Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Zbigniew Kasprzak

   (5 produktów)

  Yans. Tom 3

  (okładka okładka twarda)

  83,09 
  Wysyłka dzisiaj

  Bez twarzy. Plansze Europy

  (okładka twarda)

  47,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Zbigniew Kasprzak

  Zbigniew Kasprzak (pseud. KAS) to wybitny artysta komiksowy i jeden z najsławniejszych rysowników z Polski, który zdobył rozgłos na całym świecie. Autor zajmuje się zwłaszcza komiksami fantastycznymi oraz historycznymi. Znany jest również z krótkich komiksów o słynnych podróżnikach, wydawanych przez Krajową Agencję Wydawniczą. Zbigniew Kasprzak tworzy też plakaty i okładki książek. Ponadto współpracował jako rysownik z miesięcznikiem Fantastyka, a także miesięcznikiem Arsenał Polski. Obecnie mieszka w Belgii.

  Zbigniew Kasprzak pochodzi z Krakowa. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Już podczas studiów jego obrazy trafiały do wielu galerii w Polsce. Przygoda z komiksem rozpoczęła się w chwili, gdy wygrał konkurs organizowany przez magazyn Relax. Autor jest znany również z twórczości satyrycznej. Po studiach współpracował jako satyryk chociażby z krakowskim tygodniku sportowym Tempo. Wkrótce wydawnictwo Sport i Turystyka zaczęło wspierać jego komiksową twórczość.

  W 1988 r. Zbigniew Kasprzak otrzymał wyjątkową propozycję, która odmieniła jego życie. Podczas wystawy polskich artystów komiksowych zaproponowano mu ilustrowanie komiksów Yans. Znane na całym świecie opowieści science-fiction tworzyli wtedy André-Paul Duchâteau i Grzegorz Rosiński, który proponował Zbigniewowi Kasprzakowi zostanie rysownikiem tej serii. W ten sposób dwaj polscy rysownicy podjęli wspaniałą współpracę, a w 1992 r. KAS przejął opiekę nad Yansem.

  "Yans. Tom 3" - w tym wydaniu zbiorczym z ilustracjami Zbigniewa Kasparzaka czytelnik wraca do przygód w postapokaliptycznym świecie. Yans odkrywa sieć spisków i bierze udział w walce o władzę, która odmienia losy wielkiego miasta. Te niezwykłe opowieści były tworzone przez wybitnych artystów. Obecnie są uznawane za klasykę europejskiego komiksu. Niesamowita stylistyka oraz dynamiczna akcja tych komiksów wciąż przyciąga czytelników na całym świecie. Dzięki nowym wydaniom można zapoznać się z różnymi materiałami archiwalnymi, dokumentującymi powstawanie Yansa.

  Ładowanie...