Xi

Karty - porozmawiajmy o... rozwodzie

praca zbiorowa

Z danych statystycznych wynika, że liczba rozwodów w Polsce z roku na rok rośnie. Coraz więcej związków małżeńskich się rozpada, a powody rozstania są coraz bardziej zróżnicowane. Rozwody nie są już też domeną wielkich miast. Również mieszkańcy wsi i małych miasteczek coraz częściej podejmują tę trudną życiową decyzję. Nie da się ukryć, iż rozwód - nawet ten przeprowadzony polubownie, w spokojnejCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Heim
 • Okładka: pudełko
 • Wymiary: 16

Z danych statystycznych wynika, że liczba rozwodów w Polsce z roku na rok rośnie. Coraz więcej związków małżeńskich się rozpada, a powody rozstania są coraz bardziej zróżnicowane. Rozwody nie są już też domeną wielkich miast. Również mieszkańcy wsi i małych miasteczek coraz częściej podejmują tę trudną życiową decyzję.

Nie da się ukryć, iż rozwód - nawet ten przeprowadzony polubownie, w spokojnej atmosferze - odbija się negatywnie na dzieciach pary. Młodzi ludzie z dnia na dzień tracą poczucie bezpieczeństwa. Czują się odrzuceni i oszukani przez najbliższe im osoby. Gubią radość życia i pewność siebie. Czują lęk na myśl o przyszłości i życiu bez stałej obecności jednego z rodziców. Nierzadko mogą odczuwać różnorodne dolegliwości fizyczne. Zdarza się, że dzieci rozwiedzionych rodziców gorzej radzą sobie w szkole i nie umieją nawiązać relacji z rówieśnikami.

Dzieci cierpią tym mocniej, gdy rozwodzący się rodzice nie potrafią się porozumieć i sprawa rozwodowa zamienia się w próbę siły. Psychologie mówią nawet o alienacji rodzicielskiej jako formie (czasem nieświadomego) znęcania się nad swoimi pociechami.

Zakończenie związku małżeńskiego jest uznawane za jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu. Jak zatem nie zwariować podczas rozwodu i, pomimo negatywnych emocji, nie zatracić się w złości i we własnych przeżyciach? Jak pomóc swoim dzieciom odnaleźć się w tej "nowej", niezwykle trudnej dla nich, rzeczywistości?

Z pomocą przychodzi zestaw kart pracy pt. "Porozmawiajmy o...rozwodzie." To autorski projekt psycholożki i psychoterapeutki Dagmary Teczke, która pokazuje jak wspierać dzieci w przeżywaniu rozwodu rodziców. Twórczyni kart podpowiada jak rozpocząć rozmowę z dziećmi o rozwodzie i jakimi metodami doprowadzić młodych ludzi do zrozumienia sytuacji i powolnej akceptacji zmian zachodzących w funkcjonowaniu rodziny.

Karty zostały stworzone z myślą o nieco starszych odbiorcach (powyżej 8 roku życia). Nadają się do indywidualnej pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Stanowią nieocenioną pomoc dla psychologów dziecięcych, psychoterapeutów i pedagogów szkolnych. Zachęcają również świadomych opiekunów do przyjrzenia się emocjom dzieci i uzmysłowienia sobie z jaką traumą mierzy się młody człowiek w sytuacji rozstania rodziców. Publikacja zawiera 40 kart pytań i odpowiedzi, które pozwalają nazwać przeżywane emocje i stopniowo je racjonalizować.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
845308
Tytuł
Karty - porozmawiajmy o... rozwodzie
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
16
Okładka
pudełko
Długość
16
Głębokość
16
Nasza cena
93,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Natalia B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-02
  Bardzo wartościowy produkt, ułatwiający pracę z pacjentem w sytuacji rozwodu rodziców. Karty podejmują tematy od emocji dziecka/nastolatka, przez konflikt rodziców i zmiany w życiu takie jak przeprowadzka czy zmniejszenie kontaktu, poprzez wizytę w sądzie. Towarzyszące zadania i pytania w łatwy sposób wprowadzają do dalszej rozmowy. Polecam!
 • Monika K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-21
  Niezbędna pomoc przy wyjaśnianiu zagadnień związanych z wiedzą, emocjami i zmianami związanymi z rozwodem. Polecam!
 • Bogumiła D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-13
  Książka, a raczej specjalne karty, które ułatwiają rozmowę z dzieckiem na temat dotyczący rozwodu rodziców. Nigdy nie jest to temat lekki, nam karty poleciła Pani psycholog, która razem z nami pracuje nad rozpadem naszego związku, tak żeby nie dotknęło to naszego syna.
 • Elzbieta J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-04
  Karty do pracy w domu, kiedy nie ma możliwości skonfrontowania się psychologiem. Bardzo ważna w tym trudnym czasie, kiedy w naszych głowach był strach, smutek i wiele pytań bez odpowiedzi. Pracując z nimi zarówno ja jak i dziecko czuliśmy pewną stabilizację i poczucie bezpieczeńsywa. Myślę, że córce podobała się forma kart, która przypomiała jej ćwiczenia znane ze szkoły. W ten sposób łatwiej było nam omówić i przepracować ten ciężki temat.
 • Dawid G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-03
  40 kart z pytaniami i odpowiedziami, które pomagają dziecku zrozumieć cały rozwodowy schemat. Rozwiewa wątpliwości związane z organizacją nowego życia. Myślę, że z kartami nalezy pracować pojedynczo codziennie jeden temat, bo jest tego dużo. Karty nie stanowią samodzielnego sposobu na terapię, ale mogą być znaczącą pomocą.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
0,00 zł
845308
Ładowanie...