Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Potęga teraźniejszości

Eckhart Tolle przez dwa lata przesiadywał na ławce w parku. Przechodnie ignorowali go, zajęci własnymi sprawami i życiem, pogrążeni w myślach. Pewnego dnia ktoś podszedł i zadał mu pytanie. Po pewnym czasie takich osób znalazło się więcej. Przychodzili, pytali, zaczynali o nim mówić. Krążyły pogłoski, że sprawia on, iż życie zaczyna nabierać sensu. W końcu myśliciel postanowił podzielić się swoimiCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2010-10-20
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 256
 • Wymiary: 20

Eckhart Tolle przez dwa lata przesiadywał na ławce w parku. Przechodnie ignorowali go, zajęci własnymi sprawami i życiem, pogrążeni w myślach. Pewnego dnia ktoś podszedł i zadał mu pytanie. Po pewnym czasie takich osób znalazło się więcej. Przychodzili, pytali, zaczynali o nim mówić. Krążyły pogłoski, że sprawia on, iż życie zaczyna nabierać sensu. W końcu myśliciel postanowił podzielić się swoimi radami i historiami nie tylko z ludźmi przechodzącymi przez park, ale i całą resztą świata. Dzięki temu powstała jego debiutancka książka - „Potęga teraźniejszości”.

Publikacja inspirowana filozofią mistrzów aikido opowiada o oświeceniu i dedykowana jest wszystkim, którzy pragną wkroczyć na ścieżkę koncentracji, na której odmienią swoje życie, nadając mu sens i cel. Autor książki zwraca uwagę na problem, jakim jest stres i depresja wśród wielu mieszkańców współczesnego świata, którzy narzucili sobie nadmiernie szybkie tempo życia, przekonując przy tym, że są one możliwe do uniknięcia w prosty sposób. Krok po kroku pokazuje jak odrzucić utarte schematy myślowe, generujące lęk i dyskomfort psychiczny oraz osiągnąć wewnętrzny spokój.

Eckhart Tolle uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych na świecie autorów książek o duchowości na świecie. Studiował psychologię, filozofię i literaturę na Uniwersytecie Londyńskim, studia doktoranckie odbył zaś na słynnym Uniwersytecie Cambridge. Nie uważa się jednak za przedstawiciela żadnej religii ani wyznawcę jednej, konkretnej szkoły filozoficznej. W swoich opracowaniach czy wystąpieniach publicznych inspiruje się różnymi nurtami, starając się wydobyć z nich to, co naprawdę ważne dla ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze. "Potęga teraźniejszości" adresowana jest do wszystkich pragnąć podążyć drogą oświecenia - autor jest doskonałym przewodnikiem.

