Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wioleta Błazucka

 (1 produktów)

Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego

(okładka twarda)

5/5
39,22 54,99 zł −29%
Dostępne od 2021-10-29

Wioleta Błazucka

Wioleta Błazucka jest blogerką Polką, która od czterech lat mieszka w Korei Południowej. Tam wyszła za mąż i urodziła syna. Na co dzień zajmuje się nauką języka polskiego oraz prowadzi swój własny kanał na YouTube o nazwie "Pierogi z kimchi". Z wykształcenia jest biotechnologiem, przez kilka lat pracowała w zawodzie.

Jej fascynacja Koreą Południową zaczęła się od serialu Cesarzowi Ki oraz zapisania się na kurs z języka koreańskiego, jak sama mówi, zawsze lubiła naukę języków obcych, a brzmienie tego konkretnego ją zafascynowało.

Wioleta Błazucka po raz pierwszy wyjechała z Polski w delegację z koreańskiej firmy, dla której pracowała. Początkowo miała być to kilkumiesięczna współpraca, jednak blogerka zakochana w Korei postanowiła tam zostać.

Wioleta Błazucka jest miłośniczką kuchni koreańskiej, to jej poświęca bardzo dużo przestrzeni na swoim blogu. Uważa, że inna kuchnia mogłaby nie istnieć. Podaje liczne sposoby na przygotowanie kimchi, gdyż każda pani domu ma swój własny sposób, zauważa pewne analogie między kuchnią polską a koreańską, m. in. obecność kapusty czy pierogów.

Pisząc książkę Pierogi z kimchi. Koreańskie smaki dla każdego próbuje przekonać swoich czytelników, że koreańska kuchnia może być dla każdego, a liczne przepisy tylko to potwierdzają - każdy może znaleźć tam swój smak.

Ładowanie...