Xi
 » Książki  » Fantastyka  » Science fiction

Produkty powiązane:

Najczęściej kupowane razem

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1
5/5
35,39 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
93,97 zł

"Diuna" Franka Heberta to legendarna, wielokrotnie nagradzana (między innymi nagrodą Nebla w 1965 roku i Hugo w 1966) powieść science fiction opublikowana po raz pierwszy w 1965 roku, która sprzedała się na całym świecie w ponad 20 milionach egzemplarzy i dosłownie zawładnęła masową wyobraźnią. To kanoniczne arcydzieło miało ogromny wpływ na całe pokolenia czytelników i po dziś dzień pozostaje jedną z najważniejszych pozycji w historii literatury popularnej dzięki uniwersalnemu przesłaniu, szczegółowo i z epickim rozmachem opisanemu światu dalekiej przyszłości i oszałamiającemu połączeniu wielkiej przygody i mistycyzmu, ekologii i polityki. Zainteresowanie "Diuną" zostało spotęgowaną najnowszą filmową adaptacją w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Dom wydawniczy Rebis oddaje w ręce czytelników nowe, poprawione wydanie cyklu "Kroniki Diuny".

O czym jest książka "Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1"?

"Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1" Franka Herberta zabiera nas w podróż w daleką przyszłość. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji umożliwiającej jasnowidztwo i ponadwymiarowe podróże kosmiczne. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrdydy jest jednak pozorne, albowiem przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydó Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron. Pierwszy tom kultowego cyklu poświęcony jest kluczowym dla całej serii wydarzeniom - pogromowi dokonanemu przez ród Harkonennów, podróży Paula do zamieszkiwanej przez rdzennych mieszkańców Fremenów siczy, walki ze złowrogim Baronem oraz ostatecznego przejęcia władzy nad planetą przez zdziesiątkowany ród Artydów.

"Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1" - opinie

Książka "Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1" to dosłownie legendarna pozycja w historii literatury science fiction - niekwestionowane arcydzieło, w którym Frank Herbert w spektakularny, szczegółowy i epicki sposób wprowadza czytelników w stworzone przez siebie od podstaw uniwersum z tytułową planetą w centrum wszechświata i wszystkich wydarzeń. To książka porywająca i emocjonująca, bogata w klasyczne motywy, które po dziś dzień oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że słynna seria pozostaje jednym z najjaśniejszych punktów w historii literatury science fiction - która bez "Diuny" z pewnością nie byłaby tym samym.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3215522
Ładowanie...