Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Conan

 (6 produktów)

Wolni towarzysze. Conan. Tom 4

5/5
91,86 129,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Kult Kogi Thuna. Miecz barbarzyńcy. Conan. Tom 1

5/5
28,34 39,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Powrót do Cymerii. Conan. Tom 3

91,86 129,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Narodziny legendy. Conan. Tom 1

(okładka twarda)

84,83 119,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Conan hazardzista. Miecz barbarzyńcy. Conan. Tom 2

28,34 39,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Miasto Złodziei. Conan. Tom 2

84,83 119,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Conan

Komiksy z serii "Conan" są są rysunkową adaptacją literackiej historii Conana z Cymerii, stworzonej przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w latach 30. XX wieku. Opowiadania i powieść Howarda odniosły ogromny sukces wśród miłośników fantastyki, a Conan osiągnął rangę postaci kultowej.

Przygody Cymeryjczyka inspirowały wielu innych twórców: po śmierci Howarda powstały kolejne opowiadania i powieści poświęcone jego postaci, które jednak nigdy nie zostały uznane za pełnoprawne części cyklu. Na bazie fabuły stworzono także liczne dzieła innych gatunków: były wśród nich filmy, seriale, gry komputerowe czy komiksy, dostępne także w ofercie naszej księgarni.

Zarówno miłośnicy sztuki komiksu, jak i członkowie fandomu Conana zgodnie przyznają, że prezentowana seria komiksowa jest najlepszą graficzną adaptacją dzieła Howarda. Za sukcesem cyklu stoją jej autorzy, twórcy niezwykle doświadczeni i uznani w środowisku.

Charakterystyczna, oszczędna kreska Cary'ego Norda i kolory naniesione przez Dave'a Stewarta sprawiają, że uniwersum Conana wydaje się realne jak nigdy dotąd. Scenariusz Kurta Busieka angażuje uwagę czytelników od pierwszej do ostatniej strony każdego albumu, a dodane wątki fabularne porządkują chronologię losów Cymeryjczyka. W pracach nad cyklem uczestniczyli także m.in. Timothy Truman, Mike Mignola czy Fabian Nicieza.

Otwarcie cyklu, "Narodziny legendy", opowiada o dojrzewaniu Conana w trudnych warunkach cymeryjskiej ziemi, wyniszczajacej walce z groźnymi Vanirami i pościgu za potomkinią lodowego giganta. W komiksie po raz pierwszy pojawiają się także postacie o kluczowym znaczeniu dla całego uniwersum: egzekutorka Janissa i Thoth-Amon, mag obdarzony potężnymi mocami i zaprzysięgły wróg Conana.

Fabuła drugiej części, "Miasta złodziei", skupia się wokół podróży Conana do tytułowego grodu i wznoszącej się w nim Wieży Słonia, która - jak głosi legenda - jest niemożliwa do obrabowania. Takie postawienie sprawy jest dla krewkiego Cymeryjczyka jedynie zachętą do działania...

"Powrót do Cymerii" opisuje najeżoną trudnościami drogę Conana na rodzinną ziemię. Niebezpieczeństw i przeszkód nie brakuje - jedne trzeba przezwyciężyć siłą, inne wrodzonym sprytem i przebiegłością. Na miejscu Conan nie znajduje przepychu, którego doświadczył podczas pobytu na Wschodzie - spotyka za to swoją dawną ukochaną, Caollan, co całkowicie odmienia sytuację. Na miejscu czyhają także Aesirowie, którzy pragną wyrównać z Conanem rachunki z przeszłości.

Część czwarta, "Wolni towarzysze", zaczyna się przystąpieniem Conana do grupy wędrownych żołnierzy-najemników. Bezwzględność bitewnej zawieruchy wymaga od niego uwolnienia pełni swoich możliwości; zadanie ma tym trudniejsze, że w ślad za nim podąża nieśmiertelna wampirzyca Akivasha, pragnąca pojmać Cymeryjczyka w niewolę. Bohater walczy więc nie tylko z przeciwnikami na polu bitwy - do stoczenia ma również walkę o samego siebie...

Ładowanie...