Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ja i moje emocje

 (2 produktów)

Przestańcie się kłócić! Ja i moje emocje

(okładka twarda)

5/5
9,29 14,36 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Od złości do radości. Ja i moje emocje

(okładka twarda)

5/5
12,49 19,90 zł −37%
Wysyłka dzisiaj

Ja i moje emocje

Seria "Ja i moje emocje" przeznaczona jest dla dzieci i rodziców, którzy chcieliby nauczyć swoje pociechy, jak radzić sobie z emocjami. Poznawanie własnych uczuć i radzenie sobie z nimi to wielkie wyzwanie, jakie niesie ze sobą dorastanie. Dzieci dopiero uczą się ich doświadczać, rozpoznawać je, nazywać i nie pozostawać wobec nich bezradnymi. Książki uznanych autorek Dagmar Geisler i Holde Kreul uczą, jak obcować z własnymi i cudzymi uczuciami - a także ja je okazywać.

W zależności od okresu rozwojowego dzieci okazują i odbierają emocje w różny sposób. Wielkim zadaniem rodziców, jest prawidłowo na nie reagować, kształtować je, a także pomóc dzieciom odpowiednio je kontrolować.

Dzieci wyrażają w swoje emocje w sposób spontaniczny i potrzebują granic, które ustala się w konkretnym wychowawczym kontekście - racjonalnym, opiekuńczym, pełnym miłości. To ustalenie tych granic daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pomaga uczyć je w powszechnie akceptowalnych zachowań.

Książki z serii "Ja i moje emocje" to nieoceniona pomoc, a przy tym doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu z dużym walorem edukacyjnym i psychologicznym. Każda z nich została wspaniale opowiedziana i ujmująco zilustrowana. Autorki uczą nasze dzieci, jak nazywać swoje uczucia, wyrażać je, przeżywać i kontrolować w sposób adekwatny do kontekstu i okoliczności.

Seria "Ja i moje emocje" skierowana jest bezpośrednio do dzieci, ale również do ich rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli. Stanowi doskonałe wsparcie w procesach wychowawczych i czytelniczą przygodę, w ramach której nasze pociechy mają wyjątkową okazję, by doświadczyć jednej z najpożyteczniejszych i najbardziej wartościowych życiowych lekcji - wielkiej, nigdy nie kończącej się nauki o emocjach i uczuciach.

W serii "Ja i moje emocje" do dyspozycji młodszych i starszych czytelników znajdują się:

  • "Jestem wściekły!" - autorka w przystępny sposób tłumaczy, na czym polega złość i z czym wiąże się jej odczuwanie

  • "Od złości do radości" - książka, która pomaga poznanie całego spektrum własnych uczuć i radzenia sobie z nimi, niezależnie od tego, czy są to złe, czy dobre emocje

  • "Fajnie mieć rodzeństwo! Jak docenić siostrę i brata" - pełna kolorowych ilustracji książka omawiająca dzieciom różne aspekty posiadania rodzeństwa, zarówno radości z tym związane, jak i problemy

  • "Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę" - książka tłumacząca dzieciom w przystępny sposób sytuacje konfliktowe, która stanowi doskonałą podstawę do rozmowy rodziców i ich pociech na temat kłócenia się i przywracania zgody

Ładowanie...