Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Monica Peitx

 (3 produktów)

Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki

(okładka twarda)

5/5
14,36 22,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca

(okładka twarda)

5/5
15,60 24,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Maja i Kacper rosną zdrowo. Niezbędnik zdrowego odżywiania

(okładka twarda)

17,63 26,90 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Monica Peitx

Mònica Peitx jest pediatrą specjalizującą się w endokrynologii i żywieniu, pracuje w Barcelonie, z mężem, także lekarzem wychowują dwójkę nastoletnich dzieci. Kocha słońce i morze, w czasie wolnym maluje, pisze i jeździ na rowerze. Od lat zakochana w Minorce. W 2008 roku napisała pierwszą książkę dla dzieci, w której poruszyła temat nadwagi i otyłości – "Opowiadanie Maxa". W następnych latach wydała jeszcze: "Opowiadanie Ainy" o diabetykach i "Opowiadanie Quima" o kwestii wzrostu u młodych chłopców. W książkach "Maja dorasta" i "Kacper dorasta" odchodzi od tematu zaburzeń, by poświęcić się fascynującemu psychofizjologicznemu procesowi, czyli dojrzewaniu.

Posiada dyplom pediatry zdobyty na Uniwersytecie w Barcelonie w 1999 roku. Jest również magistrem endokrynologii dziecięcej dzięki studiom ukończonym na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie w 2003 roku.

Jest członkiem Służby Pediatrycznej CM Teknon od 1995 roku do chwili obecnej. Początkowo pracowała jako pediatra na oddziale ratunkowym, a obecnie pracuje jako konsultant ds. endokrynologii dziecięcej. Jest współzałożycielką i kierownikiem CPEN, odpowiedzialną za koordynację endokrynologii dziecięcej od 2000 roku. Od 2010 roku do chwili obecnej jest zawodowo związana ze Szpitalem Pediatrycznym w zakresie endokrynologii. Jest także członkiem Towarzystwa Endokrynologicznego i Akademii Nauk Medycznych oraz Katalońskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Ładowanie...