Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Fabian Nicieza

 (3 produktów)

Deadpool i Cable. Marvel Classic. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
176,70 249,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Powrót do Cymerii. Conan. Tom 3

91,86 129,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Deadpool i Cable. Tom 1

(okładka twarda)

106,04 149,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Fabian Nicieza

Fabian Nicieza to autor komiksów i pisarz, który zasłynął zwłaszcza jako współtwórca popularnych komiksów o Deadpoolu. Napisał setki utworów dla Marvela oraz DC. Ponadto był konsultantem własności intelektualnej, pomagającym hollywoodzkim producentom filmowym. Zajmował się chociażby "Piratami z Karaibów", "Avatarem", "Transformersami" i "Halo". Niedawno zadebiutował również jako powieściopisarz.

W 1983 r. Fabian Nicieza rozpoczął swoją przygodę z twórczością artystyczną, współpracując z Berkley Publishing. Jednak już w 1985 r. dołączył do Marvela, spełniając tym samym swoje marzenie z dzieciństwa. Na początku promował produkty Marvel Comics, zajmując się akcesoriami komiksowymi i organizacją różnych wydarzeń. W tym czasie zaczął już jednak pisać pierwsze scenariusze dla wydawcy. W dalszej karierze bardzo pomógł mu komiks "New Warriors", dzięki któremu wkrótce zajął się bardziej rozpoznawalnymi tytułami Marvela.

Największą sławę przyniósł mu jednak pewien nietypowy bohater. Obdarzony humorem, niestroniący od ostrego języka i przeżywający szalone przygody, Deadpool stał się po pewnym czasie prawdziwym skarbem Marvela. Przeznaczone dla dorosłych czytelników, wyjątkowe komiksy z tym wyrazistym bohaterem zostały docenione przez krytykę. Natomiast podczas współpracy z DC Fabian Nicieza tworzył chociażby serię komiksów o Robinie.

"Deadpool i Cable. Marvel Classic" - jedna z wielu opowieści o słynnym Deadpoolu, w której Fabian Nicieza korzysta z wielu popularnych postaci, należących do świata Marvela. Tym razem nieśmiertelny najemnik będzie musiał dogadać się ze starym kumplem. Cable nie ma jednak łatwego charakteru, a na dodatek przed bohaterami ciężka walka. Trzeba jednak znaleźć porozumienie, bo w tej historii nie zabraknie niebezpieczeństw. Deadpool i Cable będą mieli okazję spotkać innych superbohaterów Marvela oraz zmierzyć się z najpotężniejszymi złoczyńcami. Jak zawsze są to jednak pełne żartów przygody, które spodobają się najwierniejszym fanom Deadpoola.

Ładowanie...