Xi

Dorota Kozińska

 (5 produktów)

Ptaki Polski. Tom 1-2

Dorota Kozińska

(okładka twarda)

147,49 
Wysyłka 24 godziny

Dorota Kozińska opowiada o koniach

Dorota Kozińska

(okładka twarda)

24,89 
Wysyłka 24 godziny

Miau. Kompletna historia kota

Dorota Kozińska, Laura A. Vocelle

(okładka miękka)

40,19 
Wysyłka 24 godziny

Dorota Kozińska opowiada o koniach w.2

Dorota Kozińska

(okładka twarda)

30,19 
Wysyłka 24 godziny

Pies jest miłością. Dlaczego i jak Twój pies Cię kocha

Clive Wynne, Dorota Kozińska, Anna Pol

(okładka miękka)

27,39 
Wysyłka 24 godziny

Dorota Kozińska

Dorota Kozińska to latynistka, tłumaczka, krytyk muzyczny i operowy oraz pisarka. Wykłada historię muzyki na studiach podyplomowych w Instytucie Badań Literackich PAN. Prowadzi również zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z Polskim Radiem, Polskim Radiem Chopin, "Tygodnikiem Powszechnym" i "Teatrem". Przez wiele lat redagowała "Ruch Muzyczny". Jest autorką wielu audycji radiowych, a także jurorką Paszportów "Polityki". Na stałe dołączyła do zespołu Płytowego Trybunału Dwójki, audycji Jacka Hawryluka. Ponadto założyła stronę internetową "Upiór w operze", publikującą teksty na temat sztuki wokalnej oraz teatru operowego. Jako krytyk próbuje być niezależna i zwracać uwagę tylko na to, co dzieje się na scenie.

Dorota Kozińska nie tylko pisze o teatrze operowym. Często tłumaczy książki, wybierając zwykle poezję, powieści, eseistykę lub literaturę popularnonaukową. To uznana tłumaczka, nominowana do prestiżowych nagród. Tworzy również audycje radiowe, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz jest cenioną felietonistką, wypowiadającą się na różne tematy związane ze sztuką. Do jej zainteresowań należą również historia wschodnich państw i ich kultury oraz opieka nad zwierzętami. Często podróżuje po azjatyckich krajach. Ponadto współorganizuje akcje wolontariackie, nie tylko w Polsce. To również autorka popularnych publikacji o zwierzętach.

"Dorota Kozińska opowiada o koniach" - książka Doroty Kozińskiej, w której czytelnik znajdzie wiele porad dotyczących opieki nad koniem. To opowieść o przyrodzie i niezwykłych zwierzętach, zaskakujących ludzi inteligencją oraz wytrzymałością. Konie potrafią okazywać radość i smutek oraz mają niepowtarzalny charakter. Autorka chce, by czytelnik dobrze zrozumiał swoje zwierzę. Dzięki tej książce pozna potrzeby koni i wyjątkową wartość współpracy z nimi. To zbiór wiedzy o komunikatach wysyłanych człowiekowi przez konia oraz niesamowitej relacji, jaką można zbudować ze światem przyrody. Szczegółowe fotografie dodatkowo zwracają uwagę na niezwykłe piękno tych wspaniałych zwierząt.

Ładowanie...