Jego książka sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy na całym świecie i została przetłumaczona na ponad 30 języków. Zamiast prostych zasad i pustych frazesów, Eckhart Tolle zaprasza czytelników do odbycia wspólnie z nim inspirującej, duchowej podróży, dzięki której możliwe staje się znalezienie swojej prawdziwej, najgłębszej jaźni. Proponowana przez niego droga rozwoju osobistego prowadzi do odkrycia światła i prawdy - o sobie samym, świecie, w którym żyjemy i swoim miejscu w nim.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
246493
Tytuł
Potęga teraźniejszości
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
256
Data premiery
2010-10-20
Rok wydania
2010
Wymiary produktu [mm]
20
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.32
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
18
Cena detaliczna
39,90 zł
Nasza cena
26,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
26 recenzji
 • 5
  22
 • 4
  3
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Ania M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-03
  Niesamowita książka, dzięki niej zaczęłam inaczej patrzeć na świat. Polecam każdemu.
 • Agnieszka D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-30
  Polecam, świetna książka, otwierająca oczy na więcej.
 • EWA Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-08
  Ja tą książkę miałam, ponieważ mi nie oddano, więc musiałam ją kupić bo warto do niej wracać. To jest książka na współczesne czasy bardzo interesująca.
 • Jakub M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-19
  Fenomenalna książka! Czytając odnosiłem wrażenie, jakby książka była napisana przez moją duszę i wprost do niej docierała. Mądrość i przekaz na tak subtelnym poziomie, że wprost pochłania się to dzieło strona po stronie. Przekaz tak prosty i lekki, a jednocześnie głęboki i bardzo wartościowy sprawia, że podczas czytania doświadczamy wiecznego "teraz" przez co mądrość tej książki materializuje się już podczas samego wodzenia wzrokiem po kolejnych wierszach. "Potęga teraźniejszości" zawiera cenne rady i ćwiczenia praktyczne do zastosowania w celu głębszego doznania istnienia w chwili obecnej, jednak te doświadczenia dzieją się niemal automatycznie, bez większego wysiłku już podczas samego czytania tej książki. Niektóre fragmenty były dla mnie tak mocne, że po przeczytaniu musiałem robić przerwę, doświadczyć jeszcze głębiej tego o czym piszę Tolle. Prawdą jest, że cała mądrość, której potrzebujemy jest już w nas samych, a dzieło Eckharta po prostu wydobywa ją na wierzch w niesamowicie subtelny sposób. Uczucie nie do opisania słowami, tego trzeba po prostu doświadczyć... Warto wracać nie raz, za każdym kolejnym jakaś nowa, jeszcze głębsza mądrość spływa na człowieka. Niewątpliwie jedna z ważniejszych książek w moim życiu. Dla osób rozwijających się duchowo stanowiąca niesamowity drogowskaz, jednak również dla osób, dla których rozwój duchowy nie jest tak bliski również może być wartościową pozycją i poprawiać komfort tej naszej życiowej "wędrówki" oraz lepiej zrozumieć jej sens. Wszystkim, którzy rozważają przeczytanie "Potęgi Teraźniejszości" z całego serca polecam.
 • Eżbietka S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-19
  Książka, której nie da się odłożyć na półkę, wciąga i prosi czytaj mnie jeszcze i jeszcze, myśl,analizuj, rozwijaj się ; za każdym razem odkrywasz coś nowego, zastanawiając się jakie to oczywiste, jak można było to przegapić, polecam warto.
 • Dominika G. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-12-13
  Książka ciekawa. Ciężka do czytania. Nie czyta się szybko. Zmusza do chwili refleksji. Polecam. Bardzo otwiera umysł i oczy na świat.
 • Jakub M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-17
  Cudowna książka, która zmienia spojrzenia na życie, na świat. Pomaga uzmysłowić sobie jaki szum myśli obciąża nas nieustannie i odrywa od "tu i teraz".
 • Oliwia Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-17
