Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Podręcznik akupunktury

"Podręcznik akupunktury" autorstwa trzech specjalistów w tytułowej dziedzinie - Peter Deadman, Mazin Al-Khafaji, Kevin Baker - to na światowym rynku wydawniczym najbardziej kompletne opracowanie na temat kanałów, kolaterali i punktów akupunkturowych. Książka uznawana jest powszechnie za standard zarówno dla studentów i praktyków akupunktury, jak i wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają z nią swCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2021-10-29
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 696
 • Wymiary: 285 x 205

"Podręcznik akupunktury" autorstwa trzech specjalistów w tytułowej dziedzinie - Peter Deadman, Mazin Al-Khafaji, Kevin Baker - to na światowym rynku wydawniczym najbardziej kompletne opracowanie na temat kanałów, kolaterali i punktów akupunkturowych. Książka uznawana jest powszechnie za standard zarówno dla studentów i praktyków akupunktury, jak i wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają z nią swoją przygodę.

Akupunktura jest techniką leczenia wywodzącą się z Dalekiego Wschodu. I choć wciąż trwają spory na temat dowodów naukowych potwierdzających jej skuteczność, metoda ta uznawana jest za uzupełnienie medycy konwencjonalnej. Polega ona na stymulowanie tak zwanych akupunktów - czyli miejsc na skórze lub tkance podskórnej - i innych części ciała za pomocą metalowych igieł, które zgodnie z dalekowschodnią mitologią udrażniają meridiany, czyli kanały energetyczne, pobudzają krążenie krwi oraz wzmacniają energię życiową. Praktycy akupunktury twierdzą, że jej stosowanie przywraca równowagę fizjologiczną, wzmacnia odporność, łagodzi ból, naprawia tkanki. W Chinach jest ona gałęzią tradycyjnej medycyny chińskiej stosowana jako metoda terapii rozmaitych schorzeń.

"Podręcznik akupunktury" to szczegółowe źródło wiedzy na temat tytułowej techniki, wzbogacone o dokładne i przejrzyste rysunki ilustrujące lokalizację poszczególnych punktów akopunkturowych - o tyle wartościowych, że wzorują się na nich wydawcy publikacji na podobny temat, a nauczyciele akupunktury chętnie wspomagają się nimi na zajęciach i szkoleniach. Książka wprowadza w poszczególnych rozdziałach w informacje na temat kanałów i kolaterii, kategorii punktów, metod doboru punktów akupunkturowych, ich lokalizacji i nakłuwania. Dodatkowo książka zawiera szczegółowe opisy punktów 14 kanałów wraz z nazwami polskimi i chińskimi oraz wskazówki ułatwiające ich lokalizację. Blisko 500 pięknych ilustracji anatomicznych ułatwia poruszanie się po poszczególnych obszarach ciała, podobnie jak rozbudowane indeksy. W oparciu o źródła i własne doświadczenie kliniczne autorzy zadbali również o merytoryczne komentarze wyjaśniające główne historyczne i współczesne zastosowania punktów akupunkturowych, oparte na klasycznych tekstach i najnowszych badaniach.

"Podręcznik akupunktury" to z pewnością lektura obowiązkowa dla każdego akupunkturzysty.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3153737
Tytuł
Podręcznik akupunktury
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
696
Data premiery
2021-10-29
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
285 x 205
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
2.64
Długość
215
Głębokość
292
Wysokość
46
Cena detaliczna
240,00 zł
Nasza cena
152,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Lena S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-23
  Bardzo dokładny podręcznik, jest super. Szczegółowo opisane wszystkie punkty, oraz ich lokalizacja.
 • Anna Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-04
  Jedna z najlepszych książek do akupunktury jaką przeczytałam. Bardzo pomocna na etapie uczenia się. Napisana w bardzo przystępny sposób. Ogromny tom za bardzo przystępną cenę. Taki MUST HAVE.
 • Janina F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-30
  Fenomenalna książka dla wszystkich, którzy zawodowo zajmują się akupunkturą, ale też dla pacjentów, którzy chcą zrozumieć, jak właściwie działa ten zabieg i czy zwykłe nakłuwanie igłami może pomóc im w wyleczeniu. Trzeba pochwalić zarówno ogromną ilość informacji, jak i sposób ich przekazu, także w formie rysunków, które nie pozostawiają wątpliwości co do miejsc wykonywania nakłuć. Gdybym miała polecić jedną książkę na temat akupunktury, to bez wahania wybrałabym właśnie tą.
 • Halina W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-27
  Szczególne pochwały należą się tej książce za jakość wydania, bo wygląda naprawdę przepięknie. Okładka, ilustracje, nawet papier sprawiają wrażenie, że mamy w rękach produkt luksusowy. Co do samej treści także nie można mieć zastrzeżeń. Jest tu chyba wszystko, co trzeba wiedzieć na temat akupunktury. Rysunki są czytelne i wyraźne, o wiele łatwiej zrozumieć przekaz na rysunku niż nawet w najbardziej szczegółowym opisie.
 • Milena G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-21
  Miałam już styczność z tą książką lata temu, jeszcze w wersji angielskiej i uważam, że do dzisiaj nie ukazało się nic lepszego w temacie akupunktury. Polskie wydanie zachwyca także oprawą graficzną, szczególnie przypadła mi do gustu okładka, która bardzo pasuje do wschodniej stylistyki i oddaje atmosferę towarzyszącą medycynie chińskiej. Korzystajmy z mądrości i doświadczenia autorów, uczmy się od najlepszych.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 1. marca, piątek
0,00 zł
3153737
Ładowanie...