"Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię" to debiutancka powieść Marty Łabęckiej - studentki filologii angielskiej na jednej z z poznańskich uczelni, która swoją przygodę z pisarstwem zaczęła od publikowania tekstów na platformie Wattpad. Gdy zebrała się spora grupa wiernych czytelników, a kolejne opowieści zyskiwały coraz większą popularność, tą nietuzinkową twórczością zainteresowali się także wydawcy. Tak oto ukazała się niniejsza książka - wzruszający debiut, nawiązujący do problemów współczesnej młodzieży zmagających się z miłością, relacjami międzyludzkim, podziałami społecznymi oraz walce o marzenia.
O czym jest książka "Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię"?
"Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię" Marty Łabęckiej jest pełną niezwykłej wrażliwości historią o przezwyciężaniu życiowych problemów. Głównymi bohaterami powieści jest Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase - daleki od ideału chłopak, którego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi. Nastolatkowie mieszkają w małym miasteczku nieopodal Londynu i z pozoru nie łączy ich poza miejscem zamieszkania i szkołą. Oboje, każde na swój sposób, starają się poradzić sobie z samotnością, ukrywają przed światem swoje prawdziwe, wrażliwe oblicza. Ich drogi wkrótce się spotykają, a zaskakujący rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem - może nawet bardziej, niż by sobie tego życzyli...
"Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię" - opinie
Książka "Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię" to powieść obyczajowa o współczesnych nastolatkach, którzy pochodzą z różnych środowisk społecznych i których łączy poszukiwanie własnego miejsca w świecie. Bohaterowie próbują uporać się ze swoimi z pozoru różnymi problemami, a ich spotkanie daje im szansę na szczęście - pytanie tylko, czy będą potrafili z niej skorzystać... Podczas gdy Josephine stara się sprostać wymaganiom stanowczych rodziców, Chase walczy z patologiczną sytuacją w swoim domu - oboje muszą zmierzyć się ze społecznymi oczekiwaniami, arbitralnymi warunkami życia i przeciwstawnymi poglądami. Marta Łabęcka udowadnia, że nawiązanie bliskiej relacji między ludźmi z różnych środowisk nie tylko jest możliwa, ale daje też szansę na miłość - i to miłość może okazać się ich jedynym ratunkiem.