Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju

Jacek Bartosiak

(okładka twarda)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Zona Zero
Liczba stron: 848
-39%

130,00 zł

79,62 zł

oszczędzasz 50,38 zł (39%)

Wysyłka 2 dni robocze
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju" to gruntowna analiza sytuacji, w której znajduje się Polska w dzisiejszym świecie i Europie, jej geopolityce i gospodarce. Autor, Jacek Bartosiak, opowiada o świecie, który znalazł się na krawędzi zmian, które kształtują nowy porządek XXI wieku. Zawirowania światowego systemu dotykają nieuchronnie każdego. Żeby jednak zrozumieć zależności XXI wieku, trzeba cofnąć się i spojrzeć na historię, sukcesy i porażki Rzeczpospolitej na przestrzeni wieków.

Możliwe jest powstanie próżni bezpieczeństwa na wschód od naszych granic, wynikającej z rewizji ładu światowego. Coraz bardziej prawdopodobne staje się powstanie nowego systemu handlowo-komunikacyjnego zwanego Nowym Jedwabnym Szlakiem. Realizacja tego projektu może powoli acz skutecznie rozmontować hierarchiczną konstrukcję Zachodu, dyktującego warunki reszcie świata niezmiennie od kilkuset lat.

Dynamika i głębokość zmian globalnych wymusi na nas konieczność zrozumienia na nowo znaczenia przestrzeni w której żyjemy obszarów położonych w sąsiedztwie, jak i tych pozornie dalekich, ale które wpływają na sukces lub porażkę Rzeczpospolitej.

Książka "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju", będąca wynikiem badań, rozmów, refleksji i gier wojennych przeprowadzanych w NATO i UE, składa się z sześciu części: Geopolityka i geostrategia. Realność i konieczność; Europa. Nasz pępek świata; Lądowe imperium od Wschodu; Zewnętrzny hegemon; W strefie zgniotu; Polski teatr wojny. Autor dokonuje błyskotliwych obserwacji bieżącej polityki międzynarodowej, analizując geografię Polski, z uwzględnieniem ukształtowania terenu, ośrodków miejskich, szlaków transportowych i handlowych i jej wpływ na warunki, jakie może stawiać Polska na arenie międzynarodowej i jakie mogą być jej stawiane. Omówione są możliwości Polski zarówno przy rozpatrywaniu jej sytuacji z punktu widzenia Europy, Rosji, Stanów Zjednoczonych. Warto też zwrócić uwagę na opis geograficznego ukształtowania wojennego terenu RP, któremu autor poświęca oddzielny rozdział.

Jacek Bartosiak (urodzony w 1976 roku) to polski prawnik i publicysta, zajmujący się głównie geopolityką i strategią. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW, dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego. Prowadzi kanał w serwisie na temat geopolityki i geostrategii, jest też założycielem portalu Strategy&Future.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 890513
Tytuł Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju
Autor Jacek Bartosiak
Wydawnictwo Zona Zero
Liczba stron 848
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 245 x 175 x 54
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.59
Cena detaliczna 130,00 zł
Nasza cena 79,62 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Sebastian Z.

5/5
| 10-04-2021
Bardzo cenię opinie Jacka Bartosiaka i chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, doceniam jego ogromną wiedzę i zdolności analityczne. "Rzeczpospolita między lądem a morzem" jest ich kolejnym dowodem. Książka zdecydowanie godna uwagi, choć momentami trudna w odbiorze poprzez rozbudowane dygresje czy specjalistyczną terminologię. Warto jednak się przez nie przebić, bo tezy i wnioski naprawdę są godne przemyślenia.

Jarosław Z.

4/5
| 10-04-2021
Jacek Bartosiak jest znawcą geopolityki światowej i daje się to odczuć podczas czytania tej książki. Mimo Rzeczypospolitej w tytule poświęca dużo miejsca międzynarodowym problemom, na tyle że chwilami było tego dla mnie aż za dużo. Wolałbym większe skupienie na sprawach Polski. Ale to właściwie jedyny mankament, książka jest pełna wartościowej wiedzy i polecam ją zresztą podobnie jak inne pozycje tego autora.

Barbara U.

5/5
| 05-04-2021
Książka trudna, wymagająca, chwilami przegadana, ale bardzo ważna. Osoby zainteresowane geopolityką znajdą w niej mnóstwo ogólnych, podstawowych informacji na temat mechanizmów rządzących światem i ciągu wydarzeń, który doprowadził do obecnego układu sił. Autor zastanawia się też, jaka w nim rola Polski - żeby nie spoilerować, powiem tylko, że wnioski niekoniecznie napawają optymizmem ;) ale sprawdźcie sami!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
25. maja, śr. — 26. maja, czw.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...