Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Sławomir Kiełbus

 (3 produktów)

Zaćmienie o zmierzchu. Kajko i Kokosz. Nowe Przygody. Tom 4

Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Janusz Christa

(okładka miękka)

5/5
18,19 24,99 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Obłęd Hegemona. Kajko i Kokosz. Nowe Przygody. Tom 1

5/5
18,19 24,99 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Akcja Kopernik

Elżbieta Olczak, Sławomir Kiełbus

(okładka miękka)

24,29 29,00 zł −16%
Wysyłka 3 dni robocze

Sławomir Kiełbus

Sławomir Kiełbus (ur. 1969 r. w Strzelinie koło Wrocławia) jest polskim scenarzystą i ilustratorem komiksowym, znanym szczególnie z krótkich form i komiksu prasowego. Popularność przyniosła mu seria pasków "Gwidon", publikowanych w czasopiśmie "Angora" oraz w formie kompilacji w samodzielnych albumach. Krótkie historyjki nasycone błyskotliwym humorem, zakończone efektowną puentą, zaskarbiły sobie sympatię wielu czytelników - nie tylko nastolatków, którzy są ich domyślnymi odbiorcami, ale i starszych fanów sztuki komiksowej.

Wśród najważniejszych dokonań zawodowych Sławomira Kiełbusa można wymienić także ilustracje serii "Kajko i Kokosz. Nowe przygody", kontynuującej klasyczny cykl autorstwa genialnego Janusza Christy. Kiełbus wywiązał się z trudnego wyzwania bez zarzutu - jego rysunki znakomicie wpisują się w niepowtarzalny klimat słowiańskiego uniwersum i trafnie oddają ducha kultowego pierwowzoru.

Sławomir Kiełbus wykonał także ilustracje do komiksu "Akcja Kopernik", opowiadającego prawdziwą historię usunięcia niemieckojęzycznej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika w okupowanej przez Niemców Warszawie. Publikacja jest częścią serii wydanej pod auspicjami Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, której ideą jest przybliżenie wydarzeń okresu wojny i okupacji młodym ludziom.

Ładowanie...