Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca

Bardzo zajmująca, zabawna i wyjątkowo ważna książka edukacyjna dla dorastających chłopców. Kacper jest dziewięcioletnim chłopcem, który właśnie rozpoczyna bardzo ważny etap swojego życia: dojrzewanie. Wraz z nim i jego przyjaciółmi poznamy fakty i wyzwania, jakie wiążą się z tym trudnym okresem. Pozycja ta jest pełna ilustracji i humoru oraz zawiera zbiór rzetelnych informacji i porad. Autorka ksiCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Debit
 • Data premiery: 2018-09-19
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 56
 • Wymiary: 19

Bardzo zajmująca, zabawna i wyjątkowo ważna książka edukacyjna dla dorastających chłopców. Kacper jest dziewięcioletnim chłopcem, który właśnie rozpoczyna bardzo ważny etap swojego życia: dojrzewanie. Wraz z nim i jego przyjaciółmi poznamy fakty i wyzwania, jakie wiążą się z tym trudnym okresem. Pozycja ta jest pełna ilustracji i humoru oraz zawiera zbiór rzetelnych informacji i porad. Autorka książki - Monica Peitx jest pediatrą specjalizującą się w endokrynologii.

"Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca" jest pozycją niezbędną zarówno dla chłopców, jak i ich rodziców. Burzliwy okres dojrzewania, zmiany fizyczne, działanie hormonów zostają rozłożone na czynniki pierwsze i w niezwykle jasny i prosty sposób przedstawione czytelnikowi. Książka stanowi rewelacyjne wsparcie dla rodziców pragnących przeprowadzić dziecko przez ten niespokojny i w wielu momentach zaskakujący proces.

Niezwykle trafne i humorystyczne ilustracje nadają książce i opisywanym w niej zmianom luz, który pozwala nabrać dystansu i lepiej zrozumieć skomplikowane przemiany biologiczne zachodzące w organizmie. Przytoczone dialogi i myśli oddają punkt widzenia zarówno dzieci, jak i rodziców, ukazują wpływ hormonów na konkretne zachowania, a także dają wskazówkę rodzicom, jak powinni na nie reagować.

Książka jest zwięzła i rzeczowa, nie zawiera nadmiaru informacji, niepotrzebnych treści. W bardzo konkretny sposób prezentuje kolejne etapy dojrzewania, zmiany, które zobrazowane są także w zwięzłych dialogach z rodzicami. Napisana prostym językiem dostosowanym do wieku odbiorcy, z pewnością może stanowić kompendium wiedzy o dorastaniu.

