Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Jod leczy

Mimo że w ostatnim czasie wzrasta popularność stosowania naturalnych środków leczniczych, wciąż istnieją wśród nich takie, których jeszcze nie doceniamy. Na cenzurowanym nadal pozostaje m.in. jod. Dlatego Lyenne Farrow w swojej książce „Jod leczy” przedstawia ogrom faktów, stawiając ten dobroczynny pierwiastek w całkowicie nowym świetle. Przytacza informacje na temat wieloletniej tradycji stosowanCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Purana
 • Data premiery: 2017-11-08
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 266
 • Wymiary: 211 x 150
Polecamy podobne produkty

Mimo że w ostatnim czasie wzrasta popularność stosowania naturalnych środków leczniczych, wciąż istnieją wśród nich takie, których jeszcze nie doceniamy. Na cenzurowanym nadal pozostaje m.in. jod. Dlatego Lyenne Farrow w swojej książce „Jod leczy” przedstawia ogrom faktów, stawiając ten dobroczynny pierwiastek w całkowicie nowym świetle. Przytacza informacje na temat wieloletniej tradycji stosowania go w medycynie, zwracając szczególną uwagę na zmiany, jakie wywołuje w ludzkim organizmie. W książce znajdują się zdumiewające fakty, potwierdzające dobroczynny wpływ jodu na organizm oraz przerażające skutki niestosowania go. Jego niedobór może być przyczyną upośledzeń umysłowych, a także chorób (w tym nowotworowych) tarczycy, piersi i prostaty. Te zdarzają się w społeczeństwach coraz częściej od lat 70. XX wieku, kiedy to zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia spożycie jodu spadło o 50 procent. Publikacja opowiada również o ludziach, którzy wdrażając go do swojej diety, znacznie poprawili swój stan zdrowia.

Książka "Jod leczy" nie ogranicza się do schematycznego poradnika również dlatego, że jest oparta na dramatycznych i inspirujących zarazem doświadczeniach samej autorki. Lynne Farrow, wykładowca akademicki i dziennikarka, zmagała się przed laty z takimi dolegliwościami, jak chroniczne zmęczenie, senność, ból głowy, problemy z koncentracją, torbiele piersi, otyłość. Zanim usłyszała ostateczną diagnozę, lekarze długo nie mogli odnaleźć przyczyn jej schorzeń. Rak piersi sprawił, że postanowiła dotrzeć do bibliotek i archiwów z nadzieją na znalezienie zapomnianych - a może celowo porzuconych - metod leczenia.

W efekcie nie tylko doszła do pouczających wniosków na podstawie licznych danych statystycznych, ale odkryła również wieloletnią tradycję stosowania jodu w medycynie. Na podstawie prawdziwych historii udowadnia w swojej książce, że dla wielu ludzi suplementacja jodem stała się początkiem nowego, zdrowszego życia.

