Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Roy Thomas

 (3 produktów)

Doktor Strange

(okładka twarda)

5/5
235,59 349,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Dracula

(okładka twarda)

5/5
60,09 79,00 zł −24%
Wysyłka 2 dni robocze

Conan hazardzista. Miecz barbarzyńcy. Conan. Tom 2

(okładka miękka)

26,99 39,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Roy Thomas

Roy William Thomas Jr. urodził się 22 listopada 1940 roku, jest amerykańskim pisarzem i redaktorem komiksów, który był pierwszym następcą Stana Lee na stanowisku redaktora naczelnego Marvel Comics. Ogromną popularność przyniosło mu wprowadzenie Conana Barbarzyńcy do amerykańskich komiksów, w serii z fabułą Roberta E. Howarda, która pomogła zapoczątkować trend na wojowników i czary w komiksach.

W 1965 Thomas przeniósł się do Nowego Jorku, aby podjąć pracę w DC Comics jako asystent Morta Weisingera, a następnie redaktora tytułów Supermana. Przepracował tam niecałe dwa miesiące, porzucił posadę i przeniósł się do wydawnictwa Marvel. W 1981 roku, po kilku latach pracy jako freelancer dla Marvela i sporze z ówczesnym redaktorem naczelnym Jimem Shooterem, Thomas podpisał trzyletni kontrakt na wyłączność na pisanie i edycję z wydawnictwem DC. W późniejszych latach współpracował naprzemiennie z jednym i drugim wydawnictwem.

Wśród postaci z komiksów, które współtworzył Roy Thomas są Wolverine, Vision, Doc Samson, Carol Danvers, Luke Cage, Iron Fist, Ultron, Yellowjacket, Defenders, Man-Thing, Red Sonja, Adam Warlock, Morbius, Ghost Rider, Squadron Supreme, Invaders , Black Knight (Dane Whitman), Nighthawk, Havok, Banshee, Sunfire, Thundra, Arkon, Killraven, Wendell Vaughn, Red Wolf, Red Guardian, Daimon Hellstrom, Brother Voodoo.

Ładowanie...