Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Steve Ditko

 (1 produktów)

Amazing Spider-Man. Epic Collection: Venom

5/5
84,75 129,99 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Steve Ditko

Steve Ditko (ur. 1927 w Johnstown jako Stephen J. Ditko, zm. 1918 w Nowym Jorku) był jednym z prekursorów współczesnego komiksu oraz jednym z "ojców" kultowych postaci Spider-Mana i Doktora Strange'a, wykreowanych przez Ditkę we współpracy z innymi legendarnymi twórcami komiksu: Jackiem Kirbym i Stanem Lee.

Artysta uczył się rysunku w nowojorskiej Cartoonist and Illustrators School pod okiem Jerry'ego Robinsona, autora komiksowej postaci Batmana. Profesjonalną karierę rozpoczął w 1953 r., Współpracował ze studiami Atlas Comics (późniejsze Marvel Comics), Charlton Comics oraz DC. Największą sławę przyniosła mu jednak praca dla Marvela - Ditko był głównym ilustratorem serii "The Amazing Spider-Man" i historii Doktora Strange'a w antologii "Strange Tales".

Steve Ditko wykreował również wiele innych komiksowych postaci, wśród nich trio Blue Beetle, Creeper, Shade the Changing Man i inne. Rysował nie tylko dla branżowych gigantów, ale i mniejszych, niezależnych wydawnictw - w takich okolicznościach powstała m.in. postać Mr.A, inspirowana filozofią obiektywizmu Ayn Rand.

Artysta co do zasady nie udzielał wywiadów, twierdząc, że najwięcej mówi o nim jego twórczość. Tak było w istocie, a talent i przesłanie zawarte w pracach Ditki przyniosły mu ogromną popularność i uznanie w branży: wśród licznych przyznanych mu wyróżnień znajdują się m.in. Nagroda Eisnera i Nagroda Harveya.

Ładowanie...