Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Wim Hof

   (3 produktów)

  Co nas nie zabije

  (okładka okładka miękka)

  23,52 
  Wysyłka 24 godziny

  The Wim Hof Method

  (okładka miękka)

  73,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Wim Hof

  Wim Hof urodził się 20 kwietnia 1959 w Sittard, Limburgii, znany jest także jako "Człowiek lodu” - "Iceman”. Jest holenderskim sportowcem ekstremalnym. Swój przydomek zdobył pobijając szereg rekordów związanych z ekstremalnie niską temperaturą, w tym: wspinaczkę na Kilimandżaro w krótkich spodenkach, przebiegnięcie półmaratonu nad kołem podbiegunowym boso i stanie w pojemniku wypełnionym kostkami lodu przez ponad 112 minut.

  Taktyka Wima Hofa polega na wykorzystaniu zimnej i twardej strony naszej natury, jako głównego przewodnika. Jego intensywne szkolenia polegają na nauce się kontroli oddechu, tętna i krążenia krwi oraz zwiększaniu wytrzymałości na ekstremalnie niskie temperatury. W latach 2014 i 2018 przeprowadzono szereg badań nad jego metodami, które wykazały, że osoby praktykujące jego zasady były w stanie kontrolować swój współczulny układ nerwowy i odpowiedź immunologiczną. Może to oznaczać, że Metoda Wima Hofa jest skutecznym narzędziem do zwalczania objawów różnych chorób autoimmunologicznych. Ponadto jego metoda aktywowała regiony mózgu odpowiedzialne za tłumienie bólu, co może prowadzić do potencjalnej roli metody Icemana jako endogennego środka przeciwbólowego.

  Wim Hoff od 20 lat nieustannie kształtuje swoje ciało i uczy się kontrolować umysł, poprzez bieganie boso po śniegu czy pływanie w lodowatej wodzie. Jak sam przyznaje, większość jego osiągnięć i wyników była możliwa dzięki opracowanej przez niego specjalnej technice oddychania, która w dużym stopniu została zaczerpnięta z buddyjskiej medytacji.

  Ładowanie...