Kocham Czytać. Seria logopedyczna. Pakiet 18 zeszytów (Jagoda Cieszyńska) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kocham Czytać. Seria logopedyczna. Pakiet 18 zeszytów

Jagoda Cieszyńska

(okładka pudełko)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edukacyjne
Liczba stron: 360
Serie: Kocham czytać

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Kocham Czytać. Seria logopedyczna. Pakiet 18 zeszytów
5/5
133,99 zł 179,00 zł
Zestaw dydaktyczny. Historyjki obrazkowe
praca zbiorowa
5/5
33,49 zł 38,00 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
356,00 zł
271,47 zł
oszczędzasz 84,53 zł (24%)
-25%

179,00 zł

133,99 zł

oszczędzasz 45,01 zł (25%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

“Kocham Czytać” Wydawnictwa Edukacyjnego to praktyczny zestaw 18 zeszytów logopedycznych, które wspierają naukę wczesnego czytania. Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz starszych, które borykają się z wadami wymowy i dysleksją. Poprzez zabawę dziecko poznaje litery polskiego alfabetu i powiększa zasób słownictwa. Proponowane przez autorkę ćwiczenia ułatwiają czytanie ze zrozumieniem oraz naukę języków obcych.

W zestawie znajduje się poradnik dla rodziców i nauczycieli oraz kolorowanka.

Ten pomocny zestaw został przygotowany przez prof. Jagodę Cieszyńską z Uniwersytetu Pedagogicznego. To uznana badaczka, zajmująca się problemami nabywania i rozwoju systemu językowego u dziecka, a także związanymi z zaburzeniami komunikacji językowej. Bada dwujęzyczność, dyglosję oraz funkcje poznawcze w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym. Ponadto pomaga dzieciom niesłyszącym. Ćwiczenia z tej serii zaprezentowane w zbiorze powstały dzięki wyjątkowemu doświadczeniu autorki, która przez 28 lat pracowała jako psycholog-logopeda w Zespole Diagnozy i Terapii. Obecnie jest dyrektorem merytorycznym Centrum Metody Krakowskiej. Na czym natomiast polega sama Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to neurobiologiczna terapia. Jej zadaniem jest stymulowanie wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Została przeznaczona zwłaszcza dla dzieci z problemami rozwojowymi, dla których przygotowano specjalny program nauczania. Powstała dzięki współpracy osób związanych z Uniwersytetem Pedagogicznym oraz Zespołem Diagnozy i Terapii Języka, a była badana pod kierownictwem prof. Jagody Cieszyńskiej. Nowatorskie podejście przyniosło niezwykłe efekty, oparte o odpowiednie podejście do nauczania. Wczesna nauka czytania jest prowadzona równocześnie ze stymulowaniem wszystkich funkcji poznawczych. Ważne jest tutaj całościowe oddziaływanie na rozwój dzieci i ich relacji z rodziną oraz kolegami. Budowanie systemu językowego rozwija się jednocześnie z innymi umiejętnościami. Metoda Krakowska dostarcza dziecku wiedzę, której przez zaburzenia nie mogło samodzielnie zdobyć.

Metoda Krakowska jest zbudowana z wielu elementów. Role oraz zachowania społeczne są przyswajane przez ludzi przy pomocy języka. Dziecko uczestniczy więc w interakcjach społecznych, rozwijając umiejętności językowe i ucząc się współpracy z innymi ludźmi. Prof. Jagoda Cieszyńska stawia na jednoczesne wykorzystywanie wrażeń słuchowych, wzrokowych, językowych, pamięciowych, motoryki małej oraz dużej i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

5/5

20,89 zł 24,97 zł

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 337893
Tytuł Kocham Czytać. Seria logopedyczna. Pakiet 18 zeszytów
Autor Jagoda Cieszyńska
Wydawnictwo Wydawnictwo Edukacyjne
Liczba stron 360
Rok wydania 2013
Wymiary produktu [mm] 210 x 169
Okładka okładka pudełko
Waga Produktu [kg] 1.27
Cena detaliczna 179,00 zł
Nasza cena 133,99 zł
Serie: Kocham czytać

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Piotr K.

