Heartstopper – komiksy dla młodzieży

Komiksy cieszą się obecnie coraz większą popularnością i śmiało można stwierdzić, że po wielu latach przeżywają prawdziwy renesans. Sięgają po nie osoby w różnym wieku, w tym także młodzież. Wiedzą o tym doskonale autorzy komiksów, którzy w wielu przypadkach kierują swoje prace do młodszych odbiorców. Jednym z największych hitów w tym obszarze jest seria Heartstopper.

Komiksy są bardzo ważnym elementem nie tylko światowej literatury, ale przede wszystkim popkultury. Wiele postaci, które znamy z filmów czy seriali, swój rodowód ma właśnie w komiksie. Jest to bardzo szeroki rynek, a komiksy stały się fenomenem w wielu zakątkach globu i cieszą się niesłabnącym uznaniem czytelników. Sprawdźmy więc, co czyta młodzież i gdzie szukać najlepszych komiksów na rynku.

Świat komiksów dla młodzieży – co warto wiedzieć?

Każdego roku na rynku wydawniczym pojawiają się tysiące komiksów. Wśród nich znajdziemy zarówno całe serie tematyczne, ale także wiele premierowych historii, które bardzo szybko zyskują na popularności. W naszym kraju tradycje komiksowe mają już około 100 lat, a rodzimy rynek nigdy nie zawodził miłośników tego gatunku. Wszyscy pamiętamy na pewno takie komiksy jak “Kajko i Kokosz” czy “Tytus, Romek i Atomek”. Początkowo, komiksy kierowano właśnie do najmłodszych czytelników, ale z czasem zaczęły się pojawiać również propozycje dla dorosłych, którzy równie chętnie sięgali po kolejne zeszyty. 

Jakie są zalety czytania komiksów?

Komiksy przynoszą czytelnikom wiele niewątpliwych korzyści, niezależnie od tematyki czy tego, do jakiej grupy wiekowej trafiają. Tylko pozornie są to proste historii przedstawione w pięknej wizualnie formie, zawierające niewielką ilość tekstu. W praktyce, wiele komiksów nie tylko bawi, ale też uczy, a także ma głębszy sens i przesłanie. Dzieci mogą dzięki nim rozwijać wyobraźnię, pamięć, umiejętność czytania, koncentrację itd. Dla młodzieży może to być jeden z ciekawszych sposobów na oderwanie się od rzeczywistości i interesujące spędzenie wolnego czasu. Wiele młodych osób poszukuje ponadto w literaturze, w tym właśnie w komiksach, inspirujących historii, z którymi może się utożsamić.  

Heartstopper – najpopularniejsza seria komiksów dla młodzieży

Heartstopper” To jedna z najpopularniejszych serii komiksowych ostatnich lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Cykl autorstwa Alice Oseman składa się z pięciu tomów, które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa Jaguar.

Alice Oseman to brytyjska autorka wielokrotnie nagradzanych książek dla młodzieży takich jak Radio Silence, Loveless, I Was Born For This czy Solitaire, a także nowel Nick i Charlie oraz This Winter. Pierwszy tom Heartstopper powstał w formie webkomiksu, ale zyskał taki rozgłos, że podjęto decyzję o wydaniu komiksu w wersji papierowej. Obecnie prawa do przekładu cyklu sprzedano już do ponad 20 krajów z całego świata. W ubiegłym roku historię z komiksu przeniesiono na mały ekran. Netflix wyprodukował bowiem serial z gatunku coming-of-age z Kit Connor oraz Joe Locke w rolach głównych.

O czym jest Heartstopper?

Cykl Heartstopper jest opowieścią o tym, jak poznać samego siebie, szczególnie w młodym wieku, w okresie dorastania w środowisku szkolnym. Bohaterami serii komiksów są Charlie i Nick ze społeczności LGBTQ+, którzy mierzą się z wieloma trudnościami i poszukują własnej tożsamości. Chłopcy poznają się na zajęciach, siadają w jednej ławce i bardzo szybko zaczynają się dogadywać. Mają wspólne zainteresowania, plany, a dzięki temu coraz częściej spotykają się także poza szkołą. Wszystko to prowadzi najpierw do przyjaźni, a później uczucie, które musi przetrwać próbę czasu i wiele przeciwności losu. Cała seria Heartstopper jest pełna emocji, zwrotów akcji i komplikacji. Komiksy z tej serii są niezwykle inspirujące, pokazują, że warto walczyć o siebie i żyć zgodnie z własnymi przekonaniami, czasem wbrew opinii innych, nawet najbliższych osób. Młodzież może odnaleźć w tym cyklu wiele historii z własnego życia, a dorośli dzięki komiksowi lepiej zrozumieją problemy, z jakimi mierzy się współczesna młodzież.  

Gdzie szukać zeszytów z serii Heartstopper

W tej chwili komiksy dla osób w różnym wieku, w tym także dla młodzieży, znajdziemy w księgarniach internetowych takich jak m.in. tantis.pl. Asortyment w tym obszarze jest na tyle szeroki, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i to w atrakcyjnych cenach. Komiks może okazać się świetnym prezentem świątecznym, dlatego nie warto zwlekać, tylko już dziś zapoznać się z ofertą i złożyć zamówienie.

Total
0
Shares
Poprzedni
Prezenty dla fana „Wiedźmina” – 5 atrakcyjnych pomysłów
Prezenty dla fana Wiedźmina

Prezenty dla fana „Wiedźmina” – 5 atrakcyjnych pomysłów

Następny
Top prezentów pod choinkę

Top prezentów pod choinkę

Mogą Cię zainteresować