Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Cmentarz Zapomnianych Książek

 (6 produktów)
?

Cień wiatru

(okładka miękka)

Cmentarz Zapomnianych Książek

31,59 
Wysyłka dzisiaj

Więzień nieba. Cmentarz zapomnianych książek. Tom 3

(okładka miękka)

Cmentarz Zapomnianych Książek

25,49 
Wysyłka dzisiaj

Gra anioła. Cmentarz zapomnianych książek. Tom 2

(okładka twarda)

Cmentarz Zapomnianych Książek

35,29 
Wysyłka 3 dni robocze

Labirynt duchów. Cmentarz zapomnianych książek. Tom 4

(okładka twarda)

Cmentarz Zapomnianych Książek

41,49 
Wysyłka dzisiaj

Cień wiatru. Cmentarz zapomnianych książek. Tom 1. Audiobook

(okładka pudełko)

Cmentarz Zapomnianych Książek

22,39 
Wysyłka dzisiaj

Labirynt duchów. Cmentarz zapomnianych książek. Tom 4. Audiobook

Cmentarz Zapomnianych Książek

28,49 
Wysyłka dzisiaj

Cmentarz Zapomnianych Książek

"Cmentarz zapomnianych książek" to bestsellerowa saga, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie. Carlos Ruiz Zafón zaprasza wszystkich miłośników czytania na cykl powieści, których głównym bohaterem jest książka.

Akcja dzieje się w powojennej Barcelonie, w czasach represyjnych rządów generała Franco. Spacerując jej ulicami, zagłębiamy się coraz bardziej w mroczny świat zbrodni, intryg i tajemnic, które, gdy tylko ujrzą światło dzienne, odmienią niejedno życie.

Daniel Sempere niedawno stracił matkę. Wychowuje go ojciec, który prowadzi niewielką księgarnię. Pewnego dnia, zabiera go na wyprawę w sekretne miejsce zwane "Cmentarzem Zapomnianych Książek". Znajdują się tam pozycje, które należy ocalić od zapomnienia. Chłopiec może wybrać jedną z nich i uczynić wszystko, by dać jej autorowi drugie życie. Tak poznaje zagadkową postać Juliana Caraxa. Urzeczony jego twórczością, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o tym autorze. Nie będzie to proste. Tym bardziej, że podąża za nim jak cień ktoś, kto obrał sobie za cel zniszczenie ostatniej ocalałej publikacji tego pisarza.

Wiele lat wcześniej, w tym samym mieście młody pisarz cierpi z powodu kobiety, która nigdy nie będzie jego. Spotkanie z nieznajomym, który oferuje mu zlecenie napisania pewnej wyjątkowej książki, zmienia wiele w jego życiu i prowadzi na drogę twórczego szaleństwa. Jak daleko posunie się David Martin, aby dokończyć swoje dzieło i zyskać zapłatę?

Fermín Romero de Torres to starszy przyjaciel Daniela Sempere. Ta barwna postać, która zaraża swoim doskonałym poczuciem humoru ma jednak swoje sekrety. Gdy wyjdą na jaw, mogą zagrozić jemu i jego najbliższym.

Alicja Griss jest agentką wywiadu, przed którą niewiele da się ukryć, mimo że sama skrywa wiele tajemnic z przeszłości. W niewyjaśnionych okolicznościach znika minister kultury. Ślady wiodą do mrocznych murów więzienia Montjui. W trakcie poszukiwań, bohaterka znajduje książkę, która może przynieść jej wiele odpowiedzi i doprowadzić do odnalezienia wszystkich elementów układanki.

Bohaterowie wszystkich czterech części są ze sobą znacząco powiązani, choć autor powoli dawkuje informacje o spajających poszczególne postacie ogniwach łańcucha tej historii. Tomy "Cmentarza Zapomnianych Książek" nie są pisane napisane chronologicznie, w związku z tym czytelnik ma możliwość wyboru, czy przeczytać je zgodnie z kolejnością wydania lub kalendarium wydarzeń.

Na serię składają się:

Ładowanie...