5/5
| 03-08-2022
Bardzo dobry materiał dydaktyczny dla małych dzieci.

Sabina T.

5/5
| 10-05-2022
Książki spełniły moje oczekiwania. Kolorowe ilustracje zachęcają dziecko do poznawania kolejnych sylab. Syn zachwycony.

Ewa M.

5/5
| 27-01-2022
Bardzo przydatna seria książeczek do nauki czytania, a także do ćwiczeń poprawnej wymowy głosek i sylab. Polecam dzieciom polskim, a także dzieciom, które mieszkają za granicą i uczą się języka polskiego.

Anna P.

5/5
| 12-11-2021
Dzieci bardzo chętnie korzystają. Bardzo skuteczna pomoc. Prosto szybko skutecznie. Bardzo wygodna pomoc dla rodzica do ćwiczeń z dzieckiem, polecam.

Elżbieta Ż.

5/5
| 16-10-2021
super, polecam dla wszystkich dzieci i tych z trudnościami i bez trudności.

Karolina

5/5
| 27-03-2021
Bardzo Bardzo polecam ! Wspaniale pomoce logopedyczne !

Bożena M.

5/5
| 04-03-2021
Sylabowa metoda nauki czytania wg Jagody Cieszyńskiej jest godna uwagi. Polecam ją nauczycielom, logopedom i rodzicom.

Adam W.

5/5
| 17-02-2021
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, jakość wykonania rewelacja, gorąco polecam wszystkim zainteresowanym kupnem.

Ewelina B.

5/5
| 04-02-2021
Polecam najlepsze książeczki do nauki dla dzieci. Kolorowei interesujace. Dzieci mogą nie tylko uczyć sie czytania, ale i opowiadanie na podstawie obrazka. Idealna książeczka.

Łukasz S.

5/5
| 06-01-2021
Bardzo dobre książki polecam bardzo fajnie dla nauki dzieci szybko uczą.

Monika R.

5/5
| 09-12-2020
Książeczki są bardzo ładnie wydane. Kolorowe i interesujące. Literki są duże. Dzieciom łatwiej sie czyta. Na początku każdej książeczki jest opis jak prawidłowo opisać obrazek by dziecko mogło dobrze przeczytać dane słowo i zapamiętać. Moj synek najbardziej lubi czytać ciekawe i nietypowe imiona biedronek i pszczółek.

Jakub K.

5/5
| 04-12-2020
Polecam, bardzo udany zakup. Oprócz czytania dziecko uczy się też opowiadać pięknie wykonane ilustrację.

Mirosława M.

5/5
| 07-11-2020
Świetna seria do nauki czytania. Uważam, że każdy kto zauważy u dziecka zainteresowanie literkami i czytaniem powinien po nią sięgnąć i na pewno nie ma sensu rozdrabniać się i kupować pojedynczych książeczek. Moje dzieci są zachwycone (2,5 roku i 4,5roku), starszy synek już po kilku dniach zaczął czytać pierwsze dwusylabowe słowa. Bardzo polecam.

Małgorzata K.

5/5
| 28-10-2020
Bardzo ładne wydanie. Moja wnuczka, która jest w zerówce bardzo chętnie pracuje z tą pozycją.

Roman S.

4/5
| 15-08-2020
Fajna seria, z której korzystamy w domu z przedszkolakiem, by ćwiczyć naukę czytania, którą własnie się zafascynował. Jedyny minus dla mnie to szata graficzna, która nie przemawia do mnie. Tak czy tak, książka jest użyteczna i spełnia swoją rolę.

Aleksandra P.

