Czytamy sylabami
Czytamy sylabami
Jak połączyć naukę czytania i dobrego zachowania? Nowa, niepowtarzalna seria "Czytamy sylabami" bardzo Ci w tym pomoże. W książkach tworzących cykl znajdziemy nie tylko wdzięczne, kolorowe ilustracje autorstwa Cristiny Losantos czy stosunkowo dużą czcionkę z niewielką ilością tekstu, ale przede wszystkim - mądre, pouczające historie. Sylaby zaznaczono naprzemiennie, kolorem czerwonym i czarnym, co ułatwia przedszkolakom składanie literek.
Co ważne, autorka lektur, Elisenda Roca porusza problemy współczesnych dzieci, korzystających z nowoczesnych sprzętów elektronicznych, często podróżujących samochodami, a nawet samolotami, a także uczących się gospodarowania pieniędzmi. Wszystko to sprawia, że książeczki ujmują zarówno dzieci, jak i rodziców, a kilkulatki chętnie sięgają po kolejne części przygód małych bohaterów.
Wszystkie książki czyta się szybko i lekko, a poczucie humoru autorki trafia do serc przedszkolaków. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha nauczyła się przezwyciężać trudności i lęki, współpracować z innymi oraz rozwiązywać problemy adekwatne do swojego wieku sięgnij po lektury z serii "Czytam sylabami". Pomyśl o tym, że za kilkanaście lat Twój przedszkolak stanie się pewnym siebie człowiekiem, który dobrze radzi sobie w kontaktach społecznych. Oczywiście książka nie zastąpi rodzica, ale może wnieść wiele dobrego do codziennego życia. A jeśli pojawią się trudności wychowawcze - warto wrócić do danej części i przeczytać ją jeszcze raz.
W cyklu publikacji "Czytamy sylabami" znajdziemy takie pozycje, jak:
"Czytam sylabami. On - off" - Historyjka ucząca mądrego korzystania z telefonu.
"Czytam sylabami. Ale smrodek!" - Opowiastka w żartobliwy sposób opisująca konsekwencje życia w bałaganie oraz zaniedbania higieny osobistej.
"Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę" - Książeczka pokazująca, w jaki sposób unikać agresji i rozwiązywać konflikty z innymi dziećmi.
"Czytamy sylabami. To moje!" - Lektura poruszająca problem bycia zazdrosnym o młodsze rodzeństwo. Jak nauczyć się dzielić z innymi? Przekonaj się sam.
"Czytamy sylabami. Kupisz mi?" - Autorka podejmuje ważny temat edukacji finansowej i oszczędzania, na poziomie przedszkolaków i młodszych uczniów.
"Czytamy sylabami. Prawda czy fałsz?" - Jakie konsekwencje przynosi kłamstwo? Poczytajmy wspólnie z dzieckiem o Agatce, która nie mówiła prawdy.
"Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę!" - Twoje dziecko zmaga się z lękiem przed samodzielnym wyjazdem? Zobacz, jak można sobie z tym poradzić.