Pogo

  3 recenzje

Poznaj niesamowite wspomnienia lekarza, pracującego przez 6 lat w warszawskim pogotowiu ratunkowym! "Pogo" to opowieść o wyzwaniach, przed jakimi stoją osoby często ratujące życie swoich pacjentów. Bohaterstwo? Powołanie? Ci wyjątkowi lekarze starają się nie używać takich słów. Zamiast tego myślą o dyżurach. Czasami wracają do nich obrazy ludzkiej tragedii, a twarze ofiar wypadków na długo zostająCzytaj więcej

więcej parametrów
Polecamy inne produkty z serii Seria reporterska
Zobacz wszystkie

O książce

Poznaj niesamowite wspomnienia lekarza, pracującego przez 6 lat w warszawskim pogotowiu ratunkowym! "Pogo" to opowieść o wyzwaniach, przed jakimi stoją osoby często ratujące życie swoich pacjentów. Bohaterstwo? Powołanie? Ci wyjątkowi lekarze starają się nie używać takich słów. Zamiast tego myślą o dyżurach. Czasami wracają do nich obrazy ludzkiej tragedii, a twarze ofiar wypadków na długo zostają w pamięci. Bohaterowie tej opowieści nie mają nadprzyrodzonych zdolności, ale często dokonują niesamowitych czynów, które dla wielu osób są niemalże cudem.

Jakub Sieczko to lekarz specjalizujący się w anestezjologii i intensywnej terapii. Pracował w pogotowiu ratunkowym, o którym teraz postanowił opowiedzieć. Wspomina o tym, jak ludzie jeżdżący karetkami radzą sobie z trudnymi doświadczeniami. W jaki sposób próbują przetrwać oraz zapomnieć o najgorszych wypadkach. Niektórzy popadają w obojętność. Inni czasami wykazują zachowania autodestrukcyjne. To bardzo trudne wyzwanie nawet dla osoby o mocnej psychice. Autor wyjaśnia, jak praca w pogotowiu potrafi zmienić człowieka, który często widzi naprawdę straszne rzeczy. Jednak w tej opowieści jest również miejsce na prawdziwe sukcesy, odmieniające los wielu pacjentów!

"Pogo" to opowieść o Warszawie bez filtrów. Pogotowie widzi pechową śmierć, a czasem efekty ludzkiej głupoty. Tu nie ma miejsca na proste podziały. Jechać trzeba do wszystkich. Nieszczęście tak samo spotyka bogatych, biednych, sławnych i nikomu nieznanych ludzi. To nie miejsce na widowiskowe akcje, a raczej codzienna walka z ludzkim cierpieniem. Bohaterowie widzą takie rzeczy, od których woleliby odwrócić wzrok. Na to jednak również nie mogą sobie pozwolić. Ruszają więc, by prześcignąć śmierć oraz nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Czasami bowiem nieszczęście zamienia się w szczęście, a uratowana osoba nagle odzyskuje utraconą wcześniej nadzieję.

Jakub Sieczko studiował medycynę i socjologię. Obecnie pracuje w jednym z warszawskich szpitali. Koordynował słynną akcję "Medycy na granicy", która pomimo sprzeciwu władz przyniosła pomoc ponad 200 osobom. Za swoją działalność społeczną otrzymał nagrodę przyznawaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Pracując w pogotowiu ratunkowym, zapisywał swoje doświadczenia, dzięki czemu mogła powstać ta niezwykła książka.

W kategoriach "Książki" i "Książki reportaże, literatura faktu" znajdziesz pozycje wyjątkowych publicystów!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3233342
Tytuł
Pogo
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
120
Typ okładki
zintegrowana
Wydanie
I
Data premiery
2022-05-13
Rok wydania
2022
Wymiary
209 x 143
Waga
0.19 kg
Wysokość
10 mm
Długość
140 mm
Głębokość
210 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
140 mm
Nasza cena
26,09 zł

Opinie i recenzje książki Pogo

5,0/5
 
3 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Waldemar A. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-06-07Recenzja zweryfikowana
    Śledzę autora na FB i w zasadzie każdy jego post robił na mnie wrażenie, nie jestem w ogóle zaskoczony, że podobnie było z książką, która w bardzo bezpośredni sposób, momentami brudny, lepki i przykry opisuje nie tylko prace pogotowia, lecz daje też pogląd na całe nasze społeczeństwo. Ani choroby, ani nieszczęścia, ani samotność nikogo nie omijają, a ta mityczna wręcz satysfakcja z pomagania innym...to chyba mrzonki żółtodziobów. Świetna książka z pogranicza wspomnień, reportażu i beletrystyki, napisana w świetny sposób. Nie nudzi, jest mega angażująca i wzruszająca, momentami depresyjna. Niemniej to świetnie oddane realia, dlatego gorąco polecam.
  • Wioleta D. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-06-03Recenzja zweryfikowana
    Zainteresowałam się Jakubem Sieczką po akcji medyków na granicy i okazało się, że ten człowiek ma nie tylko wielkie serce, lecz także ogromny talent. "Pogo" to nie jest jakiś tam pamiętnik ratownika medycznego, to niezwykle literacki opis rzeczywistości, życia i umierania. Jestem pod ogromnym wrażeniem i polecam książkę wszystkim, którzy po prostu lubią kawał dobrej literatury, bo tym właśnie jest dla mnie ta książka. Opis ludzi, interwencji, reakcji, problemów pacjentów i samych pracowników pogotowia jest niezwykle żywy i wzruszający.
  • Kazimierz D. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-05-30Recenzja zweryfikowana
    Rewelacja! Także jestem zawodowo związany ze służbą zdrowia i muszę przyznać, że każde słowo zawarte w tej książce to prawda. Trochę z żalem przyznaje, że to prawdziwy obraz takiej pracy. Sama książka jest schludnie wydana, bardzo prawdziwa i zwięzła w swojej formie. Ma w sobie tyle samo rozpaczy, ludzkiej tragedii, zmęczenia, co szczęścia i jakieś dziwnej satysfakcji. Polecam wszystkim, nawet jeśli tematyka nie jest im bliska, bo ta książka jest po prostu świetnie napisana.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka