Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Detektyw Pozytywka

 (4 produktów)

Detektyw Pozytywka

(okładka twarda)

Detektyw Pozytywka

19,89 29,90 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Wielki powrót detektywa Pozytywki. Detektywa Pozytywka

(okładka twarda)

Detektyw Pozytywka

16,89 24,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Pamiątki detektywa Pozytywki. Detektyw Pozytywka

(okładka miękka)

Detektyw Pozytywka

17,29 24,90 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki. Detektyw Pozytywka

(okładka twarda)

Detektyw Pozytywka

18,89 24,90 zł −24%
Wysyłka 3 dni robocze

Detektyw Pozytywka

Jeżeli Twoje dziecko to typowy mały odkrywca, który nieustannie zasypuje Cię pytaniami typu „po co” i „dlaczego” seria „Detektyw Pozytywka” z pewnością przypadnie mu do gustu. Wraz z głównym bohaterem młody czytelnik angażuje się w rozwiązywanie zagadek, biorąc tym samym czynny udział w czytaniu. To książka detektywistyczna dla najmłodszych, która uczy dzieci logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Detektyw Pozytywka jest z lekka oderwany od rzeczywistości, czym różni się od innych dorosłych. Bywa roztrzepany i niebanalny co sprawia, że dorośli nie zawsze go rozumieją. Ma on jednak w sobie coś, co przyciąga dzieci – jest to umiejętność słuchania oraz fakt, że traktuje je poważnie. Może to właśnie dlatego młody czytelnik tak lubi do niego wracać. Główny bohater jest bezinteresowny i chętnie niesie pomoc, będąc przy tym szarmanckim i wesołym. Skupia się na rozwiązywaniu problemów, bo właśnie to w życiu przynosi mu największą frajdę.

Seria „Detektyw Pozytywka” została napisana w prostym i zrozumiałym dla dziecka języku, dotycząca codziennych spraw, jednocześnie po cichu przemyca naukowe zagadnienia i teorie. Dzieci lubią detektywa Pozytywkę, angażują się w czytanie, próbując rozwiązać zagadki razem z głównym bohaterem. Opowiadania są krótkie i zwięzłe co pozwala zająć umysł dziecka i pobudzić go do myślenia. Niejednoznaczne i humorystyczne rozwiązania zagadek wywołują uśmiech na twarzy. Książki te nie tylko bawią, ale i uczą. Można tu znaleźć elementy fizyki, biologii, historii, a nawet chemii. Każdy rozdział może stać się ciekawym tematem do rozmowy z dziećmi.

Najchętniej wybierane książki z serii „Detektyw Pozytywka” to:

  • „Detektyw Pozytywka” - pierwsza książka opisująca przygody sympatycznego detektywa doskonale wprowadza w klimat.

  • „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” - kolejna dawka zagadek do rozwiązania, idealna dla czytelników, którzy nigdy nie mają dość dobrej zabawy.

  • „Wielka księga detektywa Pozytywki” - zbiór czterech pierwszych książek o detektywie Pozytywce. Wszystkie intrygujące zlecenia w jednej książce zapewniają wiele godzin rozrywki.

Autorem serii „Detektyw Pozytywka” jest Grzegorz Kasdepke – znany polski pisarz i dziennikarz. Przez wiele lat był on redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, dzięki czemu doskonale zna i rozumie potrzeby najmłodszych czytelników. To laureat wielu nagród literackich, znany z takich książek jak „A ja nie chce być księżniczką”, „Niesforny Alfabet”, „Niegrzeczniaki” czy seria o Kubie i Bubie.

Ilustrator Piotr Rychel doskonale narysował detektywa Pozytywkę, idealnie oddając jego charakter. Już od lat 90. zajmuje się projektowaniem graficznym i tworzy znakomite ilustracje dla dzieci. Potrafi wczuć się w postać, dzięki czemu czytanie książek z jego ilustracjami to przednia zabawa.

Ładowanie...