Xi

Rozmyślania

"Nie lada gnębi mnie troska, abym mógł odwiedzić dalekie źródła i czerpać wskazania szczęśliwego życia", pisał Horacy zgodnie z cytatem zawartym na okładce do najnowszego, przygotowanego przez wydawnictwo Onepress wydania słynnych "Rozmyślań" Marka Aureliusza. Ten klasyczny traktat moralny w nurcie filozofii stoickiej pozostaje aktualny po dziś dzień i wciąż może być traktowany jako doskonałe źródCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Onepress
 • Data premiery: 2016-06-14
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 160
 • Wymiary: 201 x 129

"Nie lada gnębi mnie troska, abym mógł odwiedzić dalekie źródła i czerpać wskazania szczęśliwego życia", pisał Horacy zgodnie z cytatem zawartym na okładce do najnowszego, przygotowanego przez wydawnictwo Onepress wydania słynnych "Rozmyślań" Marka Aureliusza. Ten klasyczny traktat moralny w nurcie filozofii stoickiej pozostaje aktualny po dziś dzień i wciąż może być traktowany jako doskonałe źródło inspiracji oraz droga powrotu do prawdziwych, ponadczasowych i uniwersalnych wartości - szczególnie zagrożonych we współczesnym świecie opanowanym przez bezwartościowe, krótkoterminowe informacje.

O czym jest książka "Rozmyślania" Marka Aureliusza?

"Rozmyślania" Marka Aureliusza to zbiór zapisków o tematyce filozoficznej, etycznej i osobistej spod pióra słynnego rzymskiego cesarza, pisarza i filozofa z dynastii Antoninów. Teksty prezentują filozofię rzymskiego stoicyzmu rozumianej jako sztuka życia pozwalająca wyjaśniać świat. Wyjątkowość i ponadczasowość tego dzieła polega na między innymi na formie opartej na rozmowie z samym sobą, prywatnym monologu. Autor wyraża własną niepewność wobec świata i samego siebie, dając jednocześnie wyraz swojej wybitnej osobowości, odwadze i zacięcia pisarskiego - a także błyskotliwości, pracowitości i spostrzegawczości. Jego refleksyjna natura, jasność i precyzja toku myślenia oraz świadomość istnienia ludzkich niedoskonałości i ograniczeń zaowocowały dziełem bez wątpienia unikatowym.

"Rozmyślania" - opinie

Książka "Rozmyślania" to pozycja, którą po dziś dzień czyta się znakomicie. Czytelnicy znajdą tu nie tylko głębokie rozmyślania, ale także pocieszenie i swoistą odtrutkę na błahe codzienne problemy. Głos Marka Aureliusza przemawia do nas z głębi wieków, a w jego przemyśleniach wciąż wyczuwa się rozważność i dążenie do szczęścia, które osiąga się przez cnotę - bycie człowiekiem prawym i spokojne, godne znoszenie tego, co przynosi los. To książka krótka, zwięzła i genialnie prosta - filozoficzne i etyczne zapiski rzymskiego cesarza można wręcz uznać za jeden z pierwszych w historii poradników, pozycję ponadczasową i wyjątkowo wartościową. "Jeżeli trapi cię coś zewnętrznego, to nie to ci dolega, ale twój własny osąd o tym. A ten zmienić - już jest w twej mocy", pisał Marek Aureliusz, wyprzedzając o całe wieki wnioski, do jakich dochodzą współcześni psychologowie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3258483
Tytuł
Rozmyślania
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
160
Data premiery
2016-06-14
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
201 x 129
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.27
Długość
125
Głębokość
195
Wysokość
15
Nasza cena
24,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lipca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3258483
Ładowanie...