Xi
 » Valerie Perrin

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Valerie Perrin

   (4 produktów)

  Życie Violette

  Valerie Perrin

  (okładka miękka)

  33,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Życie Violette

  Valerie Perrin

  (okładka twarda)

  36,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Cudowne lata

  Valerie Perrin

  (okładka miękka)

  37,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Cudowne lata

  Valerie Perrin

  (okładka twarda)

  40,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Valerie Perrin

  Valérie Perrin to francuska pisarka, scenarzystka i fotografka. Pisze głównie powieści obyczajowe. Scenariusze tworzy wspólnie ze swoim partnerem, którym jest francuski reżyser, Claude Lelouch. Autorka otrzymała w 2016 r. za swoją twórczość nagrody Lire Elire oraz Poulet-Malassis. Mieszka wraz z rodziną w Paryżu.

  Valérie Perrin urodziła się w 1967 r. w Remiremont. Najpierw zaczęła zajmować się fotografią, nie planując kariery pisarskiej. Claude Lelouch bardzo mocno zachęcał ją jednak do spełniania marzeń i pisania własnego tekstu. W swojej twórczości autorka łączy elementy dramatu obyczajowego z kryminałem, korzystając również z poezji. Nawiązuje do zjednoczenia z naturą, prostego stylu życia oraz minimalizmu. Lubi uświadamiać czytelnikom, jak często człowiek błędnie ocenia osoby, których nie zna. Autorka utrzymuje kontakt ze swoimi czytelnikami, otrzymując listy od ludzi niemal w każdym wieku. Okazuje się, że jej powieści trafiają z taką samą siłą jednocześnie do młodzieży i osób w podeszłym wieku.

  "Życie Violette" - twórczość Valérie Perrin mówi o afirmacji życia i jego nieodłącznym powiązaniu ze śmiercią. Pewna dozorczyni cmentarza prowadzi spokojne życie, często słuchając historii spotykanych ludzi. Nastrojowe opowieści nieznajomych osób pełne są wzruszających wspomnień oraz trudnych decyzji życiowych, których strażniczką w pewnym sensie staje się właśnie główna bohaterka. To niezwykła opowieść o pięknie życia i wyjątkowości ludzkich emocji.

  Ładowanie...