Poradnik jest świetnym uzupełnieniem wobec informacji przekazywanych dzieciom w szkole, czy przez rodziców. Odpowiada na wiele pytań, także tych niewygodnych, a momentami zawstydzających, zwłaszcza dla dzieci. Monica Peitx nie pozostawia żadnych pytań bez odpowiedzi. Analizuje nie tylko przemiany zachodzące w ciele, lecz skupia się także na kwestiach estetycznych i radzi, w jaki sposób można poradzić sobie między innymi z pryszczami. Te i inne ważne dla dzieci kwestie są także poruszone w wersji niezbędnika dla dziewczynek.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
828448
Tytuł
Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
hiszpański
Liczba stron
56
Data premiery
2018-09-19
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
19
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.21
Długość
190
Głębokość
148
Wysokość
9
Cena detaliczna
24,90 zł
Nasza cena
16,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
40 recenzji
 • 5
  34
 • 4
  3
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna S. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2022-01-25
  Książka opisuje konkretnie co zmienia się w organizmie chłopca. Krótko prosto i konkretnie napisana. Polecam, żeby Rodzic przeczytał sam, a potem z dzieckiem.
 • Marlena S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-02
  Polecam serdecznie. Ciekawa, zabawna, i z całą pewnością interesująca książka.
 • Wiesława F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-22
  Polecam bardzo do poczytania szczególnie tej wymądrzajacej się młodzieży. Książka warta polecenia.
 • Teresa W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-23
  Bardzo fajnie napisany "Niezbędnik". Uważam, że książki powinny być wydawane jako całość, ponieważ jak zauważyły moje dzieci- uzupełniają się i bardzo chętnie przeczytały całą serię. Seria jest świetnym uzupełnieniem lub wstępem do rozmów z dziećmi o dojrzewaniu.
 • Anna B. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2021-04-21
  Dziwnie opisany okres dojrzewania. Jak dla 10latka to wywołuje śmiech, a nie pomaga zrozumieć...
 • Mirosław K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Mnóstwo zabawnych ilustracji i rzetelnych, praktycznych porad na temat dojrzewania chłopców w jednej książce, na dodatek napisanej przez lekarkę. Coś, obok czego ciężko przejść obojętnie!
 • Ania W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Badzo dobra książka dla młodszych chłopców. Napisana lekko i z humorem. No a autorem jest endokrynolog pediatra, więc wiadomo, że książka jest oparta na naukowej wiedzy, a nie jakichś głupotach. Zachęcam wszystkich rodziców do kupna.
 • Sonia T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-09
  Mało jest książek o dojrzewaniu, które skutecznie mogłyby trafić do młodego czytelnika, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po coś, co traktuje temat z odpowiednim dystansem i poczuciem humoru. Opowieść Kacpra to nie żaden edukacyjny podręcznik, to bliska młodemu odbiorcy, życiowa historia.
 • Sabina B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-31
  Zanim przekazałam książkę mojemu 9latkowi, to sama przeczytałam (wolałam się upewnić, że wszystko ok:). Przeczytał w dwa wieczory i powiedział mi później z uśmiechem, że dojrzewanie to wcale nie taka straszna rzecz:)
 • Jerzy T. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-07-20
  Krótkie i wystarczające odpowiedzi na pytania związane z dojrzewaniem, połączone z wartką historią pełną poczucia humoru. Ciekawa książka, która nie boi się poruszać ważnych problemów młodzieży!
 • Edyta O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca to książka w której autor stara się poruszać wszelkie możliwe zagadnienia związane z dojrzewaniem chłopców, od zmian hormonalnych, poprzez trądzik, czy mutacja strun głosowych. Jest tu moa przede wszystkim o zmianach w wyglądzie zewnętrznym, choć inne ważne kwestie także się pojawiają, jednak tylko pobieżnie. Książka jest ciekawie wydana. Podoba mi się, polecam.
 • Paweł C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Przekonało mnie to,że książeczkę napisała lekarka, więc nie są to informacje wyssane z palca. Bardzo fajna, choć syn początkowo jakoś ją odrzucił, ale zobaczył, że ja czytam i jednak zmienił zdanie :)
 • Elzbieta R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-19
  Kupiłam jakiś czas temu tą książkę mojemu synowi. Chciałam zacząć rozmawiać z nim na pewne tematy, mąż takie robił podejście, ale na nic się to zdało. Syn jest zamknięty w sobie i woli rozmawiać o tym wszystkim z kolegami lub szukać informacji w Internecie. Niestety wiem, że Internet nie jest najlepszym źródłem wiedzy, więc podarowałam mu tą bardzo fajnie napisaną książkę, licząc że zapozna się z treścią. Czy przeczytał? Nie wiem, ale jeśli tak to super, bo ta pozycja jest naprawdę genialna napisana i wydana.
 • Filip H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-19
  Podoba mi się książka, niewielka, prosta, w sam raz dla dzieci. W przyjemny sposób wyjaśnia wsyztsko, co droastający chłopiec (chociaż i córka z zaiekawieniem sięgnęła do książi) chce wiedzieć o dorastaniu i zmianach jakie go dotyczą. Polecam serdecznie!
 • Józef N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Poradnik dla młodych mężczyzn. Dotyka dosyć "trudnego" tematu dojrzewania.
 • Luiza B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Bardzo dobry przewodnik po dorastaniu. Bardzo podobny, ale z innego wydawnictwa kupiłam ostatnio mojej córce i mocno jej się przydał. Nie inaczej było tym razem. Po zapoznaniu się z treścią syn sam przyszedł do mnie i miał wiele pytań. Poprosił o zakup różnych rzeczy. Fajnie, że się tak otworzył. Wcześniej był totalnie zamknięty w sobie i nie było mowy o intymnych rozmowach. W takiej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak polecić tą pozycję z całego serca.