  Książkę tę można potraktować jak podręcznik życia, który pozwala zrozumieć, że tym co najbardziej zatruwa nam życie na co dzień jest nasz własny umysł, który nigdy nie chce się uciszyć i nieustannie zaprząta nam głowę myślami na każdy, nawet całkowicie nieważny temat. Zawarte w niej cenne rady przydają się w naszym życiu na co dzień, a sposób w jaki książka została napisana, czyli w formie odpowiedzi na realne pytania ludzi jest niezwykle trafiony - często pytania innych nie różnią się zbytnio od tych jakie zadalibyśmy również sami. Książka dała mi naprawdę bardzo wiele, dzięki niej zrozumiałam w jaki sposób sama mogę wpłynąć na jakość swojego życia, uświadomiła mi po wielu latach, że to naprawdę ja sama mam na to wpływ oraz przede wszystkim wyjaśniła w jaki sposób mogę zostać obserwatorem swoich nieustających wewnętrznych dialogów jednocześnie nie biorąc w nich osobiście udziału i wyciągając odpowiednie lekcje z każdej takiej sytuacji. Z wielką chęcią będę do niej wracać, aby przypominać sobie nauki w niej zawarte, dlatego warto mieć ją na półce. Szczególnie polecałabym ją osobom z tendencją do tak zwanego "overthinking", czyli ciągłego i nieskończonego rozmyślania, czy też dryfowania w przyszłość oraz przeszłość, ponieważ jest ona świetnym nauczycielem uważności, pomaga w odnalezieniu wewnętrznego spokoju, a co za tym idzie uczy również czerpania z życia więcej przyjemności w każdej jego chwili. Książkę podarowałam już co najmniej czterem osobom, z których każda była nie mniej zadowolona ode mnie. Polecam szczególnie mocno!
 • Witold Klient niezweryfikowany
  3.0
  2020-12-23
  Książka dosyć ciężka, bardzo uduchowiona, napewno nie przeczytasz jej "jednym haustem", dla ludzi którzy szukają Boga na ziemi.
 • Dominika P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Autor tłumaczy jak zyć tu i teraz i dlaczego warto, zamiast stale rozpamiętywać przeszłość i martwić się przyszłością. Oczywiście niektórzy mogę tego nie zrozumieć, ale moim zdaniem warto spróbować. „Potęga teraźniejszości” to jedna z najciekawszych pozycji jakie czytałem w przeciągu ostatnich kilku lat i chyba najciekawsza jak dotąd w tym roku.
 • Zuzanna Z. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-28
  Warto poświęcić tej książce trochę czasu i sporo uwagi. Potęga teraźniejszości to na pewno niezbyt łatwa lektura, ale nie bez powodu ceniona na całym świecie. Pomaga zrozumiec wiele istotnych aspektów życia. Szkoda tylko, że niektóre terminy jakie podaje na początku objaśnia dopiero później. Ale to z kolei skłania do ponowienia lektury, co moim zdaniem jak najbardziej się opłaca.
 • Kornelia L. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-20
  Dośc ciężka książka, trochę w niej lania wody niestety i ogólnie nie do wszystkich może dotrzeć. Mi się co prawda podobała ale myślę, że gdybym trafil na nią w nieco innym momencie życia to być może wyniósłbym z niej nieco więcej.
 • Ania M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-12
  Do zakupu książki przekonała mnie neutralność światopoglądowo-religijna autora i oczywiście jego popularność oraz autorytet. Może nie jestem jakoś przesadnie zafascynowana, tak jak wielu innych ludzi którym wpadła w łapy, ale jestem zadowolona bo czytało się ją bardzo przyjemnie :)
 • Bernadetta T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Tolle napisał książkę o tym jak odnaleźć samego siebie. Jestem pod wrażeniem. Takich tytułów nigdy za dużo. Bardzo przyjemna lektura.
 • Roksana A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-27
  Wspaniała książka. Pełna spokoju i harmonii. Ciesze się, że ją kupiłam bo ciężko byłoby ogarnąć ją „na raz” na wypożyczeniu i po prostu zamknąć. Choć wcale nie jest tak trudna niektóre rzeczy warto czytać po kilka razy.
 • Maja N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-19
  Eckhart Tolle się nie narzuca. Nie mówi „ja mam we wszystkim rację, moje porady są święte” tak jak wielu mu podobnych i całe szeregi mówców motywacyjnych. On po prostu przekazuje wiedzę. Piękną wiedzę o tym jak odnaleźć spokój, harmonię i radość. Gorąco polecam, zwłaszcza tym, którzy myślą, że to stek bzdur.
 • Monika Klient niezweryfikowany
  5.0
  2019-04-05
  To niezwykły podręcznik życia, aby się nim cieszyć, delektować oraz godzić na wszystko co się teraz dzieje (dobre i trudne). Aby zamknąć przeszłość i nie fantazjować o przyszłości tylko po prostu zaplanować ją i realizować. Ta książka sprawia, że się budzisz i wszystko wokoło jest niezwykłe...
 • Daria R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2019-03-06
  Fantastyczny zakup, bardzo mądra książka napisana prosto z serca. Mam sporo przemyśleń i wniosków po każdej przeczytanej stronie i rozdziale. Nie da się jej przeczytać na raz. Polecam w 100% jeśli próbujesz odnaleźć siebie w tym świecie :)
 • Jola071 Klient niezweryfikowany
  5.0
  2015-12-23
  Jestem bardzo zadowolona z zakupu ,,Potęgi terażniejszości".
  Książka ,dzięki której odnajduje siebie.Bardzo polecam.Jola
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


246493
Ładowanie...