Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Dorota Kozińska

   (5 produktów)

  Dorota Kozińska opowiada o koniach

  (okładka twarda)

  32,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Najlepszy przyjaciel. Historia psio-ludzka

  (okładka twarda)

  26,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Utracone serce Azji

  (okładka miękka)

  34,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Miau. Kompletna historia kota

  (okładka miękka)

  37,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Dorota Kozińska

  Dorota Kozińska to latynistka, tłumaczka, krytyk muzyczny i operowy oraz pisarka. Wykłada historię muzyki na studiach podyplomowych w Instytucie Badań Literackich PAN. Prowadzi również zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z Polskim Radiem, Polskim Radiem Chopin, "Tygodnikiem Powszechnym" i "Teatrem". Przez wiele lat redagowała "Ruch Muzyczny". Jest autorką wielu audycji radiowych, a także jurorką Paszportów "Polityki". Na stałe dołączyła do zespołu Płytowego Trybunału Dwójki, audycji Jacka Hawryluka. Ponadto założyła stronę internetową "Upiór w operze", publikującą teksty na temat sztuki wokalnej oraz teatru operowego. Jako krytyk próbuje być niezależna i zwracać uwagę tylko na to, co dzieje się na scenie.

  Dorota Kozińska nie tylko pisze o teatrze operowym. Często tłumaczy książki, wybierając zwykle poezję, powieści, eseistykę lub literaturę popularnonaukową. To uznana tłumaczka, nominowana do prestiżowych nagród. Tworzy również audycje radiowe, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz jest cenioną felietonistką, wypowiadającą się na różne tematy związane ze sztuką. Do jej zainteresowań należą również historia wschodnich państw i ich kultury oraz opieka nad zwierzętami. Często podróżuje po azjatyckich krajach. Ponadto współorganizuje akcje wolontariackie, nie tylko w Polsce. To również autorka popularnych publikacji o zwierzętach.

  "Dorota Kozińska opowiada o koniach" - książka Doroty Kozińskiej, w której czytelnik znajdzie wiele porad dotyczących opieki nad koniem. To opowieść o przyrodzie i niezwykłych zwierzętach, zaskakujących ludzi inteligencją oraz wytrzymałością. Konie potrafią okazywać radość i smutek oraz mają niepowtarzalny charakter. Autorka chce, by czytelnik dobrze zrozumiał swoje zwierzę. Dzięki tej książce pozna potrzeby koni i wyjątkową wartość współpracy z nimi. To zbiór wiedzy o komunikatach wysyłanych człowiekowi przez konia oraz niesamowitej relacji, jaką można zbudować ze światem przyrody. Szczegółowe fotografie dodatkowo zwracają uwagę na niezwykłe piękno tych wspaniałych zwierząt.

  Ładowanie...