Niezbędny między innymi do produkowania hormonów tarczycy jod został w ostatnich latach zdziesiątkowany przez globalne zanieczyszczenia. Lynne Farrow ujawnia kulisy kryzysu jodowego oraz pokazuje sprawdzone rozwiązania dla tego problemu. Powołując się na własne i innych doświadczenia, przedstawia niezliczoną ilość argumentów świadczących o bezcennych właściwościach jodu oraz dramatyczne skutki jego niedoboru.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
710772
Tytuł
Jod leczy
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
266
Data premiery
2017-11-08
Rok wydania
2017
Wymiary produktu [mm]
211 x 150
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.35
Długość
210
Głębokość
165
Wysokość
150
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
36,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
32 recenzji
 • 5
  28
 • 4
  4
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Krystyna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-02-27
  Na temat jodu słyszałam i czytałam, no i też stosowałam. Lynne Farrow, dziennikarka i autorka książki opisuje tu historię stosowania jodu w leczeniu ludzi, a także kiedy jod został wycofany i uznany za niebezpieczny. Spreparowana opinia poszła w świat i weszły antybiotyki. Warto znać prawdę bo kłamstwa nawet niewinne puszczone w eter ciągle są powtarzane i nieświadomym mieszają w głowach.
 • Krzysztof K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-12
  Bardzo ważna książka w biblioteczce zdrowia każdego świadomego człowieka. Autorka opisuje w niej w jaki sposób jod stosowany był na przestrzeni dziejów ludzkości przez medycynę naturalną. Odnosi się do zaprzestania stosowania jodu w latach 60-tych ubiegłego wieku i podaje dużo przykładów świadectw osób, które suplementując się jodem odzyskały zdrowie.
 • KATARZYNA M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-19
  Świetna książka warto przeczytać i włączyć myślenie. POLECAM.
 • Danuta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-05
  Książka napisana w sposób zrozumiały dla czytelnika. Przeczytałam ją jednym tchem. Wiedza zebrana w niej otworzyła mi oczy nie tylko na główny problem dotyczący jodu. Polecam.
 • Olga F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Jod leczy to unikalna książka, która porusza bardzo ważny temat jakim jest powszechny niedobór jodu u ludzi. Jak się okazuje można wykorzystać jod bardzo prozdrowotnie i autor tej książki poopowiada nam jak to zrobić. Ja póki co zbieram wiedzę, niebawem wezmę się do praktyki. Ostatnio książkę przeczytała także moja mama i jest równie zachwycona tymi informacjami co ja. Polecamy szczerze!
 • Alicja P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Publikacja godna uwagi. Zawiera wiele wiadomości teoretycznych, które można przełożyć na praktykę i wykorzystać w codziennym życiu. Zmienia nasz pogląd na jod, pokazuje, ile dobrego w sobie niesie. Nie czytałam jeszcze takiej książki w tematyce zdrowotnej, ale ta pozytywnie mnie zaskoczyła. Polecam.
 • Daria P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Jod to w mojej opinii jedno z lepszych naturalnych lekarstw. Dzięki jego działaniu można wyleczyć się z wielu chorób i dolegliwości, a przykłady takich wspaniałych efektów działania można zobaczyć w książce „Jod leczy”. To super lektura, która obrazowa przedstawia temat i stanowi zachętę do wprowadzenia odpowiedniej dawki jodu na stałe do jadłospisu.
 • Diana Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Tematyka niedoboru jodu intryguje mnie od jakiegoś czasu. Zawsze byłam zwolenniczką analizowania problemów zdrowotnych od podstawy. Owszem, łatwiej jest dać pigułkę. Jednak jeśli źródło problemu nie jest znane, to tabletka stanowi tylko pomoc doraźną. Dzięki tej książce dowiedziałam się jak wiele chorób i negatywnych symptomów powoduje niedobór jodu. Sądzę, że temat powinien być bardziej propagowanych przez lekarzy. Nawet podczas rutynowych wizyt.
 • Magda J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia, że aż tyle różnych dolegliwości można połączyć z niedoborem jodu. Owszem słyszałam, że suplementacja jest wskazana, jednak nie sądziłam że jodem możemy leczy różne choroby. Myślę, że jeśli temat zostałby poruszony na większą skalę, to mógłby zrewolucjonizować medycynę. Niestety, ale idziemy w złym kierunku. Na wszystko jest pigułka, a farmaceuci tylko sobie winszują.
 • Michalina G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-28
  Kilka lat temu skłoniłam się ku medycynie naturalnej i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Wciąż szukam nowych pozycji książkowych, które pozwolą mi odkrywać nowe właściwości naturalnych składników, pierwiastków, minerałów. Ostatnio w moje ręce trafiła pozycja „Jod leczy”. Książka bardzo zmieniła mój pogląd na zalety przyjmowania tego pierwiastka. Wiadomości są uporządkowane, poparte licznymi przykładami. Serdecznie polecam.
 • Aldona O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Do tej pory jod był mi znany tylko z wyjazdów nad morze, kiedy to odbywało się spacery plażą, żeby nawdychać się jak najwięcej tego składnika, który miał uchronić przed infekcjami górnych dróg oddechowych. Książka pokazała mi jednak jego różne inne właściwości, źródła itd. Z czystym sumieniem przyznaje, że publikacja poszerzyła moja wiedzę.
 • Teresa T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  O powikłaniach niedoboru jodu mówi się już dość powszechnie. Jednak bardziej tą wiedzę czerpiemy z Internetu, czy książek, niż od lekarzy. Wciąż wmawia się nam różne choroby, nakazuje przyjmować leki, truć się chemią. Tymczasem może problem tkwi gdzie indziej? Polecam lekturę z całego serca.
