Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Sławomir Kiełbus

 (5 produktów)

Zaćmienie o zmierzchu. Kajko i Kokosz nowe przygody. Tom 4

4/5
17,41 24,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Kajko i Kokosz. Królewska Konna. Tom 3

(okładka miękka)

5/5
17,41 24,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Akcja Kopernik

(okładka broszurowamiękka)

15,13 20,95 zł −28%
Wysyłka 3 dni robocze

Sławomir Kiełbus

Sławomir Kiełbus (ur. 1969 r. w Strzelinie koło Wrocławia) jest polskim scenarzystą i ilustratorem komiksowym, znanym szczególnie z krótkich form i komiksu prasowego. Popularność przyniosła mu seria pasków "Gwidon", publikowanych w czasopiśmie "Angora" oraz w formie kompilacji w samodzielnych albumach. Krótkie historyjki nasycone błyskotliwym humorem, zakończone efektowną puentą, zaskarbiły sobie sympatię wielu czytelników - nie tylko nastolatków, którzy są ich domyślnymi odbiorcami, ale i starszych fanów sztuki komiksowej.

Wśród najważniejszych dokonań zawodowych Sławomira Kiełbusa można wymienić także ilustracje serii "Kajko i Kokosz. Nowe przygody", kontynuującej klasyczny cykl autorstwa genialnego Janusza Christy. Kiełbus wywiązał się z trudnego wyzwania bez zarzutu - jego rysunki znakomicie wpisują się w niepowtarzalny klimat słowiańskiego uniwersum i trafnie oddają ducha kultowego pierwowzoru.

Sławomir Kiełbus wykonał także ilustracje do komiksu "Akcja Kopernik", opowiadającego prawdziwą historię usunięcia niemieckojęzycznej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika w okupowanej przez Niemców Warszawie. Publikacja jest częścią serii wydanej pod auspicjami Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, której ideą jest przybliżenie wydarzeń okresu wojny i okupacji młodym ludziom.

Ładowanie...