrzeby Cyklu Inkwizytorskiego. Ja, Inkwizytor czyli właśnie Cykl Inkwizytorski to zbiór opowiadań i powieści o przygodach Madderina, osadzony w alternatywnym świecie, w którym Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego, ukarał swoich prześladowców i tych, którzy w niego nie wierzyli. Mordimer zostaje Inkwizytorem po ukończeniu Akademii Inkwizytorium i wyrusza w świat, by przeżywać przygody, rozwiązywać intrygi i sprawy, którymi musi zająć się przedstawiciel biskupa. Wraz z towarzyszami (Kostuchem, Bliźniakami, Heinzem Ritterem) rozwikłuje śledztwa, wykazując się przy tym inteligencją i przebiegłością. A ponieważ ma zdolność widzenia umarłych, jest tym bardziej skuteczny w swoich działaniach. Potrafi również podróżować do nie-świata, przez co może zobaczyć skupiska magii i prawdziwą naturę istot.

Cykl Ja, Inkwizytor jest wydawany przez wydawnictwo Fabryka Słów od 2003 roku. Część książek wydana jest również w formie audiobooków.

Dotychczas w serii ukazały się, między innymi:

- Ja, Inkwizytor. Wieże do nieba - "Dziewczyny rzeźnika" i "Wieże do nieba" to dwie minipowieści, zawarte w tym tomie, których bohaterem i narratorem jest świeżo upieczony absolwent Akademii Inkwizytorium, Mordimer Madderin.

- Ja, Inkwizytor. Przeklęte kobiety - Inkwizytor walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi. Chcą wykorzystać go bezwzględni ludzie, wrogowie są liczni. Dla kogo sprawy na Rusi zakończą się sukcesem, a kto poniesie klęskę?

- Ja, Inkwizytor. Dotyk zła - kolejne dwie minipowieści o Mordimerze. Dlaczego kupiec chce utopić we wrzącej smole swojego ukochanego synka? A szanowany patrycjusz okrutnie morduje swoją żonę. Inkwizytor musi wyjaśnić, jaka mroczna siła popycha ludzi do bezrozumnego zła, sam wpada w miłosne sidła pięknej góralki.

- Ja, Inkwizytor. Bicz boży - to historia skomplikowanego śledztwa prowadzonego przez Mordimera, ale i opowieść o podejrzeniach co do zniknięcia Jezusa, o tajemnicach Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium oraz przepowiednia na temat przyszłości Madderina.

- Ja, Inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie - Mortimer walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety, jest gotów na wszystko, by ocalić świat, który zbudował z Nataszą. Musimy przeżyć, by boży plan zmaterializował się, dlatego wszystko, co czynimy w imię przeżycia, jest usprawiedliwione.

- Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz - Inkwizytor trafia trafia w środek politycznych intryg, do cesarskiej stolicy. Odwiedzi zamek magnata, oskarżonego o odprawianie demonicznych rytuałów, weźmie udział w krucjacie przeciwko heretykom, a dziewczynę z wytatuowanym znakiem węża i gołębicy odprowadzi na zamek wampirzego barona.

Ładowanie...