 • Katarzyna I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-07
  Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca to książką, którą sprezentowałam ostatnio swojemu dziecku. Nie był uradowany i długo nie zabierał się za czytanie. Dopiero po pół roku zauważyłam, ze zaczął kartkować książkę. Od tego czasu wciągnął się niesamowicie. Syn właśnie wchodzi w czas dojrzewania, więc pewnie ta wiedza bardzo mu się przydaje. Tytułowy Kacper tłumaczy różne zmiany z lekkim przymrużeniem oka. Według mnie to bardzo dobra pozycja dla chłopców.
 • Janusz T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-07
  Syn inaczej niż bohater książki zaczał się martwic, że jest zbyt wysoki (ma 11 lat). Kupiłem dla niego tę książkę i jest to dla mnie fajna pozycja i dobry zaczątek rozmowy.
 • Karina G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-28
  Must have dla każdego chłopca, który wielkimi krokami wkracza w okres dojrzewania. Autorzy skupili się przede wszystkim na zmianach zachodzących w ludzkim ciele. Jest tu sporo o trądziku, o mutacji. Wasze dziecko po tej lekturze z całą pewnością nie będzie już niczym zaskoczone i zyska najpotrzebniejszą wiedzę. Ja zanim wręczyłam ją synowi, sama porządnie przeczytałam. Podoba mi się pod każdym względem, także cenowym. Także polecam.
 • Wioletta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-28
  Dojrzewanie jest to trudny temat a w tej książce czasem w trochę w zabawny sposób jest przedstawione że nie nalezy się tego tak bardzo obawiać.
 • Aneta F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Tytułowy Kacper na poszczególnych stronach tej książki opowiada nam o życiu typowego dorastającego chłopca. Skupia się przede wszystkim na trudnym okresie dojrzewania. Jest tu dużo o hormonach, o zmianach jakie zachodzą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Każde zdanie jest przemyślane, dużo tutaj humory. Ta pozycja idealnie trafiła do mojego synka. Polecam mocno.
 • Michalina D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Przyjemna książka o temacie, który dla wielu rodziców jest trudny do rozmów podobnie jak seks, czyli dojrzewanie. Lekarka przedstawia Kacprowi, co będzie się z nim działo w okresie dojrzewania obalając wszystkie mity, które dzieci opowiadają sobie na przerwach w szkole ;)
 • Mariola K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-17
  To pozycja obowiązkowa dla każdego chłopca, który zbliża się do okresu dojrzewania. Książka porusza najważniejsze zagadnienia i napisana jest w luźny sposób b, który z całą pewnością przemówi do każdego dziecka. Pozycja ta ma fajną szatę graficzną, dużo tu obrazków, ilustracji które obrazują różne rzeczy. Kupiłam ją synowi i przeczytał ją bardzo szybko, potem też rozmawialiśmy kilka razy o różnych sprawach, także to był doskonały punkt zaczepny. Polecam.
 • Alina T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Trafiony zakup. Syn od razu zaczął czytać. Dobrze opisane procesy zachodzace w trakcie dojrzewania. POLECAM.
 • Diana R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-14
  Każdy chłopiec powinien przeczytać ta książkę. Wiadomo, że młodzi ludzie nie lubią rozmawiać na pewne tematy z rodzicami, więc pozycje literackie sprawdzą się w takich sytuacjach idealnie. Moim zdaniem to dużo lepsza opcja niż Internet, w którym jest wiele nierzetelnych informacji. Ja wręczyłam tą książkę synkowi na jakiś czas przed tym jak zaczął dojrzewać. Przeczytał ją samodzielnie, a potem przenalizowaliśmy każde zagadnienie wspólnie. Bardzo nam pomogła. Polecam.
 • Magdalena D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-13
  Kacper dorasta to książka, która rzetelnie i przystępnie opisuje okres dojrzewania chłopca. Sama przeczytałam z zaciekawieniem i oceniam, że język i humor są dostosowane do dzieci, zobacyzmy jak zareaguje syn!
 • Izabela M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Bardzo lubię i chętnie sięgam po wszelkie pozycje napisane przez ekspertów. Tutaj mamy do czynienia z książką napisaną przez pediatrę, więc wiem, ze spokojnie mogę zaufać tej treści. Autorka za pomocą przyjemnie w odbiorze historyjki tłumaczy naszych chłopcom, jakie zmiany zachodzą w ich ciele podczas okresu dojrzewania. Myślę, że to lektura obowiązkowa dla każdego dziecka. Nie jest to sztywny, suchy, nudny tekst. Jest dużo śmiesznych anegdotek, sytuacji i przede wszystkim fantastyczne ilustracje. Polecam mocno z całego serca.
 • Katarzyna U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Świetny poradnik dla młodych chłopców i dla rodziców którym zależy na prawidłowym uświadamianiu dzieci co ich czeka jak się będą zmieniać i dojrzewać.
 • Ola E. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-23
  Bardzo fajna książka, która powinna trafić w ręce wszystkich chłopców wkraczających w okres dojrzewania. W przystępny sposób autorzy odpowiadają na szereg pytań, które nurtują dzieci. W końcu nie zawsze nasze maluchy chcą zwrócić się do nas o pomoc, często wstydzą się niektórych tematów – to w pełni normalnej i zrozumiałe. W takich właśnie sytuacjach z pomocą przychodzi ta pozycja. Mój syn początkowo był sceptyczny do lektury, ale po jakimś czasie widziałam ze do niej zagląda i czyta z zaciekawieniem. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Sandra L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-23
  Książka bardzo fajna. Podarowaliśmy ją 10-cio latkowi. Niezawsze jesteśmy w przystępny sposób przedstawić zmiany jakie dotkną nasze dziecko. Z tą książką jest łatwiej. Przeczytaliśmy ją również ja i mąż.
 • Anna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2019-03-31
  Książeczka w porządku, zaznajamia chłopca z przebiegiem dorastania. Adekwatny język. Niestety, nabyłam ją zbyt późno - dla ponad 11-latka zdecydowanie zbyt dziecinna. Wg mnie idealna dla chłopców z kl. 1-3.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł

O Autorze


828448
Ładowanie...