Karty - porozmawiajmy o... rozwodzie (praca zbiorowa) - tantis.pl
Xi

Karty - porozmawiajmy o... rozwodzie

praca zbiorowa

(okładka pudełko)

5/5
Wydawnictwo: Heim

Kup w zestawie:

Karty - porozmawiajmy o... rozwodzie
praca zbiorowa
5/5
82,49 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
176,17 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 110,00 zł

82,49 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 65,99 zł

Opis

Z danych statystycznych wynika, że liczba rozwodów w Polsce z roku na rok rośnie. Coraz więcej związków małżeńskich się rozpada, a powody rozstania są coraz bardziej zróżnicowane. Rozwody nie są już też domeną wielkich miast. Również mieszkańcy wsi i małych miasteczek coraz częściej podejmują tę trudną życiową decyzję.

Nie da się ukryć, iż rozwód - nawet ten przeprowadzony polubownie, w spokojnej atmosferze - odbija się negatywnie na dzieciach pary. Młodzi ludzie z dnia na dzień tracą poczucie bezpieczeństwa. Czują się odrzuceni i oszukani przez najbliższe im osoby. Gubią radość życia i pewność siebie. Czują lęk na myśl o przyszłości i życiu bez stałej obecności jednego z rodziców. Nierzadko mogą odczuwać różnorodne dolegliwości fizyczne. Zdarza się, że dzieci rozwiedzionych rodziców gorzej radzą sobie w szkole i nie umieją nawiązać relacji z rówieśnikami.

Dzieci cierpią tym mocniej, gdy rozwodzący się rodzice nie potrafią się porozumieć i sprawa rozwodowa zamienia się w próbę siły. Psychologie mówią nawet o alienacji rodzicielskiej jako formie (czasem nieświadomego) znęcania się nad swoimi pociechami.

Zakończenie związku małżeńskiego jest uznawane za jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu. Jak zatem nie zwariować podczas rozwodu i, pomimo negatywnych emocji, nie zatracić się w złości i we własnych przeżyciach? Jak pomóc swoim dzieciom odnaleźć się w tej "nowej", niezwykle trudnej dla nich, rzeczywistości?

Z pomocą przychodzi zestaw kart pracy pt. "Porozmawiajmy o...rozwodzie." To autorski projekt psycholożki i psychoterapeutki Dagmary Teczke, która pokazuje jak wspierać dzieci w przeżywaniu rozwodu rodziców. Twórczyni kart podpowiada jak rozpocząć rozmowę z dziećmi o rozwodzie i jakimi metodami doprowadzić młodych ludzi do zrozumienia sytuacji i powolnej akceptacji zmian zachodzących w funkcjonowaniu rodziny.

Karty zostały stworzone z myślą o nieco starszych odbiorcach (powyżej 8 roku życia). Nadają się do indywidualnej pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Stanowią nieocenioną pomoc dla psychologów dziecięcych, psychoterapeutów i pedagogów szkolnych. Zachęcają również świadomych opiekunów do przyjrzenia się emocjom dzieci i uzmysłowienia sobie z jaką traumą mierzy się młody człowiek w sytuacji rozstania rodziców. Publikacja zawiera 40 kart pytań i odpowiedzi, które pozwalają nazwać przeżywane emocje i stopniowo je racjonalizować.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 845308
Tytuł Karty - porozmawiajmy o... rozwodzie
Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo Heim
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 16
Okładka okładka pudełko
Cena detaliczna 110,00 zł
Nasza cena 82,49 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Natalia B.

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-03-2023 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo wartościowy produkt, ułatwiający pracę z pacjentem w sytuacji rozwodu rodziców. Karty podejmują tematy od emocji dziecka/nastolatka, przez konflikt rodziców i zmiany w życiu takie jak przeprowadzka czy zmniejszenie kontaktu, poprzez wizytę w sądzie. Towarzyszące zadania i pytania w łatwy sposób wprowadzają do dalszej rozmowy. Polecam!

Monika K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 21-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Niezbędna pomoc przy wyjaśnianiu zagadnień związanych z wiedzą, emocjami i zmianami związanymi z rozwodem. Polecam!

Bogumiła D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka, a raczej specjalne karty, które ułatwiają rozmowę z dzieckiem na temat dotyczący rozwodu rodziców. Nigdy nie jest to temat lekki, nam karty poleciła Pani psycholog, która razem z nami pracuje nad rozpadem naszego związku, tak żeby nie dotknęło to naszego syna.

Elzbieta J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Karty do pracy w domu, kiedy nie ma możliwości skonfrontowania się psychologiem. Bardzo ważna w tym trudnym czasie, kiedy w naszych głowach był strach, smutek i wiele pytań bez odpowiedzi. Pracując z nimi zarówno ja jak i dziecko czuliśmy pewną stabilizację i poczucie bezpieczeńsywa. Myślę, że córce podobała się forma kart, która przypomiała jej ćwiczenia znane ze szkoły. W ten sposób łatwiej było nam omówić i przepracować ten ciężki temat.

Dawid G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
40 kart z pytaniami i odpowiedziami, które pomagają dziecku zrozumieć cały rozwodowy schemat. Rozwiewa wątpliwości związane z organizacją nowego życia. Myślę, że z kartami nalezy pracować pojedynczo codziennie jeden temat, bo jest tego dużo. Karty nie stanowią samodzielnego sposobu na terapię, ale mogą być znaczącą pomocą.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...