Xi
cofnij do Gry planszowe

Kategorie

Zakres cenowy


Ocena

Gry domino

 (0 produktów)

Przykro nam, ta kategoria nie zawiera żadnych produktów.

Gra domino - historia

Wiek tej gry datuje się na około 1000 lat, przez tak długi czas nie straciła na popularności, a wręcz przeciwnie, nieustannie ją zyskuje, a producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych wariantów. Do tej pory nie jest jasne, czy w Europie domino pojawiło się jako rozrywka przywieziona z Chin jedwabnym szlakiem, czy pojawiła się na starym kontynencie zupełnie niezależnie. W swojej prostocie jest to rozrywka, która wciąga i wbrew pozorom wymaga także logicznej strategii. Oferta sklepu obejmuje zarówno klasyczne domino, jak i jego uproszczone wersje dla najmłodszych użytkowników. Pośród dostępnych artykułów są także dostępne utrudnione wariacje gry, oparte na skomplikowanych tabliczkach.

Domino drewniane - klasyczne

Domino klasyczne polega głównie na dokładaniu klocków do tych, które zostały już ułożone na stole. Klocki dokładane są w taki sposób, aby stykające się pola miały dokładnie taką samą liczbę oczek. Jeśli gracz nie ma pasującego klocka, musi dobrać go z puli na stole. Dobiera je kolejka po kolejce tak długo aż nie znajdzie pasującego klocka. Wygrywa gracz, który pozbędzie się wszystkich oczek. Do standardowej gry najlepiej posłużą drewniane klocki, które odznaczają się klasycznym wyglądem i wysoką wytrzymałością. Pośród modeli dostępnych w sklepie znajdują się ciemne klocki marki Goki, umieszczone w eleganckim drewnianym pudełku, a także plastikowe w kolorze kości słoniowej oraz nieco bardziej nowoczesny model w kolorze gołębiego błękitu, utrzymany w modnej minimalistycznej stylistyce.

Domino dla dzieci

Zasady domino zostały wykorzystane w wielu zabawkach edukacyjnych dla dzieci. Typowe klocki z oczkami zostały tam zastąpione klockami z podobiznami zwierząt, kształtami, owocami, pojazdami, itd. Zasady pozostają takie same, jednak najmłodsi użytkownicy muszą dopasować do siebie obrazki. Wersje dla maluchów posiadają wiele zalet, świetnie ćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie, pamięć oraz stanowią łatwe wprowadzenie do zagadnień matematycznych, przede wszystkim działań na zabiorach. Do tego, dzięki obrazkom są atrakcyjne wizualnie i przyciągają uwagę najmłodszych, gwarantując przy tym godziny wciągającej zabawy.

Niestandardowe domino dla dzieci

Szeroki wachlarz dostępnych gier obejmuje także nietypowe warianty domina. Pośród nich znajdą się bardziej skomplikowane oraz te oparte na w dużej mierze na języku i słowach. Jedną z ciekawszych propozycji dostępnych w ofercie jest domino trójkątne, które poza szczęściem wymaga także wymaga spostrzegawczości, logiki oraz strategii. Zasady tej odmiany są proste i także polegają na dopasowaniu właściwego klocka, niewątpliwą zalety gry jest nietypowy kształt klocków i możliwość zgromadzenia przy stole wielopokoleniowej rodziny. W sklepie dostępne są także odmiany domina przeznaczone do nauki języka angielskiego oraz do ćwiczeń logopedycznych. Pierwszy produkt zachęci do nauki angielskich słów, bowiem zgodnie z zasadami należy dodać klocek, który połączy obrazek z angielską nazwą. Ta zabawa świetnie wspomaga zapamiętywanie słownictwa związanego z najbliższym otoczeniem dziecka. Domino logopedyczne będzie bazowało na pracy ze spółgłoskami r, l, s i wymagało od gracza znalezienia klocka z odpowiednim wyrazem lub obrazkiem, będzie obejmował wyłącznie słowa zaczynające się od problematycznych dla najmłodszych spółgłosek.

Ładowanie...