Xi
cofnij do Książki sportowe

Kategorie

      • Medytacja, joga

Zakres cenowy


Ocena

Książki o medytacji i jodze

 (0 produktów)

Przykro nam, ta kategoria nie zawiera żadnych produktów.

Joga to sposób na życie

Joga to jeden z sześciu systemów filozoficznych, wywodzących się z Indii, a zajmujących związkami między ciałem a umysłem. Poprzez odpowiedni trening, dyscyplinę duchową i przestrzeganie zasad etycznych, można poznać naturę rzeczywistości, a w ujęciu religijnym dostąpić wyzwolenia z kręgu wcieleń.

We współczesnym świecie, głównie zachodnim, znacznie rozwinęła się jedna z jej gałęzi jogi – hatha joga, będąca głównie zestawem ćwiczeń fizycznych i umysłowych, które uprawiane są w przeważającej mierze dla zdrowia, odstresowania i sprawienia, by świat dookoła nie wpływał na nas negatywnie.

W praktyce jogi ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy sobą a światem dookoła. Dlatego warto sięgnąć po książki, które pomogą we właściwej, codziennej praktyce tej sztuki.

Medytacja i joga książki dla zdrowia

Do najbardziej znanych na świecie książek o jodze należy książka "Akademia hatha jogi" H. Davida Coultera, będąca podręcznikiem dla praktykujących uczniów i nauczycieli jogi. Książki o medytacji to na przykład "Czas na medytację" Christophe Andr, pokazująca, jak użytecznym i korzystnym dla zdrowia psychicznego i fizycznego narzędziem może być medytacja. Warto sprawdzić, jaką mądrość mogą przekazać nam nauczyciele jogi i medytacji poprzez książki, dostępne w księgarni. W kategorii medytacja książki dla każdego, kto chce poznać tajniki uspokojenia i wyciszenia za pomocą tych technik.

Książki o jodze – dla każdego i na każdy dzień

Joga może być przydatna dla każdego. Joga dla początkujących to na przykład książka Cory Martin "Joga – kompletny przewodnik dla początkujących", ale joga to też sztuka, którą można i należy, jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, uprawiać w czasie ciąży – o odpowiednich technikach mówi książka "Joga w czasie ciąży i połogu". Dostępne są również podręczniki anatomiczne, które pokazują działanie mięśni w czasie ćwiczeń – "Anatomia jogi. Praca mięśni w jodze" i książki pokazujące, jak kompleksowo joga działa na różne obszary naszego życia – "Joga dla ciała, oddechu i umysłu" A.G. Mohan.

Jeśli do praktyki jogicznej dodamy też medytację, czyli praktyki polegające na ćwiczeniu umysłu dla uzyskania dobroczynnego skutku i odprężenia i sięgniemy po książkę o medytacji dla początkujących ("3 minuty medytacji", "Medytacja łatwiejsza niż myślisz") lub zaawansowanych ("Umysł medytujący", "Medytacja w życiu codziennym"), to okaże się, że z pełnego napięć i stresu życia, jesteśmy w stanie wyciągnąć dla siebie te fragmenty, które napełniają nas spokojem i nimi kierować się w życiu.

Ładowanie...