Xi

Pandemia kłamstw

 „Pandemia kłamstwa” (autorzy: Kent Heckenlively, Judy Mikovits) to warta uwagi pozycja na rynku wydawniczym. Budziła liczne kontrowersje już na etapie jej zapowiedzi. Film, który informował, że taka książka zostanie wydana był najczęściej blokowanym video na społecznościowych serwisach podczas pandemii Covid-19.Judy Mikovits jest amerykańską badaczką naukową, która nie boi się prawdy, co udoCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Mova
 • Data premiery: 2020-10-14
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 352
 • Wymiary: 205 x 145 x 22

 „Pandemia kłamstwa” (autorzy: Kent Heckenlively, Judy Mikovits) to warta uwagi pozycja na rynku wydawniczym. Budziła liczne kontrowersje już na etapie jej zapowiedzi. Film, który informował, że taka książka zostanie wydana był najczęściej blokowanym video na społecznościowych serwisach podczas pandemii Covid-19.

Judy Mikovits jest amerykańską badaczką naukową, która nie boi się prawdy, co udowadniała wcześniej wiele razy. Znana jest jej praca doktorska, która zmieniła metodę leczenia HIV/AIDS. Wchodziła w skład grupy naukowców, którzy sprawili, że choroba uznawana za śmiertelną okazała się być możliwa do opanowania. Pomogła wielu milionom ludzi, w tym słynnemu koszykarzowi – Magicowi Johnsonowi.  Drugie ważne odkrycie w jej życiu dotyczyło wirusologii (Judy Mikovits odkryła nową rodzinę ludzkich retrowirusów). Później niestety była już tylko uciszana.

Mówiła o nadużyciach w badaniach nad wirusami i szczepieniami. Przyznała, że gdyby jeden zespół badaczy nie opóźniał publikacji wyników badań, to nie doszłoby do epidemii AIDS w Afryce. Udowodniła również w swoich pracach, że fakt wykorzystywania zwierzęcej tkanki w badaniach nad szczepionkami i lekami sprzyja rozwojowi plagi chorób przewlekłych.  Według autorki żyjemy w czasach, gdy zaufanie do badaczy naukowych słabnie, a leczenie chorób czy metody badań dostosowywane są do interesów polityków i wielkich koncernów farmaceutycznych.

„Pandemię kłamstwa” mimo, że pod względem gatunkowym należy do literatury faktu, czyta się jak najlepszy thriller medyczny. Książka jest źródłem cennych informacji naukowych, ale jednocześnie autorka unika mentorskiego tonu.

Fałszowanie badań naukowych, manipulowanie wynikami (również w skali globalnej) są faktami, które budzą trwogę. Niezawisłość nauki zostaje podważona. Okazuje się, że ważniejsze od niezależnych badań są cele miliarderów, polityków, właścicieli farmaceutycznych koncernów.

Judy Mikovits formułuje tezę, że dla wielu pieniądze są ważniejsze niż ludzkie zdrowie i życie. To smutne twierdzenie jest poparte licznymi przykładami. Ogromna wiedza autorki i jej bogate doświadczenie zawodowe stanowią duży walor "Pandemii kłamstwa".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2909743
Tytuł
Pandemia kłamstw
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
352
Data premiery
2020-10-14
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
205 x 145 x 22
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.34
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
22
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
23 recenzji
 • 5
  22
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Kamil J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-17
  Każdy powinien przeczytać. Lektura obowiązkowa. Wbrew pozorom nie ma nic o k-widzie, za to o tym, co działo się wcześniej w podobnych tematach. Wszystko przedstawione od środka, przez świadka owych wydarzeń - naukowca.
 • Beata P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-10
  Bardzo dobra książka. W końcu zrozumiałam jak działają szczepionki, jak są "tworzone", jak są w ogóle badane i jaka jest prawda o "medyczno-farmaceutycznym biznesie". Polecam.
 • EWA Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-08
  Ponieważ interesuję się sprawami bieżącymi to dla mnie jest bardzo interesująca i zrozumiale napisana.
 • Malgorzata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-30
  Wyśmienita książka! Jedyna uwaga: warto podkreślić sobie medyczne skróty, by w momencie zapomnienia, móc szybko odnaleźć.
 • Małgorzata L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-21
  Zakupiona dla mamy. Stwierdziła że warto przeczytać, utwierdziła ja w tym co już wcześniej sama wywnioskowała. Ciekawe informacje, podnosi świadomość tego co się dzieje wokół nas.
 • Piotr Ż. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-17
  Świetna analiza nauki medycznej, szczególnie eksperymentów i tego jak pieniądz determinuje nauke.
 • Lucyna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-14
  Dla samodzielnie myślących i poszukujących ale prawdę mówiąc książkę powinni przeczytać wyznawcy TV
 • Monika G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-09
  To książka którą każdy powinien przeczytać jeśli zależy mu na zdrowiu.
  Bardzo polecam zwłaszcza teraz kiedy panuje ogólna dezinformacja.
 • Alicja J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-07
  Interesujące opinie i fakty, cenny głos z "drugiej strony barykady". Jak wszystko, czego nie można osobiście sprawdzić - do przemyślenia.
 • Andrzej K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-03
  Znakomita poznawczo i rzetelnie przedstawiona "niejawna" strona rzeczywistości naukowej. Pozwala na zrozumienie istoty "obowiązującej dogmatyki naukowej" i kreacji "jedynie słusznych prawd i opinii" , którym społeczeństwa są nieustannie poddawane. Prowokuje do myślenia i uważności w postrzeganiu i ocenie zjawisk i zdarzeń nas dotyczących ...jak np "obecna pandemia".
 • Mariola L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-05
  Obecnie, z powodu pandemii koronawirusa powstaje mnóstwo książek na ten temat. Jednak ta wybitnie zasługuje na uwagę czytelników, na uwagę wszystkich ludzi na świecie. Otwiera oczy, skłania do myślenia. Polecam wszystkim. To wiedza, którą naprawdę totalnie warto zdobyć.
 • Diana U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-31
  Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć to książką, którą dostałam w prezencie na gwiazdkę iż zarazem książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zaczęłam ją czytać od razu po zakończeniu wigilijnej kolacji i trudno mi było się oderwać. Dużo istotnych faktów, o których nie mówi się głośno, czy w mediach, Dużo ciekawostek. Powiem jedno, żyjemy w takich czasach, ze tak naprawdę każdy powinien przeczytać ta pozycję. Polecam!
 • Magdalena U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-27
  Bardzo dobra książka, która mocno daje do myślenia. U nas  domu wszyscy jesteśmy pod wrażeniem. Najpierw przeczytałam ja w niespełna wekeend, a dodam, że jest to dość spora kobyła, potem mąż i moja mama. Dobra, konkretna, bez lania wody. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. kwietnia, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. kwietnia, piątek
0,00 zł

O Autorze


2909743
Ładowanie...