5/5
| 05-08-2020
Rewelacyjne książki do nauki czytania nawet dla bardzo małych dzieci! Stosowałam je w pracy z moimi podopiecznymi w przedszkolu i w pracy indywidualnej. Dzieci zapamiętywały poszczególne sylaby, potem z łatwością je odczytywały, a później bez problemu nazywały te, które dostrzegały wokół siebie. Każda strona książek jest ciekawie zilustrowana i przedstawia pewną historyjkę, o której może opowiadać zarówno dziecko, jak i dorosły. Czytanie poszczególnych serii daje niesamowicie dużo motywacji do dalszej pracy. Dzieci bardzo lubią oglądać, słuchać, a później czytać te książeczki. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że wielokrotnie słyszałam od dzieci mówiących z satysfakcją, że „samodzielnie przeczytały CAŁĄ książeczkę”. Składała się ona jednak tylko z sylab z tzw. paradygmatu, czyli wybranej spółgłoski połączonej z różnymi samogłoskami, np. PA, PO, PU itp. Dawało im to jednak poczucie, że w końcu przeczytały książkę "od deski do deski" - jak dorośli. Zaobserwowałam, że pracując w taki sposób, dzieci same tworzyły i odczytywały nowe wyrazy np. PAPA czy MAPA. Ucząc się metodą sylabową, dzieci szybciej nabywały umiejętność samodzielnego czytania niż ich rówieśnicy, którzy czytając literowali tekst. Dodatkowo ważnym dla mnie aspektem była możliwość usprawniania mowy właśnie przez czytanie. Kiedy pracowałam z dzieckiem, które nie wymawiało głosek ‘SZ’, ‘Ż’, ‘CZ’, ‘DŻ’ to właśnie książeczki pomogły nam uatrakcyjnić tę pracę. Dziecko poznało wcześniej sylaby z ‘S’. Kiedy więc widziało, że na obrazku widnieje np. sylaba ‘SZA’ pamiętało, by nie odczytać jej jako ‘SA’, lecz motywowało się do właściwej artykulacji. I to właśnie pokazuje, że celem książeczek jest nie tylko nauka czytania, lecz całościowa praca nad wymową i usprawnianiem pracy mózgu dziecka. Z własnego doświadczenia mogę polecić tę serię książeczek wszystkim tym, którym zależy na właściwym rozwoju dzieci i chcą zaspokoić ich ciekawość związaną z czytelnictwem (która później niestety już nie będzie tak intensywna jak w tym wieku)!

Monika L.

5/5
| 31-07-2020
Serię książek logopedycznych "Kocham czytać" zamówiłam ze względu na mojego 3,5 letniego synka mając nadzieję, że wywoła u niego mogę - dotychczas posługiwał się zaledwie 30-40 słowami. Poleciła mi ją koleżanka, która właśnie z ich pomocą nauczyła mówić i czytać swoje 4-letnie dziecko zmagające się z autyzmem - jej szczera rekomendacja jako matki ostatecznie skłoniła mnie do zakupu. Czy żałuję? Zdecydowanie, nie!! Książeczki są świetne, bardzo ładnie ilustrowane, a ich zawartość merytoryczna jest nie do przecenienia!! Są w nich nie tylko sylaby, literki, sytuacje obrazkowe, ale i czytanki. Książeczki jak mało które są dostosowane do percepcji dziecięcej. Przygodę z tą serią kontynuujemy już trzeci miesiąc i muszę przyznać, że Kacperek poczynił ogromne kroki w nauce nie tyle czytania co samego mówienia (zawsze chętnie próbuje opowiadać mi co się dzieje na obrazkach używając nowo poznanych słów i sylab, a nie tylko 'czyta' teksty z chmurek:)). Synek naprawdę chętnie po nie sięga i szybko się uczy. Nie będę ukrywać, że do każdej naszej 'lekcji' czytania z kolejnym numerem książeczki ja jako rodzic muszę się wcześniej przygotować i tu świetnie sprawdzają się wskazówki autorki, które moim zdaniem są nieocenione! Warto przestudiować poradnik dołączony do zestawu, bowiem to właśnie z niego dowiedziałam się jak ważna jest nauka wczesnego czytania i jak wiele korzyści niesie dla dziecka w przyszłości. Kacperek bardzo polubił te książeczki. Nie będę ukrywać, że skradły nie tylko serce syna, ale też i moje. Przeglądamy je i czytamy niemalże codziennie, zawsze kiedy mamy chwilę wolnego czasu. Z zestawem "Kocham czytać" nauka mówienia jak i czytania to sama przyjemność. Cóż tu więcej dodać? Najlepsza pozycja w naszej biblioteczce. Polecam, zestaw jest świetny!

Milena Z.

