Xi

"Kapitularz Diuną" to szósty i zarazem ostatni tom "Kronik Diuny" - legendarnej serii science fiction. Frank Herbert, którego sława rozpoczęła się w 1965 roku wraz z wielokrotnie nagradzaną pierwszą powieścią cyklu, stworzył spektakularny finał, w którym domykają się wszystkie poruszane przez wybitnego pisarza wątki. Nie bez przyczyny “Diuna” od kilkudziesięciu lat pozostaje jedną z najbardziej pasjonujących pozycji w historii literatury science fiction, w której wielka epicka przygoda w szczegółowo opisanym świecie spotyka się z takimi zagadnieniami, jak ekologia czy polityka.

Ekranizacja powieści, którą nakręcił Denis Villeneuve, spotkała się z bardzo życzliwym odbiorem pośród fanów serii i zdobyła kilka nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Na ekranach kin już wkrótce kolejna część filmu, a tymczasem do dyspozycji czytelników jest nowe, poprawione wydanie “Kronik Diuny”.

O czym jest książka "Kapitularz Diuną. Kroniki Diuny. Tom 6"?

W "Kapitularzu Diuną. Kronikach Diuny. Tomie 6" Franka Herberta ponownie przenosimy się w odległą przyszłość i wszechświat, w którego centrum jest Arrakis, planeta bogata w złoża melanżu - substancji umożliwiającej jasnowidztwo i ponadwymiarowe podróże kosmiczne. Kosmiczne Imperium w formie przedstawionej na początku sagi właściwie już nie istnieje.

Tytułowy Kapitularz to planeta Bene Gesserit, która chce zdobyć dominującą pozycję we wszechświecie. Właśnie tam przetransportowany zostaje ostatni czerw z Diuny - gigantyczna forma życia z pustyni Arrakis - potrzebny, by wznowić produkcję melanżu i przekształcić planetę w nową Diunę. Dręczona wizjami własnej śmierci Matka Przełożona Darwi Odrade robi wszystko, by ocalić swoje siostry, gdy Dostojne Matrony zaciskają nieustępliwie pętlę wokół głównej siedziby Zgromadzenia. Mimo sprzeciwu swoich sióstr postanawia zagrać va banque, nieświadoma tego, że gdzieś w oddali czai się wróg stokroć potężniejszy i zarzucą swą sieć...

"Kapitularz Diuną. Kroniki Diuny. Tom 6" - opinie

Książka "Kapitularz Diuną. Kroniki Diuny. Tom 6" to spektakularne zwieńczenie jednej z najważniejszych serii w historii literatury science fiction, równie emocjonujące, bogate i głębokie, co poprzednie części. W tym niekwestionowanym arcydziele Frank Herbert w szczegółowy i epicki sposób wprowadza czytelników w stworzone przez siebie od podstaw uniwersum, które dzięki filmowej adaptacji - druga część filmu już wkrótce na ekranach kin! - ponownie podbija wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3224021
Ładowanie...