Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Stan Lee

 (4 produktów)

Doktor Strange

(okładka twarda)

5/5
235,59 349,99 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Deadpool Classic. Marvel Classic. Tom 3

(okładka twarda)

4/5
55,99 79,99 zł −30%
Wysyłka 3 dni robocze

Przypowieści. Silver Surfer

4/5
76,99 109,99 zł −30%
Wysyłka 3 dni robocze

Marvel Encyclopedia New Editio

(okładka twarda)

122,29 135,00 zł −9%
Wysyłka 3 dni robocze

Stan Lee

Genialny, jedyny w swoim rodzaju, prawdziwy superbohater współczesnego komiksu - Stan Lee. Legenda amerykańskiej branży komiksowej, scenarzysta, rysownik, redaktor i wydawca. Całe życie zawodowe związany z wydawnictwem Marvel Comics, które swój spektakularny sukces zawdzięcza właśnie jego wyobraźni, pomysłowości i tytanicznej pracy. W żywej, kreatywnej współpracy z innymi artystami tworzył takie postaci z uniwersum Marvela, jak Spider-Man, Iron Man, Hulk, Thor, Doctor Strange, Fantastyczna Czwórka, Czarna Pantera, Daredevil, X-Men. Powszechnie znany i uwielbiany uznawany jest za ikonę popkultury, której zawdzięczamy jeden z największych fenomenów kulturowych w historii, przeżywających właśnie swoistą drugą młodość dzięki licznym, popularnym adaptacjom filmowym.

Stan Lee urodził się 28 grudnia 1922 roku w Nowym Jorku jako syn żydowskich imigrantów z Rumunii. Uczęszczał do szkoły średniej na Bronksie. Od wczesnych lat interesowało go pisanie. Dzięki pomocy swojego wuja i wydawcy komiksów Martina Goodmana został pomocnikiem w wydawnictwie Timely Comics - które z czasem rozwinęło się, zmieniło nazwę na Marvel Comics i z niewielkiego lokalnego wydawcy zamieniło się w jedną z największych branż komiksowych na świecie. Stan Lee początkowo nie interesował się komiksami, marzył raczej o karierze pisarskiej i poważnej prozie. Pracował jako redaktor między innymi przy dialogach wczesnych komiksów serii o przygodach Kapitana Ameryki, pisywał pierwsze scenariusze.

Na początku lat 60. sporą popularnością cieszyło się konkurencyjne DC Comics i seria "Liga Sprawiedliwości". Wspomniany Martin Goodman zlecił Stanowi Lee stworzenie podobnej drużyny. Pod namową swojej żoną postanowił napisać historię nieco bardziej zniuansowaną niż odrealnione historie DC. Tak powstała Fantastyczna Czwórka, a po niej bohaterowie, z którymi czytelnicy mogliby się identyfikować. W późniejszych latach Lee wprowadził do komiksów Marvela wszystkie charakterystyczne, ikoniczne elementy oraz aktywnie udzielał się w świecie fanów. Jako żywy, lubiany reprezentant Marvela zaczął zyskiwać coraz większą popularność, a z czasem stał się symbolem wydawnictwa, które odmieniło amerykański komiks. Zmarł 12 listopada 2018 roku w wieku 96 lat.

Ładowanie...