5/5
| 31-05-2020
Genialny zestaw dla dzieci, które uczęszczają do przedszkola i właśnie rozpoczynają naukę czytania. Jest to jedna z kluczowych umiejętności, które najmłodsi muszą opanować, więc dobrze, żeby wypracowywać dobre podstawy od najmłodszych lat. Zaproponowane ćwiczenia ułatwiają naukę czytania oraz czytanie ze zrozumieniem. Gorąco polecam!

Monika N.

5/5
| 11-05-2020
Im więcej ćwiczeń w czytaniu, tym lepiej! Mój syn ma 5 lat i uczęszcza do przedszkola. Chciałabym, aby od samego początku sprawnie rozwijał umiejętność czytania, więc po konsultacji z logopedą zamówiłam dla niego ten zestaw zeszytów. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Syn z radością wykonuje zadania, a efekty widać już po kilku tygodniach. Polecamy!

Marzena F.

5/5
| 10-05-2020
Czytanie da się lubić, a już na pewno z tą książeczką. Zarówno rodzice dzieci przedszkolnych, jak i starszych, które maja pewne problemy natury logopedycznej powinni zaopatrzyć domową biblioteczkę w tę pozycję. W skład zeszytów wchodzą interesujące ćwiczenia, kolorowanka i poradnik dla nauczycieli oraz rodziców. Polecam, to będą świetnie zainwestowane pieniądze!

Ewa P.

5/5
| 28-04-2020
„Kocham czytać” naprawdę pomaga rozwinąć umiejętność czytania. Jako rodzicom bardzo zależało nam na sprawnym opanowaniu tej czynności przez córkę, więc chcieliśmy razem z nią wykonywać ćwiczenia dodatkowe w domu. Przyszło nam to z łatwością, ponieważ jako rodzice możemy korzystać z załączonego do książki poradnika dla rodziców. Dzieci będą zachwycone, ponieważ ćwiczenia są ciekawe, poszerzają słownictwo i wspomagają umiejętność rozumienia tekstów czytanych.

Elżbieta G.

5/5
| 21-04-2020
Córeczka już od przedszkola miała pewne problemy z płynnym czytaniem. Nauczycielka poleciła nam ten zestaw po stwierdzeniu u niej dysleksji. Julcia może teraz spokojnie ćwiczyć w domu czytanie oraz wykonywać zadania związane ze zrozumieniem tekstu czytanego. Zasób jej słów się powiększa, a ona zyskuje coraz lepsze efekty. Naprawdę warto zakupić te zeszyty logopedyczne.

Roksana L.

5/5
| 16-04-2020
Bardzo zależało mi na tym, aby syn również w domu rozbudowywał umiejętność czytania, zwłaszcza ze zrozumieniem. Ćwiczenia stworzone są metodą nauki poprzez zabawę, więc dziecko chętnie je wykonuje i spędzanie czasu w taki sposób nie stanowi dla niego czegoś niemiłego.

Ewa P.

5/5
| 04-04-2020
Moja córeczka miała w przedszkolu pewne problemy z pisaniem. Kupiłam jej tę książeczkę i dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń proces zaczął iść do przodu. Bardzo fajny i pomocny okazał się też dodatek dla rodziców. Zebrane w książeczce ćwiczenia są ciekawe i różnorodne, polecam.

Jagoda T.

5/5
| 23-03-2020
To wspaniała książka wspomagająca naukę czytania u dzieci w wieku przedszkolnym. Zawarte w niej ćwiczenia rozwijają umiejętność czytania oraz poszerzają zakres znanych słów. Uważam, że to świetna forma wspomagająca zajęcia przedszkolne.

Bogdan

5/5
| 13-06-2016
Doskonale przygotowany zestaw do nauki czytania. Szkoda że nie jest obligatoryjny w przedszkolach, to byłaby prawdziwa rewolucja w systemie oświaty. Książeczki opracowane tak, że dziecko samo chętnie próbuje czytać. zeszyt dla nauczycieli i rodziców, choć napisany językiem akademickim jest zrozumiały dla laika i poszerza obraz metodyki nauki czytania poza zakres własnych doświadczeń szkolnych. Polecam

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
6. grudnia, wt. — 7. grudnia, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. grudnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...