Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Autorzy

  Ocena

  Młody Book

   (4 produktów)

  Nie zapomnij mnie

  (okładka miękka)

  30,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Frida Kahlo. Biografia

  (okładka twarda)

  36,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Przyjemność

  (okładka twarda)

  39,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Młody Book

  Młody Book to imprint współtworzony od 2016 roku przez Wydawnictwo Debit i Wydawnictwo Sonia Draga. Został zaprojektowany jako marka specjalizująca się w publikacji literatury dziecięcej oraz książek młodzieżowych, przy czym wśród pozycji wydanych przez Młody Book zdecydowanie więcej jest tej ostatniej.

  Wydawnictwo Młody Book posiada niezwykle szeroką ofertę powieści obyczajowych i graficznych, thrillerów, horrorów oraz poradników dla młodzieży. Dużą grupę stanowią również książki fantastyczne oraz poruszające tematykę dystopii. Warto wspomnieć też o bajecznie ilustrowanych biografiach znanych artystów, takich jak David Bowie, Freddie Mercury, czy Frida Kahlo.

  Książki wydawnictwa Młody Book są dostępne na rynku nie tylko w wersji materialnej, ale też elektronicznej. Kilkadziesiąt e-booków i audiobooków jest idealnym rozwiązaniem w czasach, kiedy młodzi ludzie coraz rzadziej sięgają po papierowe książki.

  W 2019 roku wydawnictwo Młody Book zorganizowało spotkanie upamiętniające legendarnego muzyka Kurta Cobaina, lidera zespołu Nirvana w 25. rocznicę jego śmierci. Spotkanie prowadziła Olga Kostrzewska- Cichoń, a gościem specjalnym był Szymon Bijak, dziennikarz "Dziennika Zachodniego", znawca muzyki oraz były współpracownik miesięcznika "Teraz Rock". Podczas omawiania biografii Cobaina (którą wydawnictwo Młody Book wydało w wersji ilustrowanej) poruszono tak ważne i trudne tematy jak depresja, potrzeba miłości i akceptacji oraz uzależnienie od narkotyków, z którym muzyk borykał się do końca swojego życia. Spotkanie to pokazało, że Młody Book nie boi się wychodzić poza sztywne ramy wydawnictwa literackiego, a także naprawdę troszczy się i rozumie swoich młodych czytelników.

  Najbardziej znanymi seriami dla młodzieży wydawanymi przez Młody Book są m.in. "Strażnicy Cytadeli", "Inny Świat", oraz "Nellie", a wśród autorów związanych z tym wydawnictwem można wymienić takie nazwiska jak Alison Gervais (znana z platformy Wattpad), Laura Gallego, czy Remigiusz Mróz.

  Młody Book wydaje również książki dla najmłodszych. Cykl "Uczucia Gucia" pomaga młodszym dzieciom lepiej poznać własne emocje i nauczyć się radzenia sobie z nimi, co jest niezwykle ważną umiejętnością także w dorosłym życiu. Pamiętając o tym, jak istotna jest edukacja, Młody Book prowadzi też publikację takich serii jak "Franklin", czy "Akademia Malucha", które od lat cieszą się zaufaniem rodziców i popularnością wśród dzieci.

  Ładowanie...