Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Valerie Perrin

 (1 produktów)

Życie Violette

(okładka twarda)

4/5
37,28 49,90 zł −25%
Wysyłka 24 godziny

Valerie Perrin

Valérie Perrin to francuska pisarka, scenarzystka i fotografka. Pisze głównie powieści obyczajowe. Scenariusze tworzy wspólnie ze swoim partnerem, którym jest francuski reżyser, Claude Lelouch. Autorka otrzymała w 2016 r. za swoją twórczość nagrody Lire Elire oraz Poulet-Malassis. Mieszka wraz z rodziną w Paryżu.

Valérie Perrin urodziła się w 1967 r. w Remiremont. Najpierw zaczęła zajmować się fotografią, nie planując kariery pisarskiej. Claude Lelouch bardzo mocno zachęcał ją jednak do spełniania marzeń i pisania własnego tekstu. W swojej twórczości autorka łączy elementy dramatu obyczajowego z kryminałem, korzystając również z poezji. Nawiązuje do zjednoczenia z naturą, prostego stylu życia oraz minimalizmu. Lubi uświadamiać czytelnikom, jak często człowiek błędnie ocenia osoby, których nie zna. Autorka utrzymuje kontakt ze swoimi czytelnikami, otrzymując listy od ludzi niemal w każdym wieku. Okazuje się, że jej powieści trafiają z taką samą siłą jednocześnie do młodzieży i osób w podeszłym wieku.

"Życie Violette" - twórczość Valérie Perrin mówi o afirmacji życia i jego nieodłącznym powiązaniu ze śmiercią. Pewna dozorczyni cmentarza prowadzi spokojne życie, często słuchając historii spotykanych ludzi. Nastrojowe opowieści nieznajomych osób pełne są wzruszających wspomnień oraz trudnych decyzji życiowych, których strażniczką w pewnym sensie staje się właśnie główna bohaterka. To niezwykła opowieść o pięknie życia i wyjątkowości ludzkich emocji.

Ładowanie...