Xi

"Ptaki Polski" - niezwykła kronika rodzimej fauny!

Dwutomowe kompendium wiedzy poświęcone żyjącym na terenie Polski ptakom zachwyci pasjonatów ornitologii, biologii czy geografii, a także wszystkie osoby ciekawe świata i piękna kryjącego się w przyrodzie. Lektura "Ptaków Polski" to doskonała okazja do tego, by uważniej spojrzeć na otaczający nas świat - dzięki materiałom zawartym w albumach rozpoznasz wiele gatunków, które widzisz i słyszysz na co dzień.

Publikacja wywiera ogromne wrażenie zarówno pod względem zawartości merytorycznej, jak i oprawy wizualnej - wszystkie opisy gatunków opatrzone są pięknymi, barwnymi fotografiami. Wśród zgromadzonych materiałów znajdują się także mapy z zaznaczonymi miejscami bytowania danych ptaków oraz dokładne skany piór, na podstawie których łatwo rozróżnić od siebie poszczególne, podobne gatunki. Wszystko to w estetycznej, ilustrowanej oprawie, na dobrej jakości papierze: pakiet "Ptaki Polski" to znakomity pomysł na prezent.

Album "Ptaki Polski" - zawartość publikacji

Dzięki lekturze dowiesz się, jakie gatunki ptaków regularnie zakładają gniazda i wychowują potomstwo w granicach naszego kraju, a także które ptaki przylatują do nas na zimę i odwiedzają nas okazjonalnie. Autor opisów - wybitny ornitolog i dyrektor stołecznego ZOO dr Andrzej G. Kruszewicz - udziela czytelnikom obszernych informacji na temat cech charakterystycznych każdego wymienionego gatunku, opowiada o ptasich zwyczajach i związanych z nimi ciekawostkach, dzieląc się przy tym bogatą wiedzą wyniesioną z własnych obserwacji.

Jak wspomnieliśmy wyżej - omawiane gatunki można obejrzeć na fotografiach, ale to jeszcze nie wszystko: aby zdobyć pełną wiedzę na temat obserwowanych ptaków, należy także posłuchać wydawanych przez nich dźwięków. Albumy "Ptaki Polski" udostępniają tę możliwość dzięki zamieszczonym w książkach kodów QR, które po zeskanowaniu kierują czytelnika do dedykowanej aplikacji odtwarzającej ptasie trele. W aplikacji znajduje się aż 170 nagrań, zarejestrowanych przez Tomasza Ogrodowczyka - reżysera filmów przyrodniczych, dźwiękowca, specjalista w dziedzinie roślinności i ptaków zamieszkujących środowiska bagienne.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3305538
Ładowanie...