Xi
 » Monica Peitx

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Monica Peitx

   (3 produktów)

  Maja dorasta

  Monica Peitx, Agata Picheta

  (okładka twarda)

  17,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca

  Monica Peitx, Agata Picheta

  (okładka twarda)

  16,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Maja i Kacper rosną zdrowo. Niezbędnik zdrowego odżywiania

  Monica Peitx, Agata Picheta

  (okładka twarda)

  15,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Monica Peitx

  Mònica Peitx jest pediatrą specjalizującą się w endokrynologii i żywieniu, pracuje w Barcelonie, z mężem, także lekarzem wychowują dwójkę nastoletnich dzieci. Kocha słońce i morze, w czasie wolnym maluje, pisze i jeździ na rowerze. Od lat zakochana w Minorce. W 2008 roku napisała pierwszą książkę dla dzieci, w której poruszyła temat nadwagi i otyłości – "Opowiadanie Maxa". W następnych latach wydała jeszcze: "Opowiadanie Ainy" o diabetykach i "Opowiadanie Quima" o kwestii wzrostu u młodych chłopców. W książkach "Maja dorasta" i "Kacper dorasta" odchodzi od tematu zaburzeń, by poświęcić się fascynującemu psychofizjologicznemu procesowi, czyli dojrzewaniu.

  Posiada dyplom pediatry zdobyty na Uniwersytecie w Barcelonie w 1999 roku. Jest również magistrem endokrynologii dziecięcej dzięki studiom ukończonym na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie w 2003 roku.

  Jest członkiem Służby Pediatrycznej CM Teknon od 1995 roku do chwili obecnej. Początkowo pracowała jako pediatra na oddziale ratunkowym, a obecnie pracuje jako konsultant ds. endokrynologii dziecięcej. Jest współzałożycielką i kierownikiem CPEN, odpowiedzialną za koordynację endokrynologii dziecięcej od 2000 roku. Od 2010 roku do chwili obecnej jest zawodowo związana ze Szpitalem Pediatrycznym w zakresie endokrynologii. Jest także członkiem Towarzystwa Endokrynologicznego i Akademii Nauk Medycznych oraz Katalońskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

  Ładowanie...