Xi
 • Detektyw Pozytywka

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Detektyw Pozytywka - Grzegorz Kasdepke

    (7 produktów)

   Detektyw Pozytywka

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   23,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   22,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   58,69 
   Wysyłka 24 godziny

   Wakacje detektywa Pozytywki

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   22,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Nowe kłopoty detektywa Pozytywki

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   22,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Pamiątki detektywa Pozytywki

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   22,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Wielki powrót detektywa Pozytywki

   (okładka twarda)

   Detektyw Pozytywka

   23,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Detektyw Pozytywka

   Jeżeli Twoje dziecko to typowy mały odkrywca, który nieustannie zasypuje Cię pytaniami typu „po co” i „dlaczego” seria „Detektyw Pozytywka” z pewnością przypadnie mu do gustu. Wraz z głównym bohaterem młody czytelnik angażuje się w rozwiązywanie zagadek, biorąc tym samym czynny udział w czytaniu. To książka detektywistyczna dla najmłodszych, która uczy dzieci logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

   Detektyw Pozytywka jest z lekka oderwany od rzeczywistości, czym różni się od innych dorosłych. Bywa roztrzepany i niebanalny co sprawia, że dorośli nie zawsze go rozumieją. Ma on jednak w sobie coś, co przyciąga dzieci – jest to umiejętność słuchania oraz fakt, że traktuje je poważnie. Może to właśnie dlatego młody czytelnik tak lubi do niego wracać. Główny bohater jest bezinteresowny i chętnie niesie pomoc, będąc przy tym szarmanckim i wesołym. Skupia się na rozwiązywaniu problemów, bo właśnie to w życiu przynosi mu największą frajdę.

   Seria „Detektyw Pozytywka” została napisana w prostym i zrozumiałym dla dziecka języku, dotycząca codziennych spraw, jednocześnie po cichu przemyca naukowe zagadnienia i teorie. Dzieci lubią detektywa Pozytywkę, angażują się w czytanie, próbując rozwiązać zagadki razem z głównym bohaterem. Opowiadania są krótkie i zwięzłe co pozwala zająć umysł dziecka i pobudzić go do myślenia. Niejednoznaczne i humorystyczne rozwiązania zagadek wywołują uśmiech na twarzy. Książki te nie tylko bawią, ale i uczą. Można tu znaleźć elementy fizyki, biologii, historii, a nawet chemii. Każdy rozdział może stać się ciekawym tematem do rozmowy z dziećmi.

   Najchętniej wybierane książki z serii „Detektyw Pozytywka” to:

   • „Detektyw Pozytywka” - pierwsza książka opisująca przygody sympatycznego detektywa doskonale wprowadza w klimat.

   • „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” - kolejna dawka zagadek do rozwiązania, idealna dla czytelników, którzy nigdy nie mają dość dobrej zabawy.

   • „Wielka księga detektywa Pozytywki” - zbiór czterech pierwszych książek o detektywie Pozytywce. Wszystkie intrygujące zlecenia w jednej książce zapewniają wiele godzin rozrywki.

   Twórcy serii „Detektyw Pozytywka”: Grzegorz Kasdepke i Piotr Rychel

   Autorem serii „Detektyw Pozytywka” jest Grzegorz Kasdepke – znany polski pisarz i dziennikarz. Przez wiele lat był on redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk”, dzięki czemu doskonale zna i rozumie potrzeby najmłodszych czytelników. To laureat wielu nagród literackich, znany z takich książek jak „A ja nie chce być księżniczką”, „Niesforny Alfabet”, „Niegrzeczniaki” czy seria o Kubie i Bubie.

   Ilustrator Piotr Rychel doskonale narysował detektywa Pozytywkę, idealnie oddając jego charakter. Już od lat 90. zajmuje się projektowaniem graficznym i tworzy znakomite ilustracje dla dzieci. Potrafi wczuć się w postać, dzięki czemu czytanie książek z jego ilustracjami to przednia zabawa.

   Detektyw Pozytywka - kolejność książek:

   Ładowanie...