 • Kamil H. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-20
  Bardzo fajna książka, jednak na pewno nie polecam laikowi. Autor używa trudnego słownictwa, głównie eksperckiego, więc zwykły czytelnik może prędko zniechęcić się do lektury. Ja tak miałem i musiałem sprawdzać wiele rzeczy w internecie. Ponadto mam wątpliwości co niektórych twierdzeń autora, szczególnie tych które nie są poparte badaniami naukowymi. Niemniej i tak była to dla mnie intrygująca lektura, więc generalnie polecam.
 • Aneta H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Jako fanka zdrowego stylu życia polecam wszystkim przeczytanie tej książki. Jod może wydawać się niewiele znaczącym pierwiastkiem, ale w rzeczywistości jest nieco inaczej. Jego niedobory mogą wywołać u człowieka wiele ciężkich schorzeń, zaś regularne stosowanie niesie wiele korzyści. W lekturze spodobało mi się przede wszystkim przedstawienie „żywych” przykładów osób, które włączyły ten pierwiastek do diety i dzięki regularnemu spożywaniu naprawdę zauważyły poprawę. Zachęcona tymi informacjami sama mam zamiar wypróbować taka terapię w najbliższym czasie.
 • Julia I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Dobra pozycja dla wszystkich, którzy nie lubią przyjmować leków i wolą niekonwencjonalne sposoby leczenia. Dotychczas wierzyłam jedynie w potęgę czosnku i miodu. O skutkach niedoboru jodu gdzieś tam słyszałam, ale nigdy nie wiązałam ich z tak powszechnymi dolegliwościami. Warto przeczyta tą książkę i ewentualnie zastanowić się nad symptomami, które nas męczą. Być może czas na suplementację tym pierwiastkiem?
 • Teresa G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Książka warta polecenia każdej osobie, która interesuje się zdrowiem swoim oraz bliskich. Jak się okazuje, jod bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm, a jego niedobory mogą nieść wiele negatywnych konsekwencji. Fajnie, że zawarto tu przykłady ludzi, którzy wprowadzili jod do diety i zauważyli zmiany na lepsze. Polecam.
 • Ela E. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-08
  Dosyć dobra lektura, która ukazuje bardzo powszechny problem współczesnego świata. Niedobór jodu zawsze powodował wiele różnych dolegliwości. Dobrze, że powstają takie pozycje, bo społeczeństwo edukuje się. W końcu nie mówią o tym w telewizji, czy nie piszą w gazetach. Autorka pisze mądrze, zrozumiałym dla każdego językiem. Polecam.
 • Teresa G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Do tej pory jod był mi znany tylko z wyjazdów nad morze, kiedy to miało się wdychać go wraz z powietrzem, żeby ograniczyć szanse złapania infekcji górnych dróg oddechowych. Dzięki tej książce poznałam jego inne sposoby zastosowania i wręcz nie mogłam uwierzyć, ile dobrego jest w stanie zdziałać dla organizmu. Ta książka to potężna dawka wiedzy.
 • Waldemar D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Jeśli masz jakieś problemy zdrowotne, a lekarze nie potrafią Cię zdiagnozować, to pozycja dla Ciebie. Sam przez lata borykałem się z kilkoma uciążliwymi symptomami, a lekarze tylko rozkładali ręce. W końcu, za radą koleżanki z pracy sięgnąłem po tą książkę i znalazłem źródło swojego problemu. Ludzie, nawet nie wiecie jak niedobór jodu wpływa na Wasze zdrowie! Przeczytajcie koniecznie.
 • Alina P. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-31
  Słyszałam już kiedyś o leczniczych właściwościach jodu. Głównie od babci, która jest ogromną zwolenniczką naturalnych metod leczenia. Sama nigdy na sobie nie testowałam i zbytnio nie interesowałam się tematem. Na święta otrzymałam tą książkę w prezencie. Przekartkowałam ją, ale po jakimś czasie wróciłam i przeczytałam w całości od deski do deski. To ogrom wiedzy, obok której warto nie przechodzić obojętnie. Polecam z całego serca.
 • Magdalena E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Genialna publikacja, w której w roli głównej występuje bardzo niedoceniony pierwiastek, którym jest jod. Z książki możemy dowiedzieć się wielu informacji na temat skutków jego niedoborów oraz właściwości. Uważam, że warto poszerzyć swoja wiedze w tym aspekcie.
 • Judyta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Jedna z ciekawszych pozycji na jakie ostatnio trafiłam. Autorka zwraca uwagę na problem, jakim jest niedobór jodu. Wszystkie opisy popiera rzetelnymi badaniami. Ponadto wiele ciekawych i inspirujących historii ludzi, którym suplementacja tym pierwiastkiem wyszła na dobre. Wartościowa pozycja, do której warto zajrzeć.
 • Dagmara I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-23
  Czasami sami nie wiemy, jak łatwo można poprawić stan swojego zdrowia. Jednym z fenomenalnych elementów, który może pomóc nam zwalczyć różne dolegliwości jest jod. Autorka zbiera w tej książce wiele istotnych faktów na temat dobroczynnego działania pierwiastka i ukazuje historie osób, którym zdecydowanie pomógł w leczeniu. Polecam wszystkim, którzy szukają nowych sposobów na poprawę stanu zdrowia.
 • Zofia U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Wartościowa lektura napisana przez mądrą, doświadczona kobietę. Autorka dotarła do wyników wielu cennych badań na temat niedoboru jodu. Wszystko przedstawiła w swojej książce. Użyła nieskomplikowanego języka. Uważam, że powinien przeczytać ją każdy, kto interesuje się swoim zdrowiem.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł
710772
Ładowanie...