Jestem wściekły! Ja i moje emocje

  29 recenzje

Książka Dagmar Geisler jest polecana nie tylko dzieciom, ale także nauczycielom i rodzicom. W przystępny sposób tłumaczy, na czym polega złość oraz z czym ona się wiąże. Dziecko dopiero uczy się radzenia sobie z emocjami, stąd często ma wiele pytań z nimi związanych. Ta książka pomaga udzielić odpowiedzi, które ułatwiają wyjaśnienie dzieciom mechanizmów złości. Autorka opowiada, czym jest gniew i Czytaj więcej

więcej parametrów

Kup w zestawie

Jestem wściekły! Ja i moje emocje
17,09 zł

30 str.

okładka twarda

Jestem wściekły! Ja i moje emocje
Czemu się boję? Jak oswoić strach i lęk
Od złości do radości. Ja i moje emocje
17,09 zł

36 str.

okładka twarda

Od złości do radości. Ja i moje emocje

Zestaw 3 produktów tylko

51,27 zł

Cena detaliczna zestawu: 69,70 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 41,95 zł

Zamów do 18:00
jutro u Ciebie (26.06)

O książce

Książka Dagmar Geisler jest polecana nie tylko dzieciom, ale także nauczycielom i rodzicom. W przystępny sposób tłumaczy, na czym polega złość oraz z czym ona się wiąże. Dziecko dopiero uczy się radzenia sobie z emocjami, stąd często ma wiele pytań z nimi związanych. Ta książka pomaga udzielić odpowiedzi, które ułatwiają wyjaśnienie dzieciom mechanizmów złości. Autorka opowiada, czym jest gniew i jak sobie z nim radzić, a także jak załagodzić sytuację po wybuchu złości. Odczuwanie wściekłości dotyczy wszystkich ludzi oraz nie jest niczym złym, natomiast może prowadzić do złych konsekwencji, przed którymi warto dziecko przestrzegać.

Dzięki tej książce dzieci poznają różne sposoby umożliwiające wyładowywanie złości, nie wyrządzając przy tym krzywdy innym osobom. Autorka umożliwia lepsze poznanie swojego wnętrza, a także uczy, jak można je sprawniej kontrolować. Czasem wystarczy kilka praktycznych wskazówek, żeby zmienić postrzeganie swojej osobowości i stać się kimś bardziej świadomym, a wszyscy mogą na tych skorzystać. Przecież mocne emocje dla każdego bywają czasem niezwykle trudne do zrozumienia oraz opanowania.

Dagmar Geisler jest autorką książek dla dzieci, słynącą w Polsce głównie z serii podejmującej tematykę emocji. Dzięki jej utworom dziecko ma możliwość zrozumienia, co kształtuje jego wnętrze i do czego mogą prowadzić różne uczucia. Autorka poprzez swoje książki uczy również, jak odmawiać innym, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, a także wyjaśnia, jak dzieci powinny zachować się w tłumie.

Wydawnictwo Jedność zaczęło swoją działalność już w 1918 r., początkowo wydając książki o tematyce religijnej, a także regionalnej. Później poszerzyło znacznie swoją ofertę, stawiając na pozycje psychologiczne, pedagogiczne, filozoficzne oraz na literaturę piękną. Książki podejmujące tematykę duchowości są jednak nadal istotnym elementem działalności wydawnictwa. To jedno z najstarszych i najbardziej cenionych polskich wydawnictw katolickich. Pamiętając również o dzieciach, powołało specjalny dział wydawniczy Jedności, który skupia się na książkach aktywizujących oraz na bajkach. Wydawnictwo zdobyło kilka nagród, w tym Feniks 2014 i 2016, a także wyróżnienie Książka Roku 2014.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
559954
Tytuł
Jestem wściekły! Ja i moje emocje
Producent
Wiek od (lata)
5
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
30
Typ okładki
twarda
Wydanie
I
Data premiery
2016-03-02
Rok wydania
2016
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
270 x 213
Waga
0.38 kg
Wysokość
10 mm
Długość
275 mm
Głębokość
220 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Kolor
wielokolorowy
Szerokość
220 mm
Nasza cena
17,09 zł

Opinie i recenzje książki Jestem wściekły! Ja i moje emocje

4,7/5
 
29 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Marta K.
    5.0
     
    2023-08-07Recenzja zweryfikowana
    Książka dość szczegółowo przedstawia co dzieje się z naszym organizmem kiedy doświadczamy złości, pozwala to nauczyć się i dorosłemu i dziecku kiedy rozpoznać w sobie tą emocję, jak również podpowiada jak sobie z nią poradzić by nie ranić siebie i innych. W obecnych czasach naprawdę ważne jest by nie bać się emocji, one przecież są ważnym wskaźnikiem tego co się z nami dzieje. Niezmiernie ważne jest też to aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się i umiały rozpoznawać emocje swoje i innych osób, jak również znały pomocne strategie radzenia sobie szczególnie z tymi często trudnymi emocjami, nad którymi często i dorośli sobie nie radzą.
    Grafika przedstawiona w publikacji w zabawny, ale jednocześnie przejrzysty i jednoznaczny sposób przedstawia to co opisuje tekst w książce. Dla małych czytelników jest zrozumiała.
  • Edyta B.
    5.0
     
    2021-11-03Recenzja zweryfikowana
    Książki z tej serii są bardzo mądrze napisane. Autorka pisze o emocjach w sposób przepełniony akceptacją i zrozumieniem, uczą dzieci że wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Pozycja naprawdę godna uwagi!
  • Anna J.
    5.0
     
    2021-07-01Recenzja zweryfikowana
    Ładne dla oka, mądre w treściach, pomysłowe rozwiązania.
  • Katarzyna Ż.
    5.0
     
    2021-05-05Recenzja zweryfikowana
    Zakupiona książka w prosty i klarowny sposób przedstawia ważne dla dzieci tematy dotyczące codziennych spraw, wartości i moralności. Opowiadania są krótkie i jasno opisane dla dziecka zarówno w wieku 5 lat jak i 11 latka, którzy szybko rozumieją sens i morał danego opowiadania. Lektura posiada także drobne obrazki, które moje dzieci chętnie oglądają. Przedstawione historie można czytać wybiórczo, nie trzeba po kolei. Ponad to każda historia posiada tytuł przeznaczony dla dziecka, a pod nim widnieje drobniejszym drukiem opis o jakich wartościach, ważnych sprawach będzie opowiadać konkretna opowiastka, co pomaga dorosłemu w odpowiedni sposób dopasować historię np. do danego zdarzenia z dnia dziecka lub dorosłego. Poprzez tę książkę w łatwy sposób można wytłumaczyć dziecku wielorakość problemów jakie napotyka człowiek i jak sobie można z nimi poradzić. Na podstawie takiej pozycji literatury można nawiązać z dzieckiem rozmowę na tematy trudne, tematy postępowania innych ludzi, a także jak my i nasza rodzina zachowałaby się w danej sytuacji czy problemie. Można też dopytać dziecko, które postawy prezentowane w opowiadaniach są godne naśladowania, a których nie warto powielać. Bądź też przedstawiać dziecku, że nawet gdy i my lub dziecko popełni błąd zawsze jest rozwiązanie sytuacji, to przedstawione w książce lub jakieś inne- warto z dzieckiem pomyśleć nad innymi propozycjami poprzez tę właśnie lekturę. Polecam, książka lekka i przyjemna. Godna polecenia i warta zakupienia na prezent.
  • Katarzyna G.
    5.0
     
    2021-04-28Recenzja zweryfikowana
    Bardzo fajna książka, w przystępnej dla dziecka. Pomaga zrozumieć negatywne emocje.
  • Luiza
    5.0
     
    2021-03-28Recenzja zweryfikowana
    Przeczytalam ja razem z 8letnim synem, ktory stwierdził, ze "ksiazka ma rację" Polecam.
  • Beata K.
    5.0
     
    2021-03-24Recenzja zweryfikowana
    Bardzo dobra książka. Pokazuje jakie zachowania mogą się zdarzyć. Adekwatna do wieku.
  • Lucyna E.
    5.0
     
    2021-03-18Recenzja zweryfikowana
    Bardzo fajna. Polecam. Syn chętnie sam sobie czyta.
  • Katarzyna G.
    5.0
     
    2021-03-01Recenzja zweryfikowana
    Nie byłam przekonana czy trafi do serca księżniczki 4 latki, a jednak! Wysłuchała od deski do deski, w trakcie pytała lub śmiała się z miny bohatera. Mogłyśmy spokojnie pogadać o złości, o tym jak to u nas w domu wygląda.
    Świetna cena za świetną jakość! Książka ma duży format i piękne ilustracje które skupiają uwagę przedszkolaka. Podpowiedzi jak radzić sobie ze złością na pewno wykorzystam też u starszej pociechy!
  • Ewa K.
    5.0
     
    2021-02-19Recenzja zweryfikowana
    Dobre rady, z synem wykonujemy i pozbywamy się złości, dzięki tej książeczce mój syn chętnie próbuje rad.
  • Joanna G.
    4.0
     
    2020-11-03Recenzja zweryfikowana
    Ciekawa książka, lecz szkoda że to tylko jedna bajka a nie zbiór bajek o takiej tematyce.
  • Aga
    5.0
     
    2017-12-12Recenzja zweryfikowana
    Książka jak dla mnie jest bardzo fajna dobrze napisana i przede wszystkim pomocna. Mój 4 latek bardzo ja lubi. syn potrzebował zobaczyć że nie tylko jemu zdarza się mieć napady złości i że są sposoby żeby sobie z nią radzić. Inaczej jest rozmawiać o czymś z dzieckiem a jeszcze inaczej jak znajdzie odnośnik do problemu w ulubionej